yeni ekonomi paketi 2018

yeni ekonomi paketi 2018

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, piyasaların merakla beklediği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’na ilişkin açıklama yaptı. 

Emlak Bankası etkin hale getirilecek!

"Dengelenme, Değişim ve Disiplin" sloganıyla hazırlanan Yeni Ekonomi Programı'nı (2019-2021) açıklanmasının ardından önemli açıklamalar yaptı. Mehmet Ali Akben, önemli açıklamalarda bulundu.  

Bakan Nebati'den son dakika açıklaması! Piyasa yaptığımızı görünce şok olacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye'de uygulamaya konulan yeni ekonomi modeli ile birlikte ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte kur korumalı TL vadeli mevduat ile ilgili merak edilenler!

Türkiye'de hayata geçirilen yeni ekonomi modelinde, para ve maliye politikalarının eşgüdümüyle bütün araçların etkin kullanımı amaçlanırken, duyurulan "Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat" ürününde tüm ayrıntılar da belirlendi. İşte Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat ile ilgili merak edilen detaylar...

Yeni ekonomi modelinin ayrıntıları belli oldu!

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Danışmanı Cemil Ertem tarafından hazırlanan raporda "Yeni Ekonomik Modelin" temel amaçları sıralandı. Sunumda "Kur avantajı ve yatırımların artmasıyla ihracatın arttırılması ve cari fazla ile dış borca bağımlılığın sonlandırılması amaçlanmaktadır" denildi.

Merakla beklenen ekonomi paketi devrede! Milyonları ilgilendiriyor!

Milyonları ilgilendiren, asgari ücret desteğinin de içinde bulunduğu ekonomi paketi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devletten kredi desteği: 6 ay geri ödemesiz 100 bin TL!

Yeni ekonomi paketi detayları belli oldu. Çalışan herkese 100 bin lira kredi fırsatı sunuluyor. Kredi desteğinde üst limit ise 500 bin lira olarak belirlendi...

Flaş düzenleme! 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatı!

Yeni ekonomi paketinin yolda olduğunun bilgisi paylaşıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, geçen ay açıklanan reform takvimi doğrultusunda çalışmalara başladı. Peki yeni torba teklifte neler var? İşte detaylar…

Ekonomi Reform Takvimi belli oldu!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Ekonomi Reform Paketi'ne ilişkin reform takvimini tamamladıklarını, Bakanlığın internet sitesinden takvime ulaşılabileceğini bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı! İşte Ekonomi Reform Paketi'nin ayrıntıları!

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, Ekonomi Reform Paketi'nin ayrıntıları ve hayata geçirilecek reformların yol haritası ile Bakanlığın sorumluluğundaki hedeflerin gerçekleştirilmesi için atacakları adımları açıklıyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yerli ve milli bir ekonomi hedefliyoruz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(Ekonomi Reformları) İthal girdi kullanımını azaltmış, katma değerli üretimle ihracatta yeni rekorlar kıran, yerli ve milli bir ekonomi hedefliyoruz." dedi.

Hazine Bakanı Lütfi Elvan: Ekonomi ve hukuk alanında yeni bir seferberlik başlattık!

Hazine ve Maliye Bakanı Türkiye'nin yeni ve güvenilir limanlar arayan yatırımcılar için çok cazip imkanlar sunduğunu belirterek, "Türkiye'yi yatırımlarda cazibe merkezi yapmak adına ekonomi ve hukuk alanında yeni bir seferberlik başlattık" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni ekonomi politikası uluslararası yatırımcılar için fırsatlar sunuyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda ekonomiye ilişkin açıklamaları ve yeni ekonomi politikasını içeren mesajları uluslararası yatırımcılar için fırsatlar sunuyor.

3 ay içinde işe dönenlerin emeklilik primini devlet karşılayacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni istihdam paketi geleceğini ve bu kapsamda 3 ay içinde işe dönenlerin emeklilik priminin devlet tarafından karşılanacağını açıkladı.

Yeni dönemde işsizliğe 'esnek' çözüm!

Yeni Ekonomi Programı kapsamında Kovid-19 salgını ve sonrası dönemde istihdam ile ilgili önemli politika ve tedbirler dikkati çekti.

yeni ekonomi paketi 2018 Haberi

yeni ekonomi paketi 2018

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, piyasaların merakla beklediği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’na ilişkin açıklama yayınladı. İşte, İhan Erdal'ın açıklaması... 

2019-2021 yılları arasını kapsayan, ana teması dengelenme, disiplin ve değişim olan YEP üzerine açıklamalar yapan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, program kapsamında yer alan konuların reel sektörün doğru analizi ile ortaya konulduğunu söyleyerek piyasaların beklentileri doğrultusunda atılacak adımların ekonomiyi dengeleyeceğini söyledi. Başkan Erdal, “Yeni Ekonomi Programı’nda net bir tablonun çizilmesi ve bu doğrultuda somut adımların atılacak olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal yaptığı açıklamasında, kamu maliyesinin disiplin altına alınmasıyla önemli bir kaynak oluşacağını ve böylelikle yeni yatırım alanlarının açılacağını, bu sayede istihdamın da genişleyeceğini belirterek, “Dengelenme, disiplin ve değişim kurgusu...