29 / 06 / 2022

Yeniden yapılandırma

Yeniden yapılandırma

Türkiye Bankalar Birliği, Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi kapsamında yeniden yapılandırılan toplam borç tutarının 15 milyar 270 milyon lira olduğunu bildirdi.

Yeniden yapılandırılan borç tutarı 5,1 milyar lira oldu!

Türkiye Bankalar Birliğinden, Ekim-Kasım 2019 döneminde 4 milyar 934 milyon lirası enerji, 137 milyon lirası turizm sektörüne ait olmak üzere yeniden yapılandırılan toplam borç tutarının 5 milyar 71 milyon lira olduğu bildirildi.

Yapılandırmada 26.2 milyar TL'lik tahsilat!

İki yeniden yapılandırmada şu ana kada toplam 26.2 milyar TL tahsilat yapıldığı açıklandı. Tahilatın 10.6 milyar TL'sinin ise bu yıl gerçekleştiği duyuruldu.

Yeniden yapılandırma için 1 günde 1 milyar lira yatırıldı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılandırmada beklediklerinden daha fazla ödeme aldıklarını belirterek Mayıs ayında 2,5 milyar lira yatırıldığını açıkladı.

Yapılandırmada süre uzatımı olmayacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırılması uygulaması kapsamında ödemelerin bugün gerçekleşeceğini belirterek "Kesinlikle süre uzatımı olmayacak. Ödemesini bugün yapmayanlar haklarını kaybedecek'' diye konuştu.

Yeniden yapılandırmalarda ödeme tarihleri birleştirilsin önerisi!

TESK Genel Başkanı Palandöken yaptığı açıklamada 6736 sayılı Kanundan doğan borçların ödeme zamanıyla 7020 sayılı Kanundan doğan borçların ödeme zamanının birleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Yeni yapılandırma vatandaşın yüzünü güldürdü!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Meclis'ten geçen 7020 sayılı yeni yapılandırma kanunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbal, kaçırılmayacak 5 fırsatı anlattı.

Yeniden yapılandırmadan 6 milyon kişi faydalandı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma ilgili bilgiler verdi. Ağbal, ''Bugüne kadar, 8,5 milyon başvuru aldık, 80,4 milyar lira yapılandırdık'' dedi.

Feyat Asya'dan yapılandırma uyarısı!

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, vergi affından yararlanan vatandaşların taksitlerinin son ödeme tarihinin 31 Mayıs olduğunu hatırlattı. Asya, vatandaşları ödeme konusunda gecikmemeleri için uyardı.

Emlak Bankası'nın tasfiyesi Meclis'te!

Vergi ve prim borçları dahil olmak üzere kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören yasa tasarısı ve Emlak Bankasının tasfiye sürecinden çıkarılmasına ilişkin düzenlemeler yarın Plan Bütçe Komisyonu'nda gündeme gelecek.

Vergi faizi Mart sonuna kadar silinecek!

Vergi, prim, ceza gibi borçların faizi 2017 Mart ayı sonuna kadar silinebilecek. Yeni yapılandırma ile 36 ay vade imkanı gelecek.

Naci Ağbal yeniden yapılandırma müjdesi verdi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma müjdesi verdi. Ağbal, ''16 Nisan sonrası dönemde kurdaki, faiz oranlarındaki gelişmeler, ekonomik büyüme, yatırım harcamaları ve Türkiye'ye gelecek sermaye bakımından kısa vadede olumlu etkiler olacak'' diye konuştu.

Yeniden yapılandırmada 15,1 milyar liralık tahsilat!

Maliye Bakanı Naci Ağbal "31 Ocak 2017 tarihi itibarıyla, yeniden yapılandırmadan vergi, prim ve diğer alacaklar olarak 15,1 milyar lira tahsilat yaptık. Bu olağanüstü bir rakam." diye konuştu.

Yeniden yapılandırmada ikinci şans yürürlüğe girdi!

Maliye Bakanı Ağbal, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "torba yasa" ile 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanuna yönelik de düzenlemelerin yapıldığını bildirdi. Yeniden yapılandırma sürecini kaçıranlara ikinci bir şans verilecek.

Yeniden yapılandırma süresi uzatıldı!

Yeniden yapılandırma kapsamında geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayanlar Mayıs ayı sonuna kadar ödeme yapabilecek.

