Yavuz Yücebıyık

Yavuz Yücebıyık

Kastamonu'nun Hanönü ilçesine adını veren tarihi han restore edilecek

Yavuz Selim Madenli: Mersin'de kiralık ev kalmadı!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, Mersin'de Suriyelilerin çeşitli isimler adı altında açtıkları bürolarda emlakçilik yaptıklarını bildirdi.

Nazım Yavuz: Konut açığının çaresi çatı katları!

Çatı Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇATIDER) Başkanı M. Nazım Yavuz, atıl durumda bulunan çatıların kullanıma açılmasıyla her binada konut sayısının artacağını söyledi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ulaşım yolu trafiğe açıldı!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Sarıyer'i Garipçe ve Rumeli Feneri'ne bağlayan yolun kullanıma açıldığı bildirildi. Söz konusu köprü, projenin 85. kilometresinde. Sarıyer'i Garipçe ve Rumeli Feneri köylerine bağlıyor.

Nazım Yavuz: Konut açığı çatı ile kapatılabilir!

Dünya Konut Günü'nde Çatı Sanayici ve İşadamlan Derneği (ÇATIDER) Başkanı M. Nazım Yavuz, konut açığına yönelik ilginç bir çözüm önerisi getirdi. Yavuz, atıl durumda bulunan çatıların her binada konut sayısının artacağını söyledi.

İşte Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün son hali!

Boğaz’ın Tarihi Yarımada üzerinden çekilen fotoğrafında, Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve henüz tabliyeleri yerleştirilmekte olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü bir gerdanlık gibi öne çıkıyor.

HR Yavuz İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

HR Yavuz İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Riskullah Yavuz tarafından 100 bin TL sermaye ile 17 Eylül'de Pendik, Yeni Mahalle, Abdülhalik Renda Caddesi'nde kuruldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde kaliteli malzeme kullanılıyor!

Hasan Yıldırım, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün beton numunelerini aldık ve 8 aylık rötre ve sünme deneylerine tabi tuttuk. Acaba C50 dedikleri beton gerçekten bu düzeyde mi diye baktık. Mukavemetinin C50’nin çok çok üzerinde olduğunu gördük” dedi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde yüksek kalite malzemeler kullanılıyor!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantı yollarında kullanılan malzemelerin kalitesi ve mukavemetinin beklenenin çok üzerinde olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü dünyanın en geniş köprüsü olacak!

Işıklandırılması yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde tabliye döşeme işlemi sürerken, iki yakanın otoyol ve tren yoluyla birleşmesine 648 metre kaldı. Bittiğinde dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde son 648 metre!

Işıklandırılması yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde tabliye döşeme işlemi sürerken, iki yakanın otoyol ve tren yoluyla birleşmesine 648 metre kaldı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bitmesine son 648 metre!

2013 yılında yapımına başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bitmesine son 648 metre kaldı. Köprünün toplam uzunluğu ise 2 bin 164 metre olacak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bu yıl açılacak!

Çoğunluğu Türk mühendislerden oluşan bir ekip tarafından inşa edilecek, yüksek mühendislik ve teknoloji ürünü 3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) üzerinden 8 şeritli karayolu ve 2 şeritli tren yolu aynı seviyede geçecek.

Şereflikoçhisar Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi'nde sona gelindi!

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi binasında sona yaklaşıldı. Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi Müdürü Atilla Kara, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yavuz Yücebıyık

Yavuz Yücebıyık Yavuz Yücebıyık

İlçedeki tarihi handa incelemelerde bulunan Vakıflar Bölge Müdürü Yavuz Yücebıyık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye adını veren ancak harabeye dönen tarihi yapının turizme kazandırılması gerektiğini söyledi.

Yücebıyık, ata yadigarı yapının restorasyonu için yıl içerisinde ihale yapılacağını belirterek, "Ağlayan vakıf eserlerinin yüzlerini güldüreceğiz" dedi.

Tarihi hanın restorasyonunun ihalenin ardından en kısa sürede tamamlanacağını belirten Yücebıyık, çevre düzenlemesini ise belediyenin üstleneceğini...