yeni iş almaktan men cezası nedir

yeni iş almaktan men cezası nedir

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, görevini yerine getirmeyen 63 yapı denetim firmasına, "yeni iş almaktan men cezası" uyguladı...

Kayseri Talas'ta 92 yeni iş yerine ruhsat verildi!

Kayseri Belediyesi tarafından Talas ilçesinde yıl başından beri açılan 92 iş yeri için ruhsatlar verildi.

İnşaatları denetleme görevini yerine getirmeyen kuruluşlar yeni iş alamayacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, görevini yerine getirmeyen 63 yapı denetim firmasına, "yeni iş almaktan men cezası" uyguladı...

İş dünyasının yeni çekim merkezi Vadistanbul Ofisleri oldu!

İstanbul’un yeni iş ve çekim merkezi olarak görünen Vadistanbul projesi 300 bin metrekarelik konforlu ve prestijli ofis alanlarıyla iş dünyasının da en önemli adreslerinden biri oldu.

İş dünyasının çekim merkezi Vadistanbul ofisleri!

Vadistanbul; konutları, ofisleri, AVM’si ve günlük 100 bin kişiyi aşkın nüfusuyla Türkiye’nin uluslararası arenadaki vitrin projesi olarak konumlanıyor. Ayazağa’da İstanbul’un yeni iş ve çekim merkezi olan Vadistanbul, 300 bin metrekarelik konforlu ve prestijli ofis alanları ile iş dünyasının önemli

Almanya'da inşaat sektöründe alınan yeni iş siparişleri 24 yılın en yükseğinde!

Almanya'da 20 ve daha fazla kişiye istihdam sağlayan inşaat şirketlerinin yeni siparişleri, Eylül ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 8,6 oranında arttı

Çorum Küçük Sanayi Sitesi'nde 116 iş yerinin yapımı tamamlandı!

S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından Çorum'un Yaydiğin Köyü civarında inşaatına başlanan yeni iş yerlerinden 116'sı tamamlandı.

Emlakjet ve Octovan'dan yeni iş birliği!

Emlakjet, sektörü yeni iş ortaklıkları ile geliştirmeyi sürdürüyor.  Kurulduğu günden bugüne emlak seri ilan sektörünün lideri konumunda bulunan Emlakjet, Octovan ile yeni bir iş ortaklığına imza attı.

Erzurum İnşaat Fuarı kentte yeni iş alanları oluşturdu!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş.’nin işbirliğinde düzenlenen Doğu Anadolu Erzurum İnşaat, Gayrimenkul ve Kent Fuarları kentte yeni iş alanları oluşturdu.

Küçük ev modası yeni iş modellerini getirdi!

Avrupa ve ABD’de yaygın olarak kullanılan depolar Türkiye’de de yeni bir pazar haline geldi. Evlerin küçülmesi, mecburi doğu hizmeti ve seyahat alışkanlıklarının artması gibi birçok faktör depoculuğu cazip hale getirdi. 

Beypazarı Belediyesi yeni iş yerlerinin inşaatı tam gaz!

Mülkiyeti Beypazarı Belediyesi’ne ait olan, yaklaşık 1.500 metre kare alan üzerinde hayata geçirilen Belediye iş yeri ve depoları inşaat çalışması sürüyor.

Yeşil binalar yeni istihdam olanakları yaratıyor!

Çevre dostu inşaatlar yeni iş olanakları yaratma potansiyeline sahip. ILO verilerine göre, çevre dostu yeni binaların inşası için 2030'a kadar 6,5 milyon istihdam yaratılması bekleniyor...

Malatya Beypazarı'nda yeni iş yerlerinin inşaatı başladı!

Malatya Beypazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından inşa edilecek iş yerlerinin temeli atıldı. Proje kapsamında  bin 176 metrekarelik alana 3 yeni iş yeri yapılacak.

Yapılan yasal düzenlemeler peyzaj mimarlarına yeni iş alanları doğurdu!

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Dilek Darby yaptığı açıklamada yapılan yasal düzenlemelerle kentsel tasarım ve peyzaj mimarlarına yeni iş sahaları doğduğunu söyledi.

yeni iş almaktan men cezası nedir

yeni iş almaktan men cezası nedir yeni iş almaktan men cezası nedir

Son dönemlerde art arda yaşanan depremler sonrası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetimleri sıkılaştırdı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre;  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ocak ayında yaptığı denetimlerde görevini yerine getirmeyen 63 yapı denetim firmasına, "yeni iş almaktan men cezası" uyguladı.

17 Ağustos depremi sonrası, yapılardaki denetimin eksiksiz yapılması için yeni bir kanun düzenlendi. Yapılardaki denetimsizliği önlemek için 2001 yılında çıkarılan Yapı Denetimi Hakkında Kanun ile vatandaşlara ait yapıların denetim işi, "Yapı Denetim Kuruluşları"na devredildi.

Bu bağlamda yapı denetim kuruluşları, belediyelerin ruhsat onayı ile başlayan süreçte yapı sahibi ile sözleşmesi olan müteahhidin yaptığı inşaatlarda proje kontrolü gerçekleştiriyor. Yapı denetim kuruluşlarında görevli denetçi mühendis ve mimarlar, saha denetimlerinde temel kazısından itibaren tüm imalat adımlarını izliyor.

Denetim il müdürlüğünde

Yapı denetim kuruluşunun yaptığı tüm işlemler, inşaata başlama...