yeni başbakan kim

yeni başbakan kim

‘Yatırıma ve üretime dayalı büyüyen Türkiye’ parolasıyla yola koyulan yeni bakanlar kurulu, iş dünyası olarak ‘fırsat kabinesi’ olarak tanımlanıyor.

Bülent Delican: İzmir şimdi daha avantajlı şekilde yol alacak!

AK Parti İl Başkanı Delican, İzmir’in her karışını dolaşmış, kentin sorunlarını iyi bilen başbakan ile yeni bir dönemin başlayacağını belirterek, “İzmir şimdi daha avantajlı şekilde yol alacak” dedi

İşte Binali Yıldırım'ın hayata geçirdiği mega projeler!

AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterilen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 11 yılı aşan bakanlık görevinde çalışkan ve başarılı bir isim olarak öne çıktı.

Binali Yıldırım: Türkiye'yi 10 büyük ekonomi arasına sokacağız!

Rüya projelerin sembol ismi olarak anılan Binali Yıldırım, "Türkiye'yi 10 büyük ekonomi arasına sokmak için ne gerekirse yapacağız. Ekonomiyi geliştireceğiz. Üretim yapan, ürettiğiyle zengin bir Türkiye olacağız" dedi.

Kıbrıs'ın yeni imar planı yürürlüğe girmeyecek!

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Gazimağusa, İskele, Yeni Boğaziçi İmar Planı Yasası’nı yasal sürecin doğru işletilmemesi, Plan üzerindeki teknik tartışmaların hala devam etmesi nedeniyle planın yürürlüğe girmeyeceğini açıkladı.

15 Temmuz Şehitler Otogarı'nın yeni işletmecisi kim olacak?

İstanbul Esenler'deki 15 Temmuz Şehitleri Otogarı'nın işletme süresi 4 Mayıs'ta doldu. Otogarın yeni işletmecisinin kim olacağı ise merak konusu...

Kanye West'ten Kim Kardashian'a 14 milyon dolarlık ev hediyesi!

Kim Kardashian ve Kanye West, Florida'da milyarderler sitesi olarak bilinen Faena House'taki yeni evlerini gezdi. Rap şarkıcısı Kanye West, 14 milyon dolarlık evi, reality şov yıldızı olan eşi Kim Kardashian'a daha önce hiç göstermemişti.

3. havalimanı Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ı bekliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakan Yıldırım’la beraber yapımı hızla devam eden ve 29 Ekim’de açılışı yapılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’na bugün 20.30’da ilk inişi gerçekleştirmesi bekleniyor.

TOKİ Buca'da yeni konutlar yapacak!

Buca ilçesinde düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Yıldırım, ilçeye TOKİ ile yeni konutlar yapacaklarını söyledi...

Türkiye'ye 1.245 yeni hastane, 817 bin konut yaptık!

Sivas mitinge halka hitap eden Başbakan Yıldırım, "Bugüne kadar Türkiye'ye 284 bin derslik, bin 245 yeni hastane, 817 bin toplu konut yaptık. Peki bu yıkım ekine soruyorum? Siz ne yaptınız?" dedi..

Başbakan Yıldırım: Tokat'ta 14 yeni hastane inşa edildi!

Tokat Gazi Osman Paşa Bulvarı'nda düzenlenen mitingde konuşma yapan AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, Tokat'ta 14 yeni hastane inşa edildiğini söyledi..

Mardan Palace Hotel'in yeni sahibi kim olacak?

Hürriyet gazetesi yazarı Jale Özgentürk bugünkü yazısında Rixos Grubu’nun Mardan Palace Hotel ile ilgilendiğini yazdı. İşte o yazı...

Binali Yıldırım: Şehirleri yeni baştan imar ettik!

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, son 16 yıllık dönemde şehirleri adeta yeni baştan imar ettiklerini söyledi.

Konutu ucuzlatacak yeni model düzenleniyor!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in bu ay içinde yaptığı açıklama ile konut alımını kolaylaştıracak yeni bir model üzerinde çalışıldığı açıklandı. 

Yeni konut hesabı devlet yardımı 2018!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni konut hesabı devlet yardımının geleceğini açıkladı..

İlk kez konut alacaklara 2018’de yeni müjdeler geliyor!

İlk kez ev alacak vatandaşa yapılan devlet desteğine 4 yeni destek gelecek. Gayrimenkul sektörünün üst düzey yöneticileri Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açıklamalarını değerlendirdi.

Yeni Karayel Yapı İnşaat Taahhüt  Kim.Pla.Ham.Ltd.Şti. kuruldu!

Yeni Karayel Yapı İnşaat Taahhüt Çelik Metal Turizm Nakliye Elektrik Elektronik Kim.Pla.Ham.Ltd.Şti. bugün Bağcılar’da 10 bin TL sermaye bedeli ile Olgun Karayel tarafından kuruldu. 

yeni başbakan kim

yeni başbakan kim yeni başbakan kim

Yeni dönemde öncelik üreterek büyüyen ekonomi olacak. Mali disiplinden taviz vermeden yatırımcıya her türlü kolaylıklar sağlanacak.


İş dünyası yeni kabineyi ‘fırsat kabinesi’ olarak görüyor. Bu pozitif algının en önemli göstergesi para piyasalarında yaşandı. Borsa İstanbul (BIST) dün yüzde 3.48 yükseldi. Dolar/TL kuru ise sert şekilde gerileyerek 2.94 TL’lere kadar indi. 


KOD ADI: İCRACI HÜKÜMET 


Başbakan Binali Yıldırım önderliğindeki yeni kabine için herkesin üzerinde uzlaştığı tek bir başlık var: “İcracı Hükümet.” Başbakan Binali Yıldırım da bunun sinyallerini dünkü konuşmasında net şekilde verdi.  Eski anayasa ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine gidemeyeceğini vurgulayan Binali Yıldırım, şöyle devam etti: “Yeni dönemde Türkiye'nin mali disiplininden asla taviz vermeden yatırımlarının artırılması için üretimi, istihdamı teşvik edeceğiz. Adeta yatırımcının önüne halı sereceğiz.” 


HER KESİME MÜJDE 


Binali Yıldırım’ın yeni dönem müjdeleri arasında emekli-çalışan...