23 / 03 / 2023

Yunanistan deprem

Yunanistan deprem

AFAD ve Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi verilerine göre; Yunanistan'ın Larissa kentinde 6.2 büyüklüğünde yaşanan depreme ilişkin SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Bu deprem İzmir ya da İstanbul’da tetikleme yapmaz” dedi.

Yunanistan’dan kritik deprem açıklaması: 10 bin bina riskli!

Ege Denizi açıklarında yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem, Yunan adası Sisam adasında da can kaybı ve hasara sebep olurken, Yunanistan Depremden Korunma Teşkilatı Başkanı Efthymios Lekkas, ülke genelinde 10 bin binanın tehlike altında olduğunu açıkladı.

İzmir'deki deprem Yunanistan'daki evleri de yıktı!

Ege Denizi'nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem, Yunan adalardan Sisam'da da hissedildi. Bazı kilise ve evlerde hasar meydana geldi.

Yunanistan Oniki Adalar'da 4.4 büyüklüğünde deprem!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı verilerinden alınan bilgiye göre, bugün saat 12.11'de merkez üssü Oniki Adalar açıklarında 4,4 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Yunanistan'da 5,1 ve 5,3 büyüklüğünde deprem!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin verilerine göre, TSİ 01.05'teki 5,1 ve 5,3 büyüklüğündeki depremin ardından 3,8 ve 3,5 büyüklüğünde iki artçı sarsıntı daha kaydedildi.

Yunanistan'da arka arkaya 10 deprem!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, Yunanistan'da saat 01.05'te 4,9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. İlk depremden hemen sonra 10 deprem daha meydana geldi...

Yunanistan'da 10 deprem meydana geldi!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) Deprem Dairesi’nin verilerine göre, Yunanistan'da en şiddetlisi 5.3 büyüklüğünde olan 10 deprem meydana geldi.

Yunanistan'da 5,7 büyüklüğünde deprem!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin verilerine göre, deprem saat 06.45'te, Milos (Değirmenlik) Adası yakınlarında, yerin 10 kilometre derinliğinde gerçekleşti...

Yunanistan'da 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Yunanistan’ın Selanik kenti yakınlarındaki Halkidiki Yarımadası açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Selanik'te meydana gelen sarsıntıların can ya da mal kaybına neden olmadığı bildirildi.

Ege Denizi’nde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Atina Rasathanesi Yer Bilimleri Enstitüsü tarafından alınan bilgiye göre, Ege Denizi' nde, Yunanistan' ın Eğriboz Yarımadası yakınlarında Richter ölçeğine göre 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Yunanistan'da da hissedildi!

Ege Denizi açıklarında saat 12.25'te meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki deprem, Yunanistan'ın başkenti Atina ve Batı Trakya'da da hissedildi. İlk belirlemelere göre depremin herhangi bir hasara yol açmadığını belirtti...

Yunanistan'ın batısında 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi ( USGS ), depremin TSİ 05.08 ' de, Patras şehrinin 122 kilometre batısında, yerin 13,7 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini duyurdu...

Yunanistan deprem Haberi

Yunanistan deprem

AFAD ve Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi verilerine göre; Yunanistan'ın Larissa kentinde 6.2 büyüklüğünde yaşanan depreme ilişkin SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Bu deprem İzmir ya da İstanbul’da tetikleme yapmaz” dedi.

Sözcü'den Mustafa Sarıipek'in haberine göre; Yunanistan’ın Atina'ya 400 kilometre uzakta, Larissa'ya 15 kilometre, Selanik'e 150 kilometre uzakta Larissa kentinde 6.2 büyüklüğünde yaşanan depreme ilişkin Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, değerlendirmelerde bulundu. Ahmet Ercan, “Yunanistan'da depremlerin yıkıcılık eşik değeri M6,4 olduğundan, eski taş yapılar dışında dokunca yaratması beklenmez. Bu deprem İzmir ya da İstanbul'da tetikleme yapmaz” diye konuştu.

ARTÇILAR 3 AY BOYUNCA  SÜRER

Saat 13.16'da 10 kilometre derinde olan orta büyüklükteki depremin 14 saniye sürdüğünü vurgulayan Ercan, şöyle konuştu:

- Larissa, düz ovada, portakal bahçelerinin...