yatağan termik santraline kimler teklif verdi

yatağan termik santraline kimler teklif verdi

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) EÜAŞ'a ait Yatağan Termik Santralı, santral tarafından kullanılan taşınmazlar ve ilgili maden sahaları ve ruhsatları özelleştirmesi ihalesi için altı teklif alındığını açıkladı.

Yatağan Termik Santrali özelleştirme ihalesi için 6 firma teklif verdi!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı EÜAŞ'a ait Yatağan Termik Santralı, santral tarafından kullanılan taşınmazlar ve ilgili maden sahaları ve ruhsatları özelleştirmesi ihalesi için altı teklif alındığını açıkladı.

Ankara Çayırhan B Termik Santrali imar planı askıda!

Ankara Çayırhan-B termik santraline ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı bugün askıya çıkarıldı...

Haliç-Karadeniz Sahra Raylı Sistem Hattı için düğmeye basıldı!

Haliç kıyısında bulunan Silahtarağa termik santraline kömür taşımak için kurulan "Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz Sahili (Dekovil) Raylı Sistem Hattı"nın yeniden hayata geçiyor.

Karaman Akçaşehir kömür ocağının yürütmesi durduruldu!

Konya Birinci İdare Mahkemesi, Türkiye'nin tahıl ambarı Konya Karapınar havzasında kurulması planlanan 5 bin 400 megavatlık(Mw)termik santraline linyit sağlayacak olan Karaman Akçaşehir kömür ocağı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Yatağan Termik Santrali ihalesinde son teklif tarihi 3 Nisan!

Yatağan Elektrik'e ait maden sahası özelleştirmesinde son teklif tarihi ertelendi. Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait maden sahası ve ruhsatının özelleştirilmesi ihalesinde teklif ertelendi.

Yeniköy Yatağan Termik Santrali özelleştirme ihalesi 13 Mart'ta!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, YEAŞ Yeniköy Yatağan Termik Santrali'nin işletme hakkının verilmesi için ihaleye çıktı. 13 Mart 2015 tarihine kadar teklifler alınacak. İhalenin ilanı bugün Resmi Gazete'de yayımlandı...

Yatağan ve Çatalağzı termik santralleri modernize edilecek!

Bereket Enerji Grubu, Yatağan ve Çatalağzı termik santrallerini devralarak kurulu gücünü ikiye katladı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, iki tesisin de modernize edileceğini bildirdi

Soma termik santraline 4 talip!

Soma Elektrik Üretim ve Ticarete ait Soma B termik santrali özelleştirilme İha leşine dört şirket başvurdu. Ön yeterlilik ve teklif için başvuran şirketler Alsim Alarko, Kalyon inşaat, Konya Şeker ve Bereket Enerji olarak sıralandı.

Yatağan'daki özelleştirme karşıtı eylem sona erdi!

Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinde çalışan enerji ve maden işçilerinin sürdürdüğü iş yerlerini terk etmeme eylemi, sendika ile firma temsilcileri arasındaki müzakerelerin ardından imzalanan protokolle bitirildi.

EMO: Termik Santral özelleştirmeleri iptal edilmeli!

Elektrik Mühendisleri Odası ( EMO ) Yatağan, Yeniköy, Kemerköy ve Çatalağzı Termik Santrali ile bağlı maden sahalarının özelleştirmesinin iptal edilmesi gerektiğini bildirdi...

Elsan Elektrik Yatağan Termik Santrali sözleşmesi imzalandı!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Muğla Yatağan'da kurulu 630 MW'lık EÜAŞ'a ait Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirilmesi için yapılan ihalede 1.091 milyar dolar ile en yüksek teklifi veren Elsan Elektrik ile sözleşme imzalandı.

Yatağan Termik Santrali için imzalar atıldı!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Muğla Yatağan'da kurulu 630 MW'lık EÜAŞ'a ait Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirilmesi için yapılan ihalede 1.091 milyar dolar ile en yüksek teklifi veren Elsan Elektrik ile sözleşme imzaladı.

Yatağan Termik Santrali devir sözleşmesi imzalandı!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığından ( ÖİB ) yapılan yazılı açıklamaya göre, ÖİB Yönetim Kurulu'nun 7 Ağustos 2014 tarihli kararına istinaden Yatağan Termik Santrali devir sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.

Yatağan Termik Santrali özelleştiriliyor mu?

Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinde çalışan işçiler, işyerlerinin özelleştirmeyle devredilmesini yollara dökülerek protesto etti. Sendikala üye işçiler santral ve kömür ocağı önünde toplanıp işyerini terk etmeme kararı aldı..

yatağan termik santraline kimler teklif verdi

yatağan termik santraline kimler teklif verdi yatağan termik santraline kimler teklif verdi


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) EÜAŞ'a ait Yatağan Termik Santralı, santral tarafından kullanılan taşınmazlar ve ilgili maden sahaları ve ruhsatları özelleştirmesi ihalesi için altı teklif alındığını açıkladı. 

ÖİB'den yapılan açıklamaya göre, 630 MW kurulu gücü olan Muğla-Yatağan santralı önyeterlilik ve teklif için başvuran yatırımcılar şunlar: "Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi, Limak İnşaat, Alsim Alarko Sanayi Tesisleri, IC İçtaş Enerji, Konya Şeker, Çelikler İnşaat" Açıklamada, Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Yatağan Termik Santralı, Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından kullanılan taşınırlar, Yatağan Santralı tarafından kullanılan taşınmazlar ilgili maden ruhsatları ve maden sahalarının işletme hakkının verilmesi yöntemi ile özelleştirileceği belirtildi. 


Ticari...