yıldırım kentsel dönüşümü

yıldırım kentsel dönüşümü

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İspanya’da 11.’si gerçekleştirilen Uluslararası Kentsel Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Konferansı’nda Yıldırım’daki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yıldırım kentsel dönüşümünde öncelik mahalle kültürü!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Hacivat Mahallesi'nde sahur programına katıldı.Programda konuşan Başkan Edebali kentsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli kıstaslarının mahalle kültürünü yaşatmak olduğunu vurguladı.

İsmail Hakkı Edebali: Yıldırım'ı dönüşümle yeniden inşa ediyoruz!

Yıldırım Belediye Başkanı Edebali,"Biz Yıldırım'ı dünün mirası olduğu kadar yarının emaneti olarak görüyor ve geleceğin Yıldırım'ını inşa etmek adına büyük riskler alıyoruz. Kentsel dönüşüm alanları ile yaşanabilir şehir Yıldırım'ı inşa ediyoruz" dedi.

Yıldırım Belediye Meclisi'nde kentsel dönüşüm görüşüldü!

Yıldırım Belediyesi'nin Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin başkanlığını yaptığı meclis toplantısında kentsel dönüşüm ve Yıldırım'ın vizyon projeleri görüşüldü.

Yıldırım'ın kaderini kentsel dönüşüm değiştirecek!

Gazete Bursa'nın köşe yazarlarından Muharrem Karabulut bugünkü yazısında Yıldırım'daki kentsel dönüşüm çalışmalarını kaleme aldı. İşte Muharrem Karabulut'un o yazısı..

İsmail Hakkı Edebali: Yıldırım'ın dönüşümden başka şansı yok!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım'ın dönüşmekten başka şansı olmadığını belirterek, kimsenin mağdur olmayacağı düzen üzerinde durduklarını kaydetti.

Yıldırım'da kentsel dönüşüm süreci nasıl işliyor?

Hürriyet Bursa Gazetesi'nin köşe yazarlarından olan Namık Göz bugünkü yazısında Yıldırım'daki kentsel dönüşüm sürecinin nasıl işlediğini anlattı. İşte Namık Göz'ün o yazısı...

Yıldırım Mevlana kentsel dönüşümünde iptal edilen projeler yenilendi!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçede yapılanlar hakkında bilgi verdi. Edebali, "Biz yaptığımız şeyi, Yıldırım'ın yeniden doğuşu olarak adlandırıyoruz. Yıldırım'a yeni beyaz sayfalar lazım" dedi.

Bursa'da Yap, Transfer Et ve Yık kentsel dönüşüm modeli kullanılıyor!

Bursa Kent Gazetesi'nin yazarlarından Metin Carav bugünkü yazısında Bursa'daki kentsel dönüşüm çalışmalarını ele aldı. İşte Mustafa Carav'ın o yazısı...

İsmail Hakkı Edebali: Kentsel dönüşüm iyi planlanmalı!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırımlıların sağlıklı ve güvenli bir hayat sürmeleri için kentsel dönüşüm bir tercih değil , zorunluluktur” dedi.

Yıldırım'da kentsel dönüşüm çağ atlatacak!

Katılımcı yönetim anlayışı ile belediyecilik hizmetlerine yenilikçi bir sistem getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, geleneksel hale gelen ‘6. Olağan Muhtarlar Toplantısı’nda 69 mahalle muhtarı ile bir araya geldi.

Yıldırım'a kentsel dönüşümle modern binalar yapılıyor!

Yıldırım'daki plansız yapılaşma nedeniyle kentsel dönüşümün kaçınılmaz bir gerçek olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "insanların gönüllerini yapmayı en az yeni binalar yapmak kadar önemsiyoruz" dedi .

Yıldırım'da kentsel dönüşümle hayvan barınağı yapılacak!

Kentsel dönüşüm çalışmalarını ilçenin öncelikli vizyonu olarak belirleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, dönüşüm çalışmaları kapsamında sokak hayvanları için master planı hazırladıklarını söyledi.

İdris Güllüce Yıldırım'da kentsel dönüşüm sorularını cevaplandırdı!

İlçeyi ortak akılla yöneten Yıldırım Belediyesi, gençleri Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile buluşturdu. ‘Şehir ve Gençlik’ konulu programda Bakan Güllüce, gençlerin kentsel dönüşüm ile ilgili sorularını cevapladı.

Yıldırım'da kentsel dönüşümle 31 kaçak bina yıkıldı!

Kentsel dönüşüm ile Yıldırım'ı daha yaşanabilir bir şehir kimliğine kavuşturmak isteyen Yıldırım Belediyesi'nin kaçak yapılaşma ile mücadelesi hız kesmeden devam ediyor.