SGK'ya 61 milyar liralık yapılandırma başvurusu yapıldı!

1 milyon 190 bin borçlu, 61 milyon liralık yeniden yapılandırma için Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvurdu.

İcra iflas kanunu değişikliği ile yeniden yapılandırma TBMM'de görüşülecek!

'İcra iflas kanunu değişikliği ile yeniden yapılandırma düzenlemeleri ve teklifleri TBMM komisyonlarınca masaya yatırılacak.

Yapılandırma uzatıldı mı?

Kamuya olan vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandırma fırsatı olanların, uygulamadan faydalanabilmesi için son tarih 31 Mart olarak açıklandı. Peki yapılandırma uzatıldı mı? İşte merak edilen her şey....

Borç yapılandırma başvuru süresi 2021!

Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni karar ile borçların yeniden yapılandırılması için başvular uzatıldı. İşte borç yapılandırma başvuru süresi 2021...

Borç yapılandırma başvurusu 2021!

Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni karar ile borçların yeniden yapılandırılmasında başvuru süreci uzatıldı. İşte borç yapılandırma başvurusu 2021 detayları...

31 Ağustos milat olacak: 500 milyar liralık yeniden yapılandırma!

Toplam 500 milyar liraya ulaşan yeniden yapılandırma düzenlemesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Düzenlemeye göre yeniden yapılandırılacak borçlarda milat 31 Ağustos 2020 olacak.

Yeniden yapılandırılan borç tutarı 15 milyar lirayı aştı!

Türkiye Bankalar Birliği, Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi kapsamında yeniden yapılandırılan toplam borç tutarının 15 milyar 270 milyon lira olduğunu bildirdi.

TEDAŞ'tan tarımsal sulama borçlarına yeniden yapılandırma!

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), tarımsal sulama borçlarının yeniden yapılandırılması dahilinde, 22 bin 15 abonesinin 493 milyon 316 bin 464 TL'lik borcunu yeniden yapılandırdı.

Esnaf borçlarına yeniden yapılandırma talebi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken, Kovid-19 salgını nedeniyle iş yerleri kapalı olan esnafın, geçmiş dönem borçlarını ödeyebilmesi için yeniden yapılandırmaya gidilmesini istedi.

Ziraat Bankası taksit erteleme ve yapılandırma nasıl yapılır?

Ziraat Bankası dün itibariyle bankalara öncü olarak kredi ödemelerinde yapılandırma ve erteleme yaptığını açıkladı. Peki erteleme ve yeniden yapılandırma nasıl yapılıyor?

Yeniden yapılandırılan borç tutarı 5,2 milyar lira!

Türkiye Bankalar Birliğinin (TBB) "Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları Aralık 2019 Aylık Raporu'nu yayımladı.

Kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketlere yapılandırma!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından  yapılan açıklamada, "Kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketler için Finansal Yeniden Yapılandırma uygulamasına başlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

Konut kredisinde yapılandırma için cazip oran yüzde 1,25 ve üstü!

Konut kredilerinde 0,99 vade farkıyla yapılandırma imkanı vatandaşı bankalara yönlendirdi. Birçok vatandaş da kredisini yeniden hesaplatmaya başladı.

Yeniden yapılandırma Haberi

Yeniden yapılandırma

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), "Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları Ağustos 2020 Aylık Raporu"nu yayımladı. 

Söz konusu raporda yer alan istatistikler, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun Geçici 32'nci maddesi ve buna ilişkin mevzuat uyarınca hazırlanan Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması (FYYÇA) Büyük Ölçekli ve Küçük Uygulamanın "VII.Genel Prensipler ve Tarafların Yükümlülükleri" başlıklarının, sırasıyla 14'üncü ve 12'nci maddesi uyarınca Çerçeve Anlaşması'nı imzalayan Alacaklı Kuruluşlar tarafından iletilen verilerden oluşturuldu. Buna göre Ekim 2019 - Ağustos 2020 dönemi içinde, FYYÇA Büyük Ölçekli Uygulama kapsamına 257 adet firma (112 grup) alındı. Kapsama alınan firmalardan 89 firma (31 Grup) ile Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi (FYYS) bağıtlandı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; FYYS bağıtlanan firmalardan 4'ü tarım, balıkçılık, avcılık ve ormancılık, 31'i imalat sanayi, biri enerji, 3'ü inşaat,...