Yalovada Arboretum tepkisi büyüyor

Yalovada Arboretum tepkisi büyüyor

Yalova’da Arboretum arazisinin konut alanına dönüştürülmesine tepkiler sürüyor. Bakanlığın 1/25 binlik planda değişiklik yaparak Arboretum’u turizm tahsis alanı statüsünden çıkarmış, arazi konut alanı olarak tanımlanmıştı.

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu'ndan imar planı tepkisi!

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan askıya çıkarılan 'Yenişehir' denilen 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarına itiraz etti. 

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul tepkisi!

Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul için felaket dedi ve "Bugüne kadar ‘ihanet' diye tariflenen tüm süreçleri bir kenara koyalım; İstanbul'a Kanal İstanbul'u yapmak, bu ihanetlerin hepsinden bin kat daha fazla ihanettir” dedi...

Konut mağdurlarından araştırma önergesi tepkisi!

Türkiye’de son 10 yılda ortaya çıkan 100 binden fazla konut mağduru Meclis'ten çıkacak kararı bekliyordu. CHP’li Akif Hamzaçebi’nin verdiği araştırma önergesi reddedilince mağdurlar tepki gösterdi.

Üsküdar Ahmediye Külliyesi’nde restorasyon tepkisi!

Üsküdar Ahmediye Külliyesi’ndeki restorasyonda ortaya çıkan görüntü tepkilere yol açtı. Vakıflar Genel Müdürlüğü şikâyetler üzerine kontrol teşkilatını görevden aldı ama soruna bir çözüm bulamadı.

İnşaat devi Binladin Group çalışanlardan maaş tepkisi!

Suudi Arabistan’ın en büyük inşaat şirketlerinden olan Binladin Group, yaşadığı ekonomik kriz sebebiyle Nisan ve Mayıs aylarında çalışanlarından bazılarının maaşlarını ödeyemedi. 100 bin çalışanı olan ve 15 milyar dolarlık borcunu yapılandıramayan şirketin, bu ay maaşları ödeyip ödeyemeyeceği de bel

Hilal Kaplan'dan Ayasofya tepkisi!

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan bugünkü yazısında "AK Parti sıkışmış, Ayasofya kartını açmış" diyorlar. Bilakis, "sıkışmış" bir hükümet, Ayasofya'yı açmayı aklının ucundan dahi geçiremezdi" ifadelerine yer verdi.

Özel bankalara icra tepkisi!

Ekonomik İstikrar Paketi’ne destek vereceklerini açıklayan özel bankaların tam aksi uygulamalarına da adeta tepki yağdı. Kredi tutarının 10 katı teminat istenirken, zora koşulan yapılandırmaya da fahiş faizler dayatılıyor

Bendevi Palandöken'den fatura tepkisi: Kapalı dükkanın ortalama tüketimi mi olur?

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, virüs nedeniyle dükkanını kapatan esnafa yakmadığı elektrik, kullanmadığı doğalgaz için fatura çıkarılmasına“Akıl alır gibi değil, Deli Dumrul gibi” sözleriyle tepki verdi

İtalya'dan İsrail'e '5 bin konut' tepkisi!

İtalya Dışişleri Bakanlığı,İsrail yönetiminin Doğu Kudüs'te 5 bin konut yapacağını açıklamasının ardından endişe duyulduğunu belirtti.

Burdur Belediyesi'ne imar tepkisi!

Burdur İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresi'nin yapılacağı salonunun önünde toplanan bir grup mahalleli, Burdur Belediyesinin Bağlar Mahallesi'nde uyguladığı İmar Kanunu'nun 18. maddesini pankartlar açarak protesto etti.

Ekrem İmamoğlu'ndan Cahit Turhan'a Kanal İstanbul tepkisi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın Kanal İstanbul ile ilgili yaptığı açıklama için “Komedi filmi gibi” dedi. 

Yapı denetim şirketlerinden indirim tepkisi!

Tapu Kanunu başta olmak üzere imar ve yapı denetim kanunlarında değişiklik öngören torba yasa taslağına yapı denetim şirketlerinden itiraz geldi...

Tarım ve Orman Bakanlığından Kemerburgaz Kent Ormanı tepkisi!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Kemerburgaz Kent Ormanı'na ilişkin İBB sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalara tepki gösterildi.

Yalovada Arboretum tepkisi büyüyor

Yalovada Arboretum tepkisi büyüyor Yalovada Arboretum tepkisi büyüyor


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1/25 binlik planda değişiklik yaparak Yalova’nın neredeyse elinde kalan en önemli arazisi durumundaki Arboretum’u turizm tahsis alanı statüsünden çıkardı. 


Plana konut alanı olarak işlenen arazinin akıbetinin öğrenilmesi üzerine Yalovalılar tepki gösterdi. 


İlin STK’ları, siyasi partileri, kurumları, kanaat önderleri ve vatandaşlar buna itiraz etti. Bakanlığa gönderilmek üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçesi yağıyor. 


Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğüne Arboretum arazisinin yeniden turizm tahsis alanına dönüştürülmesi talebi ile toplam 32 itiraz dilekçesi sunulduğu öğrenildi.


Hürriyet...