Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Erdoğan: "Türkiye, Vestel'in tasarruf rekortmeni ürünlerinin kullanılmasıyla enerji ve su tüketiminde toplam 4 milyar TL'lik tasarruf sağlayabilir" dedi.

Türkiye LED aydınlatmada geç kalıyor!

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, ''Türkiye, LED dönüşümünde geç kalmış bir ülke. Ülkemizin bu süreci hızlandırarak örnek teşkil etmesi gerekli'' açıklamalarında bulundu.

Vestel enerji verimliliği rekora koşuyor!

Vestel, Ocak ayının ikinci haftası kutlanan Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada enerji verimliliği yüksek dayanıklı tüketim ürünleri kullanımının önemine dikkat çekti. Türkiye Vestel'lendiğinde elektrik tüketimi yüzde 12 azalacak.

Vestel, dünya rekoruna oynuyor!

Vestel, Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla yayınladığı açıklamada, enerji verimliliği yüksek dayanıklı tüketim ürünü kullanımının önemine dikkat çekti: "Bütün Türkiye Vestel'lendiğinde ülkedeki elektrik tüketimi yüzde 12 azalacak."

Vestel, Avrupa'da yüzde 25 pazar hedefliyor!

LED TV pazarında yüzde 20.3’lük pazar payı ile Avrupa’da Samsung’un ardından ikinci sırada bulunan Vestel'in İcra Kurulu Başkanı Erdoğan, yüzde 25 pazar payı hedeflediklerini söyledi...

Vestel LED aydınlatma ürünlerinin Avrupa’ya ihracatı başladı!

Vestel, yerli tasarım ve üretim LED aydınlatma ürünleriyle katıldığı İstanbul Light Fuarı’nda Avrupa’ya ihracat başlattığını açıkladı....

Attila Doğan Şirketler Grubu Kurucusu Attila Doğan vefat etti!

Attila Doğan Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İTÜ Yüksek Makina Mühendisi Attila Doğan vefat etti. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası taziye ilanı yayınladı. 

Mermerler Şirketler Grubu otel projesine 30 milyon Euro yatıracak!

Mermerler Şirketler Grubu, Beşiktaş’ta tarihi bir yapıyı otele dönüştürmek için harekete geçti. Anıtlar Kurulu’ndan onay bekleyen grup, proje için yaklaşık 30 milyon Euro yatırım yapmayı ve 385 kişiye istihdam yaratmayı planlıyor.

 Lucis Şirketler Grubu, pandemiye rağmen yeni yatırımlarında hız kesmedi!

Avantgarde Collection otel zinciri markasını kazandıran Lucis Şirketler Grubu, pandemiye rağmen yeni yatırımlarında hız kesmedi!

Cevahir Şirketler Grubu'ndan Makedonya'ya 200 milyon dolarlık yatırım!

Cevahir Şirketler Grubu, Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yeni bir gayrimenkul yatırımı yapmaya hazırlanıyor. Cevahir Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Eser Cevahir, "Sun City isimli projemizin maliyeti 125 ile 200 milyon dolar arasında olacak” diyor.

ACY Şirketler Grubu 100 milyon TL ciro hedefliyor!

İnşaat, gayrimenkul, tarım-hayvancılık, turizm, dış ticaret, tekstil, halı ve filo kiralama sektörlerinde faaliyet gösteren ACY Şirketler Grubu, rotasını teknolojiye kırdı. Grup, bu yıl iki yeni teknoloji girişimini devreye alıp 100 milyon TL ciro hedefliyor.

Kaptan Demir Çelik Şirketler Grubu'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon lira destek!

Kaptan Demir Çelik Şirketler Grubu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon lira destek verdi.

Ünal Şirketler Grubu Koşuyolu'nda restoran açıyor!

Enerji, inşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Ünal Şirketler Grubu İstanbul Kadıköy'deki Koşuyolu'nda İtalyan restoranı açıyor...

AYG Şirketler Grubu 100 milyon Euro'luk yeni otel yatırımı için düğmeye bastı!

Titanic Hotels ve Hasır Gastronomi markalarını bünyesinde barındıran AYG Şirketler Grubu, 2020’de 100 milyon euro bütçeyle yeni otel yatırımlarına hazırlanıyor...

Burak Kutluğ, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun yeni CEO'su oldu!

Ağaoğlu Şirketler Grubu 'na 2015 yılında İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak katılan Burak Kutluğ, CEO'luk görevini üstlendi...

Olgar Grubu spor mağazalarıyla yurt dışına açılacak!

Halen Türkiye'de 45 ve yurt dışında iki adet SPX mağazası bulunan Olgar Şirketler Grubu, önümüzdeki dönemde yurtdışında daha fazla büyümeyi planlıyor. Şirket, Romanya, Bosna Hersek, Sırbistan ve Makedonya'da mağaza açmak için pazar araştırması yapıyor...

Hasanoğlu Şirketler Grubu'ndan 255 milyon TL'lik yatırım! 

Banu Evleri Ispartakule projelerini zamanında teslim eden Hasanoğlu Şirketler Grubu yeni projelerine devam ediyor. Şirket, 255 milyon TL'lik yatırımla Ispartakule ve Bahçekent'te dört yeni proje hazırlanıyor. 

Karaderili Şirketler Grubu'ndan Bodrum'a 20 milyon dolarlık yatırım!

Karaderili Şirketler Grubu otel yatak sayısını arttırmak için 20 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak. Şirket, 650 yataklı oteli 1100 yatağa çıkaracak. 

Hasanoğlu Şirketler Grubu'nun projeleri MIPIM’de yoğun ilgi gördü!

Hasanoğlu Şirketler Grubu, Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilen MIPIM’e katıldı. Hasanoğlu Şirketler Grubu fuarda bu yıl hayata geçireceği dört yeni projesini tanıttı.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan Haberi

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, "Türkiye, Vestel'in tasarruf rekortmeni ürünlerinin kullanılmasıyla enerji ve su tüketiminde toplam 4 milyar TL'lik tasarruf sağlayabilir" ifadesini kullandı.


Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla yazılı açıklama yapan Erdoğan, hızlı nüfus artışı ve sanayileşme ile dünyanın enerji ihtiyacının günden güne arttığını belirterek, enerji kaynaklarının yetersizliği ve mevcut kaynakların korunması amacıyla dünyadaki birçok ülkenin enerji tasarruflu ürünlerin kullanılmasını teşvik eden uygulamalar gerçekleştirdiğini dile getirdi.


Çin'de yılda 70 milyar dolar enerji tasarrufu hedefli program kapsamında daha fazla enerji harcayan tüplü TV'lerin yeni nesil TV'ler ile değiştirilmesinin devlet tarafından yüzde 13'lük indirim desteği ile teşvik edildiğini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti:


"Hollanda'da enerji tasarrufu sağlayan ürünler devlet ve enerji firmalarının desteğiyle 50 ile 100 avro arasında indirimle satılıyor. Türkiye'de yeni enerji...