yassı çelik sıcak haddehanesi

yassı çelik sıcak haddehanesi

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş'nin (İSDEMİR) yeni yassı çelik sıcak haddehanesinin ülke ekonomisinin hizmetine sunulduğu bildirildi

Demir fiyatları düşmezse şantiyeler durur!

Demir ve yassı çelik ürün fiyatlarına gelen zamlarla ilgili açıklamalarda bulunan MÜSİAD İnşaat, Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Reha Yeltekin demir ve yassı çelik ürün fiyatlarındaki zamların sektör temsilcilerini zorladığını söyledi...

Demir çelik fiyatlarındaki düşüş inşaat sektörünü nasıl etkiliyor!

Hurda demir ithal ederek, elektrikli ark ocaklarında eriten 20 demir çelik tesisi güç durumda. Dünyada 680 dolarlarda dolanan sıcak demir çelik ürünü fiyatları 250 dolara geriledi.

Türkiye’de demir çelik endüstrisi inşaat için kuruldu!

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Türkiye’de demir çelik endüstrisinin inşaat ihtiyacı için kurulduğunu, ardından yassı çelik yatırımlarına başlandığını ifade etti.

Erdemir Çelik Manisa tesisini devreye aldı!

Erdemir Grubu'nun dağıtım kanalı şeklinde hizmet veren Erdemir Çelik Servis Merkezi, otomotiv ana ve yan sanayii, beyaz eşya sektörü, metal ambalaj ve imalat sanayiinin ebatlanmış yassı çelik talebini karşılıyor.

Kerim Çelik katma değeri artıracak projelere odaklanıyor!

Borusan Holding'in Yassı Çelik Grubu şirketlerinden Kerim Çelik, çelik üreticilerinden Arcelor Mittal ve Borusan Holding ortaklığı ile çalışmalarını yürütüyor..

Bakan Çelik emeklilerin ev talebini Başbakan'a iletecek!

TOKİ tarafından emeklilerin bütçelerine uygun konut yapılması talebine sıcak baktığını ifade eden Çelik, söz konusu talebi bugün sıcağı sıcağına Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ileteceğinin sözünü verdi.

Faruk Çelik: Emeklilerin Toki talebine sıcak bakıyorum!

TOKİ tarafından emeklilerin bütçelerine uygun konut yapılması talebine sıcak baktığını ifade eden Bakan Faruk Çelik, söz konusu talebi bugün sıcağı sıcağına Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ileteceğinin sözünü verdi.

Çelik sektörünün ihracatı 2 milyon tona yaklaştı!

Çelik sektörünün ihracatı 2 milyon tona yaklaştı. Sektör, önemli ihracat pazarlarında yaşanan sıcak siyasi gelişmeler ve iç karışıklıklara rağmen yıllık yaklaşık 4 milyon ton üretim seviyesini korumayı başardı.

Hassas Çelik Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili çelik tesisinin temelini atıyor!

Yassı çelik üretiminde ilk yerli özel sektör üreticisi Tosyalı Holding, şimdi de Japon ortağı ile birlikte Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili çelik tesisinin temelini atmaya hazırlanıyor.

Türk çelik sektörüne Fas darbesi!

Türk çelik sektörünün yılın yedi aylık döneminde 207 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiği Fas’tan, damping yapıldığı gerekçesiyle “sıcak haddelenmiş sac” ihracatçılarına yüzde 11 vergi uygulanması kararı geldi.

Erdemir'in kârı beklentinin altında gerçekleşti!

Türkiye'nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir'in ikinci çeyrek net kârı bir önceki yıl aynı döneme göre yüzde 9 artışla 344.7 milyon lira ile beklentilerin altında gerçekleşti.

Erdemir'in çelik satışı yüzde 7 arttı!

Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 4 şirketiyle yer alan ERDEMİR Grubu yılın ilk çeyreğinde yassı çelik satış miktarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artırarak 1 milyon 700 bin tona yükseltti

Demir ve çelik ürünler korozyona karşı zayıf!

Sıcak daldırma galvaniz (SDG) kaplamanın 150 yıldır kullanılan bir korozyondan koruma yöntemi olduğunu söyleyen Genel Galvanizciler Derneği Genel Sekreteri S. Burcu Akman, 2013 yılında yaklaşık 550 bin ton çelik SDG ile kaplandı dedi...

yassı çelik sıcak haddehanesi

yassı çelik sıcak haddehanesi yassı çelik sıcak haddehanesi

İSDEMİR'den yapılan yazılı açıklamada, ERDEMİR'in OYAK'a devri ile başlayan yeniden yapılanmanın verdiği güç ve destek ile "Cumhuriyet tarihinin bir defada gerçekleştirilen en büyük yatırımı olan" ve 40 adet projeden oluşan "İSDEMİR Modernizasyon ve Dönüşüm Yatırımı'nın (MDY)"; 3 milyar dolar seviyesinde bir harcama ile gerçekleştirilmekte olduğu, sıvı çelik üretim kapasitesinin 2,2 milyon ton/yıldan 5,3 milyon ton/yıl seviyesine çıkartıldığı belirtildi.

Geçen yıl MDY projesi kapsamında tamamlanarak ağustos 2008 tarihinde yassı çelik deneme üretimine başlayan İSDEMİR sıcak haddehanesinin 3,5 milyon ton/yıl üretim kapasitesi ile Türkiye'nin yassı çelik ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacağı ifade edildi. Marubeni/Mitsubishi-Hitachi/Siemens konsorsiyumu ile yapımı gerçekleştirilen sıcak haddehanede yüksek ürün kalitesinin temini için geliştirilen en son haddeleme ve otomasyon teknolojilerinin uygulandığı belirtilen açıklamada, üreteceği ürün yelpazesi, kalitesi ve modern teknolojisi...