Yunusemrede konut sorunu bitiyor

Yunusemrede konut sorunu bitiyor

Yunusemre Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda Etüd, Proje, Toplu Konut ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün kurulması oy birliğiyle kabul edildi. Belediye bünyesinde kurulacak birim, Yunusemre ilçesine yapılacak toplu konutların çalışmalarını yürütecek

Konut satışlarında KDV iade sorunu çözüldü!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Abdullah Tolu bugünkü köşesinde adi ortaklığın ortağına konut satışında KDV iade sorununu kaleme aldı. İşte Abdullah Tolu'nun 'Adi ortaklığın ortağına konut satışında KDV iade sorunu çözüldü' başlıklı yazısı...

Elazığlı depremzedelerin konut borcu sorunu çözüldü!

Elazığlı depremzedelere hibe edilen konutlar için 340 ila 360 bin TL arasında borç çıkartıldığı ileri sürülmüştü. Elazığ Valisi Ömer Toraman, konuya ilişkin bir açıklamada bulundu ve Elazığlı depremzedelerin konut borcu sorunu çözüldü.

Konut sitelerinde aidatı kim ödemeli?

Konut sitelerindeki yer alan aidat sorunu ev sahibi ve kiracılar arasında gerilime neden oluyor. Peki, konut sitelerindeki aidatı kimler ödemeli? İşte detaylar...

Otopark yönetmeliği konut projelerinin önünü açacak!

Otopark yönetmeliğinde yapılan değişiklikle kentsel dönüşüm ve konut projeleri de şekillendi.  Yeni yapılacak yapılarda otopark yapılmaması durumunda çevre otoparklarından park sorunu karşılanacak. 

Türkiye'de konut açığı sorunu nasıl ortadan kalkar? 

Fikirturucom köşe yazarlarından Osman Balaban bugünkü köşe yazısında konut Türkiye'deki konut stoku ve çözümlerini kaleme aldı.

Yabancıya konut satışında değerleme sorunu çözülmeli!

Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Ömer Faruk Akbal, yabancıya konut satışlarında değerleme sorununu çözmek amacıyla komisyon kurulduğunu dile getirdi.

Konut ve kira sorunu nasıl ortadan kalkacak?

Starcom yazarı Halit Keskin kaleme aldığı köşe yazısında konut ve kira sorununu değerlendirdi. 

Kiralardaki artış sorunu nasıl çözülür?

Türkiye'de barınma sorunu hızla büyürken, ilk el konut tercihleri de azalmaya başladı. 

Öğrencilerin barınma sorunu nasıl çözülecek?

Öğrencilerin okudukları büyükşehirlere dönmesiyle beraber konut sorunu gündeme geldi. Ev kiraları hızla artarken, öğrenciler yurtlarda da yer bulamamaya başladı. Peki konut sorunu nasıl çözülecek?

Kiraların yükseliş sorunu nasıl çözülür?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Kiraların yükseliş sorunu nasıl çözülür?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o analizi...

Konut stoku sorunu nasıl çözülür?

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, son zamanlarda konut stokunda meydana gelen azaltmaya yönelik sosyal medyadan çözüm önerisinde bulundu.

İstanbul'da kira fiyatları yüzde 66 arttı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Planlama Ajansı tarafından hazırlanan “Konut Sorunu Araştırması: İstanbul'da Mevcut Durum ve Öneriler raporu” dün açıklandı. 

Almanya'da kiralara 3 yıl zam yapılmasın önerisi!

Almanya’da yükselen kira fiyatları ve konut sorunu seçim kampanyalarında konuşuluyor. Bavyera Adalet Bakanı Georg Eisenreich (CSU) ile İmar Bakanı Kerstin Schreyer (CSU), konut satışlarından sonra kiralara 3 sene boyunca zam yapılmasının yasaklanmasını talep etti. 

Yunusemrede konut sorunu bitiyor Haberi

Yunusemrede konut sorunu bitiyor

Yunusemre Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda Etüd, Proje, Toplu Konut ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün kurulması oy birliğiyle kabul edildi. Belediye bünyesinde kurulacak birim, Yunusemre ilçesine yapılacak toplu konutlar ve kentsel dönüşüm kapsamındaki çalışmaları yürütecek. Yunusemre Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleşti.  Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda 32 gündem maddesi görüşüldü.


“KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”


Toplantı öncesinde konuşan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kısa bir süre önce toplu konut ile ilgili bir müjdeyi duyurduklarını belirterek,“Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu hafta sonu Manisa’daydı. Yunusemre’de 5 bin toplu konutun yapılacağının müjdesini verdi. Bu süreçte büyük bir mesafe aldık. Ayrıca '7 İklim 7 Proje' adı altında Türkiye birinciliğini kazanmış bir proje gurubu var. TOKİ bu grubu görevlendirdi. Ege bölge...