05 / 07 / 2022

yüzen otopark

yüzen otopark

İzmir'deki Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Akif Olgun, AA muhabirine yaptığı açıklamada İstanbul, İzmir gibi denize kıyısı olan şehirlerdeki otopark sorunun çözümü için ortaokul öğrencileri tarafından "yüzen otoparklar" tasarlandı

Yüzen otopark nerelerde yapılacak?

İspark' ın Marmaray'a entegre amacıyla hayata geçireceği yüzen otopark nerelerde yapılacak?, yüzen otopark nasıl yapılacak?, yüzen otoparkı hangi ülkeler kullanıyor? merak ediyorsanız haberimizi inceleyin...

İstanbul'a yüzer otoparklar geliyor!

İSPARK, denizde kullanacağı yüzer otopark yapımı için harekete geçti.Hayata geçirilecek proje ile deniz kenti İstanbul’da yüzer otopark dönemi başlayacak, deniz alanları kullanılarak otopark sorununun çözümüne katkı sağlanacak.

İstanbul Karaköy Katlı Otoparkı yıkılıyor!

İstanbul ilk çok katlı otopark olma özelliğine sahip 45 yıllık Karaköy Otoparkı için yıkım kararı alındı. 

Yüzen adalar turizme kazandırılacak!

Erzurum Tortum'da yer alan 6 yüzden ada için adım atıldı. Turizme kazandırılacak adalarda ziyaretçiler için tesis yapılacak.

Son yılların popüler konut trendi: Yüzen ev! 

Özgür yaşam sevenlerin tercih ettiği konut tipi olan yüzen evler son yıllarda en çok tercih edilen evlerden biri oldu. Peki, yüzen evler nasıl inşa ediliyor? Yüzen evler dayanıklı mı? İşte detaylar...

Koronavirüsten kaçan multi milyarderler yüzen villalara yöneldi!

Koronavirüsün etkisinden uzak durmak isteyen multi milyarderler Dubai'de bulunan yüzen villalara yönelmeye başladı. Zenginlerin, Dubai’de yapay olarak oluşturulan The World İsland'daki dünyanın ilk yüzen evlerine yoğun talep geldi. 

Van'da yüzen otel projesine onay geldi!

Van Edremit Belediyesi'nin turizmi canlandırmak için hayata geçireceği otel projesine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda onay geldi. 

Çekmeköy'de otopark arazisi yerine villa mı inşa edilecek?

İstanbul Çekmeköy’de 16 bin metrekarelik arazinin imar planı, İBB Meclisinde çoğunlukta olan AK Parti oylarıyla değiştirildi. Buna göre; söz konusu araziye otopark yerine villa inşa edilecek

Van Gölü'ne ‘yüzen otel’ projesine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan destek!

Van Gölü üzerine yapılacak olan Yüzen Otel projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak destek almaya hak kazandı.

Van Gölü'ne 'yüzen otel' projesi onaylandı: 2 milyon liralık destek sağlanacak!

Van'da Edremit Belediyesi'nin turizm, istihdam ve mesleki unsurları içerisinde barındıracak olan 'Yüzen Otel' projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

Anthenea 'ilk yüzen eko-lüks süit otel' oldu!

“İlk yüzen eko-lüks süit otel” olan Anthenea, 1977 yapımı James Bond filminden esinlenerek, Fransız mimar Jean-Michel Ducancelle tarafından dizayn edildi. 

Erzurum'un yüzen adalarına turizm yatırımı!

Erzurum'un Tortum ilçesindeki Zökün Gölü'nde bulunan yüzen adalar turizme kazandırılıyor...

Yüzen evler mi yüzen hayaller mi?

Yüzen evlerin bulunduğu, insanların timsahları evlreinde beslediği, dünyanın en büyük taşkın su yatağı olan Kamboçya Tonle Sap Gölü'nün hayran bırakan hikayesini biliyor musunuz?

Mayist İnşaat Elektrik Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Mayist İnşaat Elektrik Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi Şişli’de 500 bin TL sermaye bedeli ile Murat Yüzen tarafından kuruldu.

Riva'daki yüzen evler ilgi odağı oldu!

Beykoz'daki Riva deresi üzerinde bulunan yüzey evler ilgi odağı oldu. Fotoğrafçı ve gezginlerin uğrak yerleri arasına girdi.

yüzen otopark Haberi

yüzen otopark

İzmir'deki Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu öğrencilerinin projesi, denize portatif iskeleler ve dubalardan kurulacak otoparklarla sürücülerin işini kolaylaştırmayı hedefliyor.


Projenin danışmanı Fen ve Teknoloji Öğretmeni Akif Olgun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "yüzen otopark" fikrinin, babaları akşam eve geldiğinde evin önünde otopark bulamayan iki öğrenciden geldiğini kaydetti.


Büyük şehirlerde arsaların çok kıymetli olması nedeniyle otopark yapımı için fazla alan ayrılamadığını ifade eden Olgun, sorunun çözümünde denizin kullanılması gerektiğini düşündüklerini aktardı. Olgun, şehrin en yoğun olduğu noktaların denize kıyısı olan yerler olduğuna dikkati çekerek, karada yeni bir otopark alanı oluşturmaya gerek kalmadan deniz üzerinde yeni otopark alanları oluşturulabileceğini söyledi.


"Yüzen otoparklar" adlı projede portatif iskele ve dubalar yardımıyla deniz üzerine otoparklar kurulmasını öngördüklerini dile getiren Olgun, karadaki otopark yükünün denize taşınmasıyla uygunsuz park nedeniyle yaşanan...