01 / 12 / 2022

vergi borcu yapılandırma

vergi borcu yapılandırma

Hazine ve Maliye Bakanlığı ev sahiplerine yapılandırmadan faydalanmaları için mektup gönderdi. Mektupta kira geliri elde edemeyen ve eden ev sahipleri için yapılandırma şartları açıklandı.

Emlak borçları yapılandırmasında son tarih 31 Ağustos! 

Milli Emlak Genel Tebliğ'inde vadesi geçen bazı ödemeler için yapılandırma olanağı tanındı. Yeni yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Ağustos. 

Henüz başvurmadıysanız dikkat! Son gün 31 Aralık!

Yapılandırma imkanı başladı ve başvurular 31 Aralık'a kadar devam edecek. Başvuru ve ödemeler ise internet üzerinden rahatlıkla yapılıyor. İşte tarihi barış fırsatıyla ilgili tüm merak edilenler...

Yeniden düzenlendi! Yüzde 90 indirim!

Kamu borçlarına yönelik yapılandırmanın ayrıntıları, yayımlanan tebliğle düzenlendi. Vergi ve idari para cezaları için yapılandırma hakkından faydalanacak borçluların, ödemelerini peşin yapmaları durumunda, Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarların yüzde 90’ı silinecek.

Vergi yapılandırma başvuruları bayramda yapılabilecek!

Gelir İdaresi Başkanlığı, yeniden yapılandırma başvurularını Ramazan Bayramı süresince de internetten almaya devam edecek...

Vergi affı yerine, 'itibar' geliyor!

Maliye Bakanlığı’nın “vergi yeniden yapılandırmalarına son verecek düzenleme” çalışmaları netlik kazanıyor. vergi borcunu ödeyemeyen mükellefin geçmiş performansları ve ileriye dönük planları düzenlemelerde büyük rol oynayacak.

Vergi borcunu yapılandıranlar için önemli uyarı!

Yapılandırma kapsamında binlerce vatandaşın başvurusunu aldıklarını belirten Altındağ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Orhan Babuccu, vatandaşları önemli bir konuda uyardı...

Toplam 77,6 milyar TL'lik vergi yapılandırıldı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulunuyor. "Toplam 77,6 milyar TL alacak yapılandırıldı" diyen Ağbal şöyle devam etti:

Yapılandırma 64 milyara ulaşıldı!

Milyonlarca vatandaşın borçlarının yeniden yapılandırılmasına imkan sağlayan düzenleme için başvuru süresi dün doldu. Devletin bu düzenleme ile kasasına 70-75 milyar lira civarında bir tutarın girmesi bekleniyor.

Vergi borcu yapılandırmada son gün bugün!

6736 sayılı kanun kapsamında vergi borçlarına yapılandırma işlemi bugün sona eriyor. Yapılandırmada kapsamında verginin anaparası ödenecek, gecikme zamları alınmayacak.

Vergi borcu yapılandırma soru ve cevapları!

6736 sayılı Kanun ile bazı vergi borçlarına yönelik yapılandırma fırsatı sunuluyor. Yapılandırma için müracaatlar en son 25 Kasım'da alınacak.

Mamak Belediyesi'nden yapılandırma uyarısı!

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 Sayılı Kanun’dan faydalanmak isteyen vatandaşlar borçlarını 25 Kasım’a kadar yapılandırabilecek.

Vergi borcu yapılandırmada yeni fırsat!

Vergi borcu olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren vergi yapılandırması için son başvuru tarihi 31 Ekim’den 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatıldı.

Yıldırım Belediyesi'nden vergi hatırlatması!

Yıldırım Belediyesi'ne vadesinde ödenmemiş; bina, arsa, arazi, ilan ve reklam, çevre temizlik vergisi ile yol harcama katılım payı borcu bulunan mükelleflerin borçlarına ödeme kolaylığı ve faiz indirimi imkanı sağlanan ödeme hizmetinde başvurular sürüyor.

Vatandaş vergi yapılandırmada interneti tercih etti!

Gelir İdaresi Başkanı (GİB) Adnan Ertürk, "Bugün itibarıyla yapılandırmadan yararlanmak için yapılan başvuru sayısı 3 milyon 700 bin civarında, bunun 2 milyon 50 bini internet üzerinden yapılmış." dedi

Borcu olanlara yapılandırma ve taksit müjdesi geldi! Dikkat 60 aya kadar...

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 31 Aralık 2020 ve ondan öncesi vadeli kredi borcu olan ortaklara tek bir seferde ya da taksitlendirme suretiyle yapılandırma müjdesi verdi.

