yapı denetimleri düzenlemeleri

yapı denetimleri düzenlemeleri

Kentsel dönüşüm yasa tasarısını Meclis’e sevk etmeye hazırlandıklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yapı denetimlerine radikal tedbir getirdiklerini açıkladı..

Sita Yapı Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sita Yapı Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Beşiktaş'ta 25 bin TL sermaye bedeli ile Baki Ozan Altaş tarafından kuruldu.

Mersin Akdeniz kaçak yapı cennetine dönüştü!

Mersin'de Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçenin 25 yıl içinde kaçak yapı cennetine dönüştüğünü söyledi.

Uas İnşaat Yapı Ve Dış Ticaret İthalat İhracat Limited Şirketi kuruldu!

Uas İnşaat Yapı Ve Dış Ticaret İthalat İhracat Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Hakan Rızaoğlu tarafından kuruldu.

Yeşiltaş Mimarlık İnşaat Yapı Malzemeleri Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yeşiltaş Mimarlık İnşaat Yapı Malzemeleri Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 400 bin TL sermaye bedeli ile Uğur Yeşiltaş tarafından kuruldu.

TMMOB'dan Aydın raporu: Yapı kalitesi düşük!

Aydın’ın alüvyon zemin üzerinde olduğu belirtilen Jeoloji Mühendisleri Odası’nın raporunda yapı kalitesinin düşük olduğunu vurgulandı. Raporda depremin etkisini en aza indirmek için master planlarının hazırlanması gerektiğine dikkat çekildi. 

Teysa Petrol İnşaat Yapı Ve Dış Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Teysa Petrol İnşaat Yapı Ve Dış Ticaret Anonim Şirketi bugün Bağcılar'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Özlem Yıldız tarafından kuruldu.

Resaş Yapı Lojistik Dış Ticaret Limited Şirketi Çatalca Şubesi açıldı!

Resaş Yapı Lojistik Dış Ticaret Limited Şirketi Çatalca Şubesi bugün Çatalca'da 7 milyon 500 bin TL sermaye bedeli ile Rahmi Bozyel tarafından açıldı.

Uniton Yapı Teknolojileri Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Uniton Yapı Teknolojileri Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Bayrampaşa'da 10 bin TL sermaye bedeli ile Ömer Genç tarafından kuruldu.

Osse Yapı Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Osse Yapı Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Üsküdar'da 10 bin TL sermaye bedeli ile Emre İnçukur tarafından kuruldu.

Vm Desing İnternational Yapı Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Vm Desing İnternational Yapı Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi Bağcılar'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Veysel Mezir tarafından kuruldu.

Arazi ve Arsa Düzenlemeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik!

Arazi ve Arsa Düzenlemeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31281 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Blutrade Yapı Malzemeleri Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Blutrade Yapı Malzemeleri Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 90 bin TL sermaye bedeli ile Herve Nzouatoun Kembeu, Mustafa Aytaç Çevikyiğit ve Omar Wasıf Ramadan ortaklığında kuruldu.

Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan kira düzenlemeleri TBMM'ye sunuldu!

Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan kira düzenlemeleri teklifi TBMM'ye sunuldu. Kanun teklifinin görüşmeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapıldı. Tekliften, iş yeri kiralarından hazine taşınmazlarının kiralarına kadar birçok konuda kira önlemlerine yer verildi...

yapı denetimleri düzenlemeleri Haberi

yapı denetimleri düzenlemeleri

TBMM’deki sohbetinde kentsel dönüşüm yasa tasarısını Meclis’e sevk etmeye hazırlandıklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yapı denetimlerine radikal tedbir getirdiklerini açıkladı. 

Yeniakit Gazetesi'nde yer alan habere göre müteahhit ve denetim firmalarının belli paraya anlaşıp çıkarlarına göre denetim yaptıklarını belirten Özhaseki, şu açıklamalarda bulundu:

“Meclis’e sevkedilecek tasarıda kentsel dönüşümü çok hızlandıracak, belediyelere yardım edecek ve doğru bir mantığa oturmasını sağlayacak çok sayıda düzenleme var. Yapı denetimle ilgili maddeler de var. Yapı denetim iyi niyetle konmuş düzenlemeler ama açıklarını bulmuşlar canını okuyorlar. Bir yapı yapılıyor bunu denetleyen firmalar var mecburen denetliyorlar ama piyasada şöyle oluyor: Müteahhit gidip bir firma ile anlaşıyor parasını veriyor kendini denetlettiriyor iş buna döndü böyle bir olabilir mi? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde lisanslı olan yetkili kuruluşlar...