Bursa Mevlana Kentsel Dönüşümü ihalesi 24 Mayıs'ta!

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projesi için ihale tarihi oldu. TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan 7. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi 24 Mayıs'ta ihaleye çıkacak.

Murat Kurum: KDV indirimi kentsel dönüşümü hızlandıracak!

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum, riskli yapıların vatandaş tarafından yıkılması durumunda KDV oranının yüzde 1'e düşürülmesi kararının kentsel dönüşümü hızlandıracağını açıkladı.

İnşaat sektörü kentsel dönüşümü bekliyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle frene basan inşaat sektörü, yeni projeleri hayata geçirmek için kentsel dönüşümü bekliyor.

Kentsel dönüşümü yık yap yerine, kentlerimizi dönüştürerek sağlamalıyız!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan İzmir depremi, kentsel dönüşümü de yeniden gündeme getirdi...

Deprem üzerinden 20 yıl geçti biz hala kentsel dönüşümü tartışıyoruz!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Marmara Bölgesi'nin acısı sadece Türkiye'nin değil, dünyanın ortak acısı oldu. Biz üzerimize düşen görevi yaptık mı? Bu acıdan ders çıkarttık mı? Aradan 20 yıl geçti hala İstanbul'da kentsel dönüşümü tartışıyoruz" dedi...

Gaziosmanpaşa'daki kentsel dönüşümü hızlandırıyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Gaziosmanpaşa'da yaptığımız istişareler neticesinde, yaklaşık 4 bin 400 hak sahibinin bulunduğu alanda, yıl sonuna kadar tüm ihalelerimizi yapmak suretiyle, kentsel dönüşümü hızlandırıyoruz" dedi...

Murat Kurum: Bu kentsel dönüşümü yapacağız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Siz bizim için değerlisiniz. Sizin deprem riski taşıyan binada yaşamanızı istemiyoruz. Bu kentsel dönüşümü yapacağız" dedi...

Kentsel dönüşümü 20 yıl içerisinde tamamlamak istiyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "Önümüzdeki 20 yıl içerisinde kentsel dönüşümü tamamlamak istiyoruz" dedi.

Murat Kurum: Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık!

Karabük'te bir dizi incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, ''Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık'' diye konuştu.

Yıldırım Kentsel Dönüşüm Projesi, PDG Mimarlar imzasını taşıyor!

“Yıldırım Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi”, PDG Mimarlar tarafından Bursa Yıldırım Belediyesi yatırımıyla gerçekleştiriliyor...

İmar barışı kentsel dönüşümü etkiler mi?

İmar barışı kapsamında ruhsatsız veya ruhsatına aykırı olan yapılara yapı kayıt belgesi alınabiliyor. Peki, imar barışı kentsel dönüşümü etkiler mi?

Muharrem İnce: Erdoğan kentsel dönüşümü unuttu!

Sancaktepe'de düzenlenen mitingde halka seslenen CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Erdoğan kentsel dönüşümü unuttu. İstanbul'daki tapu mülkiyet sorunu yaşadığı günleri unuttu" dedi...

Kentsel dönüşümü, yerinde dönüşüm şeklinde yapacağız!

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kağıthane'de halkla buluştu. İnce, kentsel dönüşümü, yerinde dönüşüm şeklinde yapacaklarını söyledi...

yıldırım kentsel dönüşümü Haberi

yıldırım kentsel dönüşümü

İspanya’nın Alicante şehrinde 11.’si gerçekleştirilen Uluslararası Kentsel Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Konferansı’nda (11th International Conference on Urban Regeneration and Sustainability) Yıldırım’ı ve Türkiye’yi temsil eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşümün arka planında ortaya çıkacak sorunların önüne geçmek adına, ekonomik ve sosyal analiz çalışmalarının detaylı olarak tamamlanması gerekir” dedi.Dünyaca tanınmış bilimsel kuruluşlar olan Wessex Teknoloji Enstitüsü, Alicante Üniversitesi ve Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma ve Planlama Kurumu tarafından düzenlenen ‘Sürdürülebilirlik ve Kentsel Dönüşüm’ konulu konferansa katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşümde ekonomik ve sosyal yapının analiz edilmesi hakkında sunum gerçekleştirdi.


 AYRINTILI ANALİZLER YAPIYORUZ

Dünyanın birçok ülkesinden bilim insanları, uygulayıcılar, uzmanlar ve gözlemcilerin katıldığı, bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı konferansta ‘Yıldırım İlçesi Perspektifinden Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutları’ başlıklı bildiri sunan Başkan...