08 / 08 / 2022

Yunuseli Havaalanı açıldı mı

Yunuseli Havaalanı açıldı mı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: "İstanbul'da üçüncü havalimanının bitmesiyle buraya da uçuşlar tarifeli olarak başlayabilir. Ancak farklı Anadolu şehirlerine Yunuseli'nden 25-30 kişilik uçaklarla seferleri hızlandırmayı planlıyoruz" dedi.

Yunuseli Havaalanı arazisinin Bakanlığa devredilmesinin gerekçesi TBMM'de!

Yunuseli Havaalanı'nın arazisinin bir bölümünün Bakanlığa devredilmesinin gerekçesi meclis gündemine taşındı. CHP'li Kayışoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Bursa'da 413 bin metrekarelik alan imara açıldı!

Bursa, Osmangazi, Yunuseli Mahallesi'ndeki 413 bin metrekarelik alan imara açıldı.

Radisson Residences Avrupa Tem İstanbul açıldı!

Radisson Residences, Avrupa Tem İstanbul oteli hizmete açıldı. Radisson Residences Avrupa Tem İstanbul, yeni İstanbul Havaalanı'na yaklaşık 30 dakikalık sürüş mesafesinde bulunuyor.

Kerkük Havaalanı hizmete açıldı!

Irak’ın Kerkük ilçesinde bulunan Kerkük Havaalanı düzenlenen törenle hizmete açıldı. 2003’ten beri askeri üs olarak kullanılan havaalanı faaliyete başladı.

Bursa Yunuseli Havaalanı 16 yıl sonra açıldı!

Bursa'daki Yunuseli Havaalanı 16 yıl sonra açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunuseli Havaalanı'nda gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı konuşmada, şehir içi ulaşım için her zaman çok çalıştıklarını söyledi.

Bursa Yunuseli Havaalanı için geri sayım başladı!

Yenişehir Havaalanı’nın açılmasının ardından 2001 yılında kapatılan Yunuseli Havaalanı’nın yeniden hava ulaşımına açılması için sürdürülen hummalı çalışmalarda sona gelindi.

Bursa Yunuseli Havaalanı'nın çalışmalarında sona gelindi!

Bursa' Yunuseli Havaalanı'nın yeniden hava ulaşımına açılması için sürdürülen çalışmalarda sona gelindi.

Bursa Yunuseli Havaalanı’nındaki çalışmalarda sona gelindi!

Yenişehir Havaalanı’nın açılmasının ardından 2001 yılında kapatılan Yunuseli Havaalanı’nın yeniden hava ulaşımına açılması için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 6 yıldır verdiği mücadele meyvesini verdi.

Kuzey Kore'de lüks terminal binası açıldı!

Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'daki havaalanının yeni terminal binası resmi törenle açıldı. Demir yumrukla yönetilen ülkenin yeni terminalinde hiçbir lüksten kaçınılmaması dikkat çekti.

Hakkari Yüksekova Havaalanı açıldı!

Hakkari Yüksekova Havaalanı'nı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, görkemli bir törenle açtı. Başbakan, Hakkarililere bir de müjde verdi, dev eserin adı Selahaddin Eyyubi Havalimanı oldu.

Elmar Towers www.elmartowers.com web sitesi açıldı!

Elmar Yapı imzası taşıyan Elmar Towers www.elmartowers.com web sitesi açıldı. Teslimlerinin 30 ay sonra gerçekleşeceği proje havaalanına 49 kilometre mesafede inşa ediliyor.

Yunuseli Havaalanı’nda inşaat başlıyor!

Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunuseli Havaalanı’nın tekrar uçuşlara açılmasıyla ilgili inşaat çalışmaların da birkaç gün içerisinde başlayacağını söyledi.

Yunuseli Havaalanı uçuşlara açılıyor!

Yaklaşık 15 yıl öncesine kadar aktif olan kullanılan ancak Yenişehir Havaalanı’nın hizmete açılmasının ardından atıl halde kalan Yunuseli Havaalanı’nın yeniden ulaşıma açılması için sürdürülen çalışmalar meyvesini verdi...

Yunuseli Havaalanı açıldı mı Haberi

Yunuseli Havaalanı açıldı mı

Bursa'da Yenişehir Havalimanı'nın yapılmasının ardından 2001 yılında kapatılan Yunuseli Havaalanı, 1 Şubat'tan itibaren yeniden hizmete açılacak.


Bursa Gemlik-İstanbul Haliç seferleri, artık Yunuseli'nden yapılacak. İlk etapta Bursa-İstanbul seferlerinin yapılacağı Yunuseli Havaalanı'nın, kısa sürede gerçekleştirilecek çalışmalarla hem farklı destinasyonlara yönelik seferler hem de uçuş ve havacılık eğitimleriyle, eskisinden daha aktif kullanılması planlanıyor.


 Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yaklaşık 6 yıldır sürdürülen Yunuseli Havaalanı'nın yeniden uçuşlara açılmasına yönelik çalışmalarda sona gelindi.


Yunuseli Havaalanı'nın ulaşıma açılması için önceki yıllarda imzalanan protokollerin çeşitli nedenlerle askıya alınmasına rağmen süreci takibe devam eden Büyükşehir Belediyesi, son olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden gelen onayın ardından, 1 Şubat'ta Yunuseli Havaalanı'ndan uçuşları başlatma kararı aldı.


Böylelikle Yenişehir Havalimanı'nın açılmasının ardından 2001 yılında kapatılan ve bugüne kadar atıl duran Yunuseli Havaalanı, yeniden aktif...