19 / 08 / 2022

Yapılandırma

Yapılandırma

İki yeniden yapılandırmada şu ana kada toplam 26.2 milyar TL tahsilat yapıldığı açıklandı. Tahilatın 10.6 milyar TL'sinin ise bu yıl gerçekleştiği duyuruldu.

Vergi yapılandırması için son 8 gün!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Rahmi Ak bugünkü yazısında vergi yapılandırmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vergi yapılandırmasından yararlanmak için 31 Mayıs son gün.

Kredi yapılandırmada yüksek faizler talep ediliyor!

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Yapılandırma talebinde bulunan borçlulardan şu anda aylık yüzde 2,02'e varan yüksek faizler talep edilmektedir. Yani faiz bindiriyorlar." dedi.

42.5 milyar liralık alacak yapılandırılacak!

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını da içeren torba yasadan 4.5 milyon vatandaşın yararlandığını ve 42.5 milyar liralık alacağın yapılandırıldığını açıkladı.

Yapılandırmada tarihi rekor!

Maliye Bakanı Şimşek, borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin sonuçları açıkladı. Şimşek, "4,5 milyon vatandaşımız başvuruda bulundu ve 42,5 milyar liralık alacak yapılandırıldı" bilgisini verdi

Yapılandırmada süre 31 Aralık'ta doluyor!

Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını da içeren "torba yasa"nın getirdiği fırsatlardan yararlanmak isteyenler için süre 31 Aralık'ta doluyor. Yapılandırmada süre uzatımı ödemeler için de yapıldı. İlk ödeme 2 Şubat'ta.

Yapılandırmada son ödeme tarihi 1 ay uzadı!

Yapılandırmadaki son rakamlara ilişkin de bilgi veren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugüne kadar 3,5 milyon kişinin başvurduğu yeniden yapılandırmada süreyi 1 ay uzatacaklarını bildirdi.

Atakum Belediyesi’nden emlak vergisi borcuna e-yapılandırma hizmeti!

Atakum Belediyesi, 7256 sayılı Kanun kapsamında emlak vergisi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar için ‘e-yapılandırma’ sistemi oluşturdu.

Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır?

Milyonlarca vatandaşı borçtan kurtaracak yapılandırma süreci başladı. Başvurular internetten yapılabilecek. Faizler silinecek, ana para 36 aya kadar taksite bölünebilecek. İşte tüm merak edilenler...

Müjde! Vergi ve prim borcu yapılandırma işlemlerinizi internetten anında yapabilirsiniz!

500 milyar liralık borcun yapılandırılacağı, prim ve vergilere ilişkin düzenleme dün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi ve yapılandırma işlemleri başladı.

Emlak vergisi yapılandırma 2020!

Vergi ödeme tarihlerini kaçıran emlak vergisi mükellefleri için müjde geldi. Ocak 2021'e kadar başvuru yaparak, borcunuzu yapılandırabilirsiniz. İşte emlak vergisi yapılandırma 2020...

Taşınmaz kiralamaları yapılandırma kapsamına dahil edildi!

TBMM Genel Kurulunda, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nde yer alan; belediyelerin tasarrufuna bırakılan taşınmaz kiralamalarına yönelik teklif yapılandırma kapsamına dahil edildi. 

31 Ağustos milat olacak: 500 milyar liralık yeniden yapılandırma!

Toplam 500 milyar liraya ulaşan yeniden yapılandırma düzenlemesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Düzenlemeye göre yeniden yapılandırılacak borçlarda milat 31 Ağustos 2020 olacak.

Konut kredisinde yapılandırma koşulları!

Yüksek faizle kredi çekenlerin faizlerin düşmesiyle kredi yapılandırma beklentisi daha da artmıştı. Peki, konut kredisi yapılandırma nedir? Nasıl yapılır?

Bendevi Palandöken: Kiralar için 60 ay vadeli yapılandırma olmalı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafa özel paket hazırlanması gerektiğini ve pakette vergi ve primler, ödenemeyen kiralar, elektrik, su, doğal gaz gibi borçlar için mutlaka 60 ay vadeli ve sadece anapara ödemesiyle sınırlı yapılandırma olması gerektiğini belirtti.

2020 konut kredisi yapılandırma yapan bankalar!

Ev almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği soruların başında ''En ucuz kredi imkânı sağlayan bankanın hangisi?'' geliyor. İşte konut kredisi yapılandırma yapan bankalar ve faiz oranları...

Yüksek faiz oranlı konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Konut kredisi yapılandırma işlemi, mevcut faiz oranlarına göre daha yüksek oranlardan kredi çeken vatandaşların merakla beklediği konulardan. Peki konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Vergide yapılandırma istekleri gündemde!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, vergide yapılandırma istekleriyle ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması üzere meclise soru önergesi verdi.

Yüksek faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı?

Konut kredisi yapılandırma işlemi, mevcut faiz oranlarına göre daha yüksek oranlardan kredi çeken vatandaşların en çok araştırdığı konu oldu. Peki konut kredisinde yapılandırma olacak mı? 

Yüksek faizle konut kredisi çekenler dikkat! Yapılandırma olacak mı?

Konut kredisinde, faizler düştüğünde tüketici düşük faizden kredisini ödemeyi isteyebiliyor. Bu durumda konut kredisi yapılandırma işlemi karşımıza çıkıyor. Peki konut kredilerinde yapılandırma olacak mı? İşte detaylar...

Yapılandırma Haberi

Yapılandırma

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 6736 ve 7020 sayılı yeniden yapılandırma kanunlarını ve gündemdeki ekonomi konularında açıklamalarda bulundu. 


Ağbal, "İki yeniden yapılandırmadan bugüne kadar 20.8 milyar TL'si Gelir İdaresi'den olmak üzere toplam 26.2 milyar TL tahsilat yapıldı" bilgisini aktardı.


Bütçede bu yıl yapılandırmadan 1.5 milyar TL gelir öngörüldüğünü söyleyen Ağbal, "Buna karşın şu ana kadar 8.4 milyar TL tahsilat yapıldı; sadece temmuzda tahsilat 2.6 milyar TL oldu" dedi.


Ağbal, "Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yapılandırmada bu yıl ocak-temmuz dönemi tahsilatı 2.2 milyar TL oldu, böylece bu yıl yapılandırmadan toplam tahsilat 10.6 milyar TL'yi aştı" diye konuştu.


Bakan Ağbal, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı. "Vergi gelirleri ve özelleştirmenin katkısıyla bütçe açığı/GSYH'yı bu yıl yüzde 2'nin altında bitirmeyi amaçlıyoruz. Kamu maliyesi dengelerinde bir miktar yukarı yönlü genişleme oldu; OVP'de...