05 / 07 / 2022

yabancı yatırımcı konut alımı 2015

yabancı yatırımcı konut alımı 2015

Son yıllarda, Mütekabiliyet Yasası’nın da yürürlüğe girmesiyle yabancı gayrimenkul alıcıların yoğun ilgisiyle hareketlenen Türkiye emlak sektörü, yeni bir iş alanı daha doğurdu..

Yabancı yatırımcılar Türkiye'yi tercih ediyor!

Türkiye, sakin liman olma özelliğiyle gerek komşularının, gerek Ortadoğu ülkelerinin dikkatini çekmeye devam ederken, yatırıma doyan İstanbul ’un ardından gözler başta Ankara olmak üzere Özel Bir şehirlerine kayıyor.

Yabancılar en çok sahil kentlerinden konut satın alıyor!

İlk 10’a giren iller arasında sahilde bulunmayan tek kent Ankara oldu. Türkiye İstatistik Kurumu verilerinden derlenen bilgilere göre, yabancıların Türkiye'deki konutlara ilgisi artarak devam ediyor.

Yabancı yatırımcıların gözü Ankara'daki konut projelerinde!

Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım konut satışları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, yabancıya konut satışında Ankara'nın 3. sırada yer aldığını söyleyerek yabancı yatırımcılarının gözünün Ankara'daki konut projelerinde olduğunu kaydetti.

Yabancı yatırımcının ilk tercihi İstanbul oldu!

Satış Çözümleri kurucusu, Motto Turkey Yönetim Kurulu üyesi Soner Keleş, yabancı yatırımcıların konut tercihinde İstanbul’un ilk sırada yer aldığını ve Türkiye’de yabancıya satılan her iki konuttan birisinin İstanbul’da yer alan konsept projelerden gerçekleştiğini belirtti.

Yabancı yatırımcıların adresi Türk gayrimenkul sektörü oldu!

Konut satışlarıyla ilgili önemli açıklamalar yapan Acce Luxury Homes Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dilber, "Yabancı yatırımcıların adresi Türk gayrimenkul sektörü oldu" dedi.

Yabancı yatırımcıların gayrimenkulde ilk tercihi Türkiye!

Yabancı yatırımcılar koronavirüs salgınına rağmen Türkiye'den konut almaya devam etti. Trend Turnkey şirketinin Kurucu ve Yöneticisi Murat Sarıkaya, yabancıların en çok İstanbul ve İzmir'den ev aldığını söyledi.

Konut satışlarına yabancı yatırımcı dopingi!

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye genelinde konut satışları 2020 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,7 azaldı ve 112 bin 483 oldu. Konut satışlarında yabancı yatırımcının etkisi büyük oldu.

Anadolu Yakası konut projeleri yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor!

Beyttürk iştiraki olan Reagroups Gayrimenkul Pazarlama'nın Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, İstanbul'da yabancı yatırımcı ilgisinin son dönemde Anadolu Yakası konut projelerine yöneldiğini söyledi.

Anadolu Yakası projelerine yabancı yatırımcı ilgisi artıyor!

Reagroups Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, İstanbul’da yabancı yatırımcı ilgisinin son dönemde Anadolu Yakası konut projelerine doğru yöneldiğini söyledi...

Yabancı yatırımcı yıl boyunca Türkiye'ye olan ilgisini hiç kaybetmedi!

TÜİK 2019 Ekim Ayı Konut Satış İstatistikleri'ni değerlendiren Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasanoğlu, "Yabancı yatırımcı bu yıl boyunca ülkemize olan ilgisini hiç kaybetmedi" dedi...

Yabancı yatırımcılar Türkiye'de nereleri tercih ediyor? 

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya Türkiye'deki konut satışları hakkında bilgi verdi.Bu yıl yabancılara ne kadar konut satılmış? Yabancı yatırımcılar en çok nereleri tercih ediyor?

Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyor!

Yeni açıklanan konut satışı verilerine göre yerli yatırımcılara yapılan konut satışı azalırken yabancı yatırımcılara yapılan satışlar arttı. KDV muafiyeti ve 250 bin dolarlık satış karşılığı verilen vatandaşlık hakkı yabancı yatırımcıları Türkiye'ye yatırım yapmaya yönlendiriyor.

Yıl sonunda yabancı yatırımcıda rekor bekliyoruz!

Kar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, TÜİK, ocak ayı konut satış rakamlarını değerlendirdi. Üçüncü, "Yıl sonunda yabancı yatırımcıda rekor bekliyoruz" dedi.

Yabancı yatırımcı rekora doymuyor!

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre eylül ayında, markalı konut projelerinde yabancı yatırımcıların oranı son 2 yıl için rekor bir artış göstererek yüzde 18'e ulaştı.

Vatandaşlığın kolaylaşması yabancı yatırımcıyı cezbeder mi?

Konut alan yabancılara vatandaşlıkta limit düşürüldü. Türkiye'de ev alan yabancılara vatandaşlık limiti 250 bin dolara indirildi. Peki bu durum yabancı yatırımcıyı cezbeder mi?

yabancı yatırımcı konut alımı 2015 Haberi

yabancı yatırımcı konut alımı 2015

Son yıllarda, Mütekabiliyet Yasası’nın da yürürlüğe girmesiyle yabancı gayrimenkul alıcıların yoğun ilgisiyle hareketlenen Türkiye emlak sektörü, yeni bir iş alanı daha doğurdu. Gerek yatırım gerekse oturum amaçlı konut almak isteyen yabancıların,  Türkiye Ekonomisi için önemli bir dinamik olmaya başlamasıyla ortaya yeni ihtiyaç ve hizmetler çıktı.


Bu açığı kapatmak ve emlak sektörüne katma değer sağlamak için kurulan Erne International, kurumsal ve uluslararası standartlarda verdiği hizmetle yabancı yatırımcının alım kararından, teslimine kadar tüm sürecin yönetilmesini üstlenip teslim sonrasındaki tüm ihtiyaçları da karşılıyor. Yabancı yatırımcı Türkiye’den ev alsam mı? diye düşündüğü andan itibaren yatırımcıdan gelen bilgi ve ihtiyaç doğrultusunda hangi ihtiyaca hangi projenin daha uygun olduğundan başlayarak piyasa verilerini analiz ediyor. Alım sürecinde ise  tüm prosedür, finansal işlemlerin müşteri adına hukuki süreçle güvenle...