Ekim'de 5 inşaat şirketinin 996 milyon TL'lik borcu yapılandırıldı!

Ekim ayında İstanbul'daki 8 firma ile 1 milyar 45 milyon TL'lik yapılandırma gerçekleştirildi. Bu firmalardan 5'i inşaat sektöründen oldu. İnşaat şirketleri 996 milyon TL'lik borcu yapılandırdı.

Emlak vergisi borcu yapılandırma başvuruları için son 7 gün!

Milyonlarca ev sahibinin merak ettiği emlak vergisi borcu yapılandırma başvuruları için son gün belli oldu. Başvurular 30 Eylül'de sona eriyor...

Milli Emlak borçlarına yapılandırma müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Tebliği'ne göre; borcu olan vatandaşlara yapılandırma imkanı tanındı. 

GYODER Yapılandırma Yasası Semineri 9 Temmuz'da!

GYODER Vergi ve Sosyal Güvenlik Hukuku Yönünden 7326 Sayılı Yapılandırma Yasası Semineri 9 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Yapılandırma bugün başlıyor!

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren borç yapılandırma kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'na geliyor. Teklif, vergi tabanında bir artış ile vergi ve cezalarda yapılanmayı beraberinde getiriyor. Üstelik çok önemli bir taksit fırsatı sunuluyor...

Emlak vergi borcuna yapılandırma geliyor!

Vergi borçlarıyla ilgili yapılandırmaya dair teklif Meclis'te tartışmaya başladı. Ele alınacak vergi borçları içerisinde emlak vergisi borcu da yer alıyor. 

Yapılandırma uzatıldı mı?

Kamuya olan vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandırma fırsatı olanların, uygulamadan faydalanabilmesi için son tarih 31 Mart olarak açıklandı. Peki yapılandırma uzatıldı mı? İşte merak edilen her şey....

Vergi dairelerinde yapılandırma mesaisi!

Vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağın duyurulmasının ardından vergi borçlarını ödemek ve yapılandırma işlemini son güne bırakanlar vergi dairelerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Emlak vergisi yapılandırma internetten başvuru 2021!

Vergi, prim ve ceza gibi borçları kolayca kapatma imkanı için başvurular devam ediyor. Emlak vergisi borçluları araştırmalara başladı. Peki emlak vergisi yapılandırma internetten başvuru 2021 nasıl yapılıyor? İşte tüm merak edilenler...

Emlak vergisi yapılandırma başvurusu 2021!

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi kapsamında emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, diğer vergi ve harçlar yapılandırılabilecek. Peki başvuru şartları neler? İşte emlak vergisi yapılandırma başvurusu 2021...

Emlak vergisi yapılandırma 2021!

Vergi ödeme tarihlerini kaçıran mükelleflere müjde geldi. Ocak 2021'e kadar başvuru yapıp, borcunuzu kapatabiliyorsunuz. İşte emlak vergisi yapılandırma 2021...

Emlak vergisi yapılandırma zamanı!

Emlak vergisi borcu olup olmadığını sorgulamak isteyen vatandaşlar, emlak vergisi nasıl ve nereden sorgulanır sorularının cevaplarını merak ediyor. Peki emlak vergisi yapılandırma zamanı ne zaman? İşte tüm merak edilenler...

vergi borcu yapılandırma Haberi

vergi borcu yapılandırma

Gelir İdaresi Başkanlığı bankalardan ya da farklı ödeme kanalları aracılığı ile kira ödemelerini takip edebiliyor. Hürriyet'ten Neşe Karanfil'in haberine göre; vatandaşlar adına yapılan kira ödemelerinin beyan edilip edilmediği sorgulanabiliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı vatandaşlara gönderdiği mektupta, vergi mükellefiyetine yönelik yükümlülük ve ödevlerin tam olarak yerine getirilmesi için vergi kanunlarının verdiği yetkiler dahilinde başkanlığın kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişilerden çeşitli bilgiler topladığı anımsatırarak “Bu kapsamda mükellefler nezdinde yapılan inceleme ve denetimler sonucunda vergi kaybının tespiti halinde vergiler, vergi cezaları ile birlikte talep edilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Matrah yükselişi 

Gelir İdaresi Başkanlığı mektubu gönderdiği kişilere, “Başkanlığımız tarafından yapılan analiz ve değerlendirme çalışmaları sonucunda ilk değerlendirmelere göre gelir vergisine tabi kira geliri elde ettiğiniz ve bu gelir unsurunu kapsayacak...