yolsuzluk operasyonu soruşturması

yolsuzluk operasyonu soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, önceden beri kapsamlı soruşturmalarda uygulana geldiği gibi bu soruşturmalara yardım etmek üzere de iki cumhuriyet savcısının daha görevlendirildiğini bildirdi...

19 maddede site yönetimlerinde yolsuzluk!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "Site yönetimlerinde yolsuzluk" konulu yazısını Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

18 maddede sitelerde yolsuzluk ve rant döngüsü oluşum ortamı!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "Sitelerde yolsuzluk ve rant döngüsü oluşum ortamı" konusunu Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

TMB'den Barış Pınarı Operasyonu mesajı!

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün'ün Barış Pınarı Operasyonu'yla ilgili açıklama yayınlandı.

Brezilya'da eski Devlet Başkanı Collor'a yolsuzluk soruşturması!

Güney Amerika ülkesi Brezilya'da eski Devlet Başkanı Senator Fernando Collor hakkında 1,5 milyon dolar değerindeki emlak yatırımını başka bir şahıs üzerinde göstererek, vergi kaçırmakla suçlanıyor.

Ali Kılıç hakkında çıkan yolsuzluk iddialarını yanıtladı!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, hakkında çıkan yolsuzluk iddialarına ilişkin AK Partili meclis üyeleri tarafından yöneltilen soruları yanıtladı.

Manisa'da tapu müdürlüğüne rüşvet operasyonu!

Manisa Yunusemre İlçesi Tapu Müdürlüğü'ne rüşvet operasyonu düzenlendi. Kurum çalışanlarına yapılan operasyon sonucunda 5 kişi gözaltına alındı.

Fikirtepe müteahhitlerine rekabet soruşturması!

Fikirtepe'de inşaat firmalarının vatandaşla anlaşma yaparken ortak hareket ettiğine ilişkin şikâyetlerin artması ile birlikte Rekabet Kurulu, müteahhitlere rekabet soruşturması başlattı. 

Suudi Arabistan’da 800 milyar dolarlık toprağa el konulacak!

Suudi Arabistan’da prensler, bakanlar, eski bakanlar ve işadamlarının gözaltına alındığı yolsuzluk soruşturması hızla devam ediyor. Suudi Arabistan’da 800 milyar dolarlık toprağa el konulacak!

Belediyelere imar teftiş operasyonu başlıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imar kirliliği konusunda düğmeye bastı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti istişare toplantısında büyük bir teftiş operasyonu başlatacaklarını açıkladı.

Kayıhan Yapı'ya FETÖ operasyonu!

Kayıhan Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahiplerine FETÖ operasyonu düzenlendi. Yürütülen soruşturma kapsamında 4 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da tapu memurlarına rüşvet operasyonu!

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri toplam 60 adreste rüşvet operasyonu düzenliyor. İstanbul'da yapılan operasyonda aralarında tapu memurlarının da bulunduğu 44 kişi gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müteahhitler yolsuzluk yapıyor!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Şehircilik Şurası'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kot, denilen bir olay var. Bununla ne yazık ki müteahhitler, acımasız bir şekilde yolsuzluk yapıyor. " dedi.

Beyazlar Grup'tan FETÖ Operasyonu açıklaması!

Beyazlar Grup İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’14 Aralık 2016 tarihinde bazı Basın-Yayın organları tarafından “Müteahhitlere FETÖ Operasyonu” adı altında yapılan haberlere ilişkin açıklama yayınladı. İşte o açıklama..

yolsuzluk operasyonu soruşturması

yolsuzluk operasyonu soruşturması yolsuzluk operasyonu soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı yaptığı yazılı açıklamada, dün "yolsuzluk operasyonu" adıyla medyada yer alan soruşturmalar hakkında kısa bir açıklamaya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şunları kaydetti:  


"Kolluk makamlarından gelen bilgiler çerçevesinde, 13 Eylül 2012, 21 Eylül 2012 ve 14 Şubat 2013 tarihlerinde 3 ayrı soruşturma başlatılmış, bu soruşturmalarda sivil vatandaşların yanında bir kısım kamu görevlileri de şüpheli olarak bulunmakta, soruşturmalardan ikisi genel olarak İmar Kanunu'na ve Kıyı Kanunu'na muhalefet etmek şeklinde olup, kamu görevlilerinin rüşvet aldığı ve görevi suistimal ettiği iddiaları da bulunmaktadır.


Bu soruşturmalardan birisi Memur Suçları Soruşturma Bürosunda görevli bir cumhuriyet savcısı tarafından, diğer ikisi Kaçakçılık-Narkotik Bürosunda görevli başka bir savcı tarafından yürütülmekte olup, bu savcılardan önce başka cumhuriyet savcıları da aynı soruşturmaları yürütmüş, büro değişikliği ve benzer sebeplerle...