Yalova Arboretum

Yalova Arboretum

Yalova’da Arboretum arazisinin konut alanına dönüştürülmesine tepkiler sürüyor. Bakanlığın 1/25 binlik planda değişiklik yaparak Arboretum’u turizm tahsis alanı statüsünden çıkarmış, arazi konut alanı olarak tanımlanmıştı.

Yalova arboretum arazisine otel yapılacak!

2012 yılında Yalova Belediyesince otel yapılması şartıyla Arboretum arazisi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı son sözünü söyledi.

Yalova'daki arboretum arazisi turizme mi açılıyor?

Plan değişti, yeşil alanda beton bloklar yükselecek Yalova'da çöplükken yeşillendirilen arboretum (agaç evi) arazisinin turizme açılmasına yönelik tartışmalar sürüyor.

Yalova Arboretum arazisi için karar verildi!

Yalova'nın en önemli meselesi haline gelen Arboretum meselesine son nokta koyuldu. Yalova Milletvekili Fikri Demirel, bakanın Arboretum arazisinin yeniden turizm tesis alanı olarak planlara işleneceğini söyledi.

Yalova’da Arboretum tepkisi büyüyor!

Yalova’da Arboretum arazisinin konut alanına dönüştürülmesine tepkiler sürüyor. Bakanlığın 1/25 binlik planda değişiklik yaparak Arboretum’u turizm tahsis alanı statüsünden çıkarmış, arazi konut alanı olarak tanımlanmıştı.

Yalova Kent Konseyi Arboretum'a konut istemiyor!

Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder, Arboretum'un konut alanına dönüştürülmesini istemediklerini ifade etti.

Royal Blue Yalova 'da 210 bin liradan başlayan fiyatlarla!

Royal Blue Yalova 'da fiyatlar 210 bin liradan başlangıç gösteriyor, 544 dairenin yer aldığı proede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 4+2 ve 5+2 konut seçenekleri bulunuyor.

Dreamland Yalova 'da 300 bin dolardan başlayan fiyatlarla!

Dreamland Yalova projesinde fiyatlar 300 bin dolardan başlangıç gösteriyor, 44 adet süper lüks villadan oluşan Dreamland projesinde yer alan son konutların satış süreci devam ediyor..

Demirhanlar, dördüncü mağazasını Yalova'da açacak!

Seramik, banyo mobilyaları, armatür ve duş takınılan, küvet ve kompakt sistemleri, duşa kabinler, banyo ve mutfak aksesuarları satışı gerçekleştiren Demirhanlar Seramik, dördüncü satış mağazasını Yalova'da açmaya hazırlanıyor.

Arap turistler Bursa ve Yalova'ya akın ediyor!

Arap Birliği Turizm Örgütü tarafından bu yıl "ana destinasyon" ilan edilen Bursa'nın yanı sıra Yalova'nın Termal ilçesine Arap turistler yoğun ilgi gösteriyor. Yalova ve Bursa'da otellerde yüzde 80'lere varan doluluk oranlarına ulaşıldı.

Mahal Palace Yalova telefon!

Mahal Palace Yalova telefon numarası 444 17 69 olarak hizmet veriyor. Mahal Palace Yalova projesinde kiralanabilen konutların fiyatları 12 bin TL' den başlıyor. Proje Armutlu' da inşa ediliyor...

Yalova'da 700 dönümlük alana Central Park yapılacak!

Yalova Belediye Başkanı Yakup Kocal, kentin geleceğine ilişkin planları anlattı. Yakup Kocal şehir merkezindeki 700 dönümlük alana Central Park benzeri bir park yapılacağını açıkladı...

Yalova'da Mahal Palas Termal Resort ve Spa Otel projesi için toplantı!

Abdurrahman Akarsu İnş. San. ve Tic. A.Ş. tarafından, Yalova İli, armutlu ilçesi Fıstıklı Köyü, Kavacık Mevkii'nde yapıması planlanan Mahal Palas Termal Resort& Spa Otel projesi için toplantı düzenlenecek...

İHL arazisine Yalova Emniyet binası yapılacak!

Yapımına 1978 yılında başlanan ve Yalova İmam Hatip Lisesi Okulu için yapılacak 1980 yılında Yalova İmam Hatip Lisesi Uygulama Camii'nin temeli atılan İHL Uygulama Camii arazisine Yalova Emniyet binası yapılacak...

Yalova Arboretum

Yalova Arboretum Yalova Arboretum


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1/25 binlik planda değişiklik yaparak Yalova’nın neredeyse elinde kalan en önemli arazisi durumundaki Arboretum’u turizm tahsis alanı statüsünden çıkardı. 


Plana konut alanı olarak işlenen arazinin akıbetinin öğrenilmesi üzerine Yalovalılar tepki gösterdi. 


İlin STK’ları, siyasi partileri, kurumları, kanaat önderleri ve vatandaşlar buna itiraz etti. Bakanlığa gönderilmek üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçesi yağıyor. 


Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğüne Arboretum arazisinin yeniden turizm tahsis alanına dönüştürülmesi talebi ile toplam 32 itiraz dilekçesi sunulduğu öğrenildi.


Hürriyet...