Veren 06

Veren 06

'Veren 06' adlı operasyonda 6 aydan beri takip edilen Vergi Dairesi'ne baskın düzenlendi.

1915 Köprüsü için sözleşme en kısa süreyi veren firma ile imzalanacak!

Çanakkale 1915 Köprüsü için İtalyanlar, Japonlar, Koreli ve Çinliler yarıştı. En kısa süreli teklif 5.5 yılla Daelim-Limak-SK-Yapı Merkezi OGG’den geldi. Ulaştırma Bakanı Arslan, “En kısa süreyi veren grupla sözleşme imzalanacak” dedi.

Kiralık binalarda hizmet veren Bakanlık birimleri mecliste!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kiralık binalarda hizmet veren Bakanlık birimlerine ilişkin soru önergesi hazırladı..

İşte gayrimenkul yatırımı yapana vatandaşlık veren 13 ülke!

Ekonomik sıkıntı içindeki ülkeler gayrimenkul yatırımıyla vatandaşlık veya oturma izni verebiliyor. 250 bin Avro’luk gayrimenkul alana 7-8 yıl oturma izni veren Yunanistan, daha sonra yurttaşlık kapısını aralıyor.

Mayıs'ta inşaat malzemelerinin fiyatları yüzde 1,06 arttı!

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından açıklanan 1995 bazlı verilere göre, Mayıs ayında inşaat malzemeleri sektöründe yüzde 1,06 fiyat artış oldu.

Fuar İzmir'in imar planına evet oyu veren üyelerden savunma istendi!

İzmir Büyükşehir’in Fuar İzmir’in jeolojik ve jeoteknik raporlarının nerede olduğu sorusuna cevap verememesinin ardından, başmüfettiş imar planına ‘evet’ oyu veren meclis üyelerinden savunma istedi.

Konut ipotekli kredi veren bankalar!

Konut ipotekli krediler, konut teminatı karşılığında verilen ve gerçek kişilerin kullandığı bir kredi türü oluyor. Peki, konut ipotekli kredi veren bankalar hangileridir? Kredi özellikleri nelerdir?

İntifa hakkı veren ölürse ne olur?

İntifa hakkı, bir kimseye taşınmaz mal sahibi tarafından verilen kullanma hakkı oluyor. Bu hak, kişinin yaşamı ile sınırlı oluyor. Peki, intifa hakkı veren ölürse ne olur? Hak kaybedilir mi?

Deprem mağdurları: Çürük binaya izin veren de ceza alsın!

AİHM, 17 Ağustos depreminde Yalova'da yakınlarını kaybeden 8 kişiye 124’er bin euro maddi tazminat ödenmesine hükmetti. Mağdurlar, ‘Çöken binalara izin veren görevliler de yargılanmalı’ dedi.

İnşaat tamamlama kredisi veren bankalar 2015!

İnşaata başlanan ancak tamamlamayan yapılar için bankalar inşaat tamamlama kredisi veriyor. Bu kredi, inşaat seviyesi belli bir orana ulaşan yapılar için veriliyor. İşte inşaat tamamlama kredisi veren bankalar 2015..

Riskli yapı kredisi veren bankalar!

Kentsel dönüşüm kapsamında riskli binası yıkılan hak sahiplerine bazı finansal destekler sunuluyor. Bu doğrultuda anlaşma yapılan bankalar bina inşaatı için kredi veriyor. İşte riskli yapı kredisi veren bankalar..

Tapu ipoteği karşılığı kredi veren bankalar!

Bir taşınmaz mal teminat olarak gösterilerek bankalardan konut kredisi veya ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. Hangi bankalar tapu ipoteği karşılığı kredi veriyor? İşte tapu ipoteği karşılığı kredi veren bankalar..

Mantolama kredisi veren bankalar!

Mantolama, binaların giydirilmesi olarak nitelendirilen uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Kimi bankalar bu masraflar için tüketiciye kredi veriyor. Peki, mantolama kredisi veren bankalar hangileridir? İşte yanıtı..

Türkiye, dünya turizmine yön veren 10 ülke arasında!

Jiva Beach Resort’un Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Doğan, bu yılın verilerine bakıldığında sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da turist sayısının azaldığını belirtirken, "Türkiye, dünya turizmine yön veren ilk 10 ülke arasında. " dedi.

Veren 06

Veren 06 Veren 06

Tekirdağ Jandarma Komutanlığı ekipleri, aralarında Çorlu Vergi Dairesi Müdürü Çetin Adıgüzel'in de bulunduğu 15 kişiyi, 'Rüşvet, irtikap ve suç işlemek üzere teşekkül oluşturmak' suçlarından gözaltına aldı. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla başlatılan 'Veren 06' adlı operasyon kapsamında 6 aydan bu yana takip edilen Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne önceki sabah saatlerinde baskın düzenledi. Operasyon kapsamında Müdür Adıgüzel, bir müdür yardımcısı ile birlikte aralarında esnaf ve mali müşavir olan toplam 15 kişi gözaltına alındı. Tutuklanan Çorlu Vergi Dairesi Müdürü Çetin Adıgüzel'in mülk zengini olduğu ortaya çıktı. Değişik yerlerde yazlık ve lüks evleri olan müdürün gayrımenkullerinin değerinin 2 milyon YTL civarında olduğu öne sürüldü.

Babamdan miras kaldı

Tekirdağ İlçe Jandarma Komutanlığı'nın düzenlediği rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra çıkartıldığı mahkemece 'Rüşvet, irtikap ve suç...