yaşam kalitesi kent

yaşam kalitesi kent

AB Komisyonu'nun 'Avrupa'nın Kentlerinde Yaşam Kalitesi' araştırmasına göre insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kent İstanbul çıktı.

Antalya Kent Yaşam Parkı Projesi tamamlanıyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Karaalioğlu Kent Yaşam Parkı Projesi bünyesinde yer alan Kent Müzesi çalışmalarını yerinde inceledi. 

Bilkent Nazende'de 180 aya varan vade fırsatı!

Başkent Ankara'da konut sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap verecek yaşam kalitesi ve konut anlayışı değişti. Şehirde inşaat sektörünün geleceği ise markalı konut projesi yapmaktan geçiyor. Bilkent Nazende bölgenin en çok beğenilen markalı konut projesi oluyor.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi 3. Etap açılış için gün sayıyor!

1 milyon 200 bin metrekarelik alanıyla mega kent İstanbul'un en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi'nin yeni etap çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

İmar Yönetmeliği 2 yılda 5 kez değişti!

Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu ise, imar yönetmeliklerinin amacının; sağlıklı, planlı, güvenli kentleşme ve nitelikli mimari eserler ile yüksek standartlı yapılaşma ve yaşam kalitesi yüksek kentsel yaşam alanları oluşturmak olduğunu söyledi.

Sinpaş Finans Şehir: Yaşam kalitesi en yüksek İstanbul projesi!

İstanbul Finans Merkezi'nin katma değeri yüksek projeleri, gelecekte İstanbul'un dünyanın ilk küresel 25 finans merkezi arasında yer alarak, Frankfurt'tan Dubai'ye pek çok finans merkezi ile rekabet edebilmesinin önünü açıyor. Forbes Türkiye'nin bağımsız araştırmasında "Yılın En İyi Projesi" seçilen

İzmir'de kentsel dönüşüm için platform kurulacak!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İzmir'de yaşam kalitesi problemi olduğunu, kenti projeleriyle 21. yüzyıla hazırlayacaklarını söyledi.

DAIKIN’in çevre dostu ürünleriyle yeşil bina sayısı artıyor!

Yükselen yaşam kalitesi, çevreci ürünler ve sürdürülebilir bir gelecek için inşaat sektörünün de yeşil binalara yönelmesini sağladı.

Keçiören konut satışında zirveyi bırakmıyor!

Yaşam alanları, kent estetiği ve yeşil alanlarıyla dikkatleri üzerine çeken Ankara'nın ilçesi Keçiören, yerleşim ve yatırım yeri olarak tercih edilmeye devam ederek yaz dönemini de zirvede kapattı, ilçede yaz aylarında 5 bin 559 konut satıldı.

Sinpaş Finans Şehir: İstanbul'un getiri potansiyeli yüksek projesi!

Forbes dergisi İstanbul'da satışı devam eden konut projelerini incelediği bağımsız araştırmasında; 50 markalı konut projesi içerisinde yatırımcısına en yüksek getiriyi sağlama potansiyeli bulunan ve yaşam kalitesi en yüksek proje olarak Sinpaş Finans Şehir’i seçti...

Beylikdüzü Yaşam Vadisi 2. Etap açılışa hazırlanıyor!

İstanbul’un en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’ni hizmete açan Beylikdüzü Belediyesi, 250 bin metrekare 1. etabının ardından şimdi de hızla 2.Etabı hizmete açmak için çalışmalara devam ediyor...

Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesinde yaşam başladı!

Keçiören’i riskli yapılardan arındırarak yaşam kalitesi yüksek, modern kentleşmeyi sağlamak amacı ile Keçiören Belediyesi tarafından yapılan Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesinde yaşam başladı.

Bursa Yaşam Kültürü Müzesi açıldı!

Müzeleriyle dikkat çeken kent Bursa, yeni bir müzeye daha kavuştu. Bursa’nın kültürel zenginliklerini orijinal kimliğiyle geleceğe taşıyacak olan ‘Bursa Yaşam Kültürü Müzesi’nin açılışı yapıldı.

Kent İncek, Ankara’nın en yeşil projesi olmayı hedefliyor!

Kent İncek kişi başına düşen 14 metrekare yeşil alan İle Ankara’nın en yeşil projesi olmayı hedefliyor. Büyükşehirlerde yeni konut projeleri birbiri ardına yükselerek, yeni yaşam merkezleri oluştururken, firmaların en büyük kozu yeşil alan ve peyzaj oluyor.

yaşam kalitesi kent

yaşam kalitesi kent yaşam kalitesi kent

Eurobarometre tarafından 75 Avrupa kentinde yapılan araştırmaya Türkiye'den İstanbul, Ankara, Antalya ve Diyarbakır dahil edildi.

Avrupalılar'ın yaşamaktan en fazla memnuniyet duyduğu kentlerin Hollanda'dan Gröningen, Polonya'dan Krakow ve Almanya'dan Leipzig olarak sıralandığı araştırmada İstanbul, sondan 3. olurken yalnızca Napoli ve Atina'yı geride bıraktı. 'Bu kentte yaşamaktan memnun musunuz?' sorusuna verilen yanıtlara göre 75 kent arasında Ankara 59., Antalya 60. ve Diyarbakır 71. sırada yer aldı.

Avrupa'da iş bulmanın en kolay olduğu kentlerin Prag, Kopenhag ve Dublin olarak sıralandığı Eurobarometre araştırmasında Antalya 51., İstanbul 60., Ankara 65. ve Diyarbakır 71. sırada kaldı.

Araştırmada konut fiyatlarının en uygun olduğu konut Leipzig olurken, Diyarbakır 15., Antalya 24., Ankara 27. ve İstanbul da 56. sırayı aldı.

Avrupa'da yabancıların entegrasyonunda Romanya ve Bulgaristan...