Yalovada Arapça tabelalar arttı

Yalovada Arapça tabelalar arttı

Türkiye'ye gelen Arapların konut ve arsa satın almak için yoğun şekilde tercih ettiği kentler arasında yer alan Yalova'da, Arapça ilan ve tabelalardaki artış dikkati çekiyor.

Yenitepe Kadıköy'ün afişine sosyal medyadan tepki!

AVM'lerde, Araplara yönelik vatandaşlık pazarlaması, Arapça tanıtım afişleriyle devam ediyor. Arapça ve İngilizce olarak hazırlanan afişte, "Yenitepe Kadıköy'e yatırım yapın, Türk vatandaşlığını alın" ifadeleri tepkilere neden oldu.

Kanal İstanbul için Arapça tweet atışması!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun’un Arapça attığı “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kanal İstanbul’dan çekildi” tweetine, Katarlı medya patronu Abdullah bin Ahmed el Haşimi yanıt verdi...

İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan Arapça 'Kanal İstanbul' mesajı!

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter'da Arapça yaptığı paylaşımda "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kanal İstanbul'dan çekildi" dedi...

Tuhaf bir Kanal İstanbul öyküsü!

Sosyal medyada hızla yayılan “Kanal İstanbul Project”  isimli Arapça bir video var. Videoda Kanal İstanbul görüntüleri eşliğinde emlak pazarlaması yapılıyor.

Broyt Suites Caddebostan açılıyor!

Bağdat Caddesi'nin ilk oteli Broyt Suites Caddebostan yakında açılıcak. Caddeye otele ait tabelalar asılmış durumda.

Halkalı-Gebze banliyö hattında tabelalar takılıyor!

Halkalı-Gebze banliyö hattında sona yaklaşıldı. Bazı istasyonların isimlerinin tabelaları da takıldı. Hatta gelinen son durum ise havadan görüntülendi...

3. havalimanı için tabelalar asıldı!

İnşaatı devam eden ve 29 Ekim'de açılacak olan 3. Havalimanı,  TEM ve D-100'de bulunan karayollarına ait yön levhalarındaki yerini aldı. 

Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metrosunda tabelalar dikiliyor!

İnşaat çalışmalarının geçtiğimiz günlerde başladığı Mahmutbey - Bahçeşehir - Esenyurt Metro Hattı'nın durak tabelaları dikilmeye başlandı.

Türkiye'de Uluslararası İslam Üniversitesi kuruluyor!

Türkiye, İslam aleminin ilim merkezi olacak. İstanbul'da kurulacak ve Arapça-Türkçe-İngilizce eğitim verecek olan Uluslararası İslam Üniversitesi Müslüman dünyasının sorunlarına çözüm bulmak için çalışmalar yapacak.

Sultanbeyli-Mecidiyeköy arası 67 dakikaya iniyor!

Yatırımların hız kesmediği Sultanbeyli'de metro hattı için geri satım başladı. İlçedeki Hasanpaşa Saat Kulesi bölgesi ve Çeşme Köprülü Kavşağı'na durakların yerini belirten tabelalar yerleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için 61 sayfalık rehber hazırlandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Cumhurbaşkanlığını ziyaret eden yerli ve yabancı konuklara dağıtılmak üzere Türkçe, İngilizce ve Arapça "Külliye Rehberi" hazırlandı.

3 kelime Arapça bilen kendini emlak uzmanı olarak tanıtıyor!

Türkiye’ye gelen Körfezli yatırımcıların yanıltılmasını eleştiren Alkaş, “Çok tehlikeli bir süreçteyiz. 3 kelime Arapça bilen kendini emlak uzmanı olarak tanıtıyor. Yatırımcı gerçekdışı vaatlerle kandırılmamalı. Bu ayağımıza kurşun sıkmak olur” dedi.

Gaziantep Iconova'nın mimari tasarımı tartışmalara neden oldu!

Gaziantep'te Şireci Grup ve Acarsan Holding ortaklığında inşa edilen ICONOVA rezidans projesinin mimari tasarımının Arapça 'Allah' yazısından esinlendiği iddia edilldi.

Yalovada Arapça tabelalar arttı

Yalovada Arapça tabelalar arttı Yalovada Arapça tabelalar arttı

Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İran, Irak ve Suriye gibi ülkelerin vatandaşlarının Türkiye'de konut ve arsa satın almak için yoğun şekilde tercih ettiği kentler arasında yer alan Yalova'da Türkçe'nin yanı sıra Arapça ilan ve tabelalardaki artış dikkati çekiyor. Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Yılmaz "Yalova'da artık tüm emlakçıların camlarında Arapça yazı var" dedi.


Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İran, Irak ve Suriye gibi ülkelerin vatandaşlarının Türkiye'de konut ve arsa satın almak için yoğun şekilde tercih ettiği kentler arasında yer alan Yalova'da Türkçe'nin yanı sıra Arapça ilan ve tabelalardaki artış dikkati çekiyor.


Termal ilçesindeki kaplıcaları, doğası ve deniziyle turistlere farklı alternatifler sunan Yalova'da Arap turistlerin ilgisinin etkisiyle kent merkezindeki sahil manzaralı konutların fiyatları büyük oranda arttı.


Yalova emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Hayrettin Yılmaz, AA muhabirine...