27 / 06 / 2022

zam

zam

Ekmek fiyatları artmaya devam edecek mi? En son hangi şehirde ekmeğe kaç liralık zam geldi? İşte detaylar haberimizde…

İTO'dan çok önemli 'asgari ücret' çağrısı

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacağına ilişkin iddialarla ilgili hükümete çağrıda bulunarak "Beraber adım atmalıyız" dedi.

Milyonlarca çalışanın beklediği rakam netleşti! Gözler Erdoğan'ın açıklamasına çevrildi

Son dakika: Milyonların beklediği asgari ücrete zamda artık sona gelindi. Bugün toplanacak olan Kabine ile asgari ücrette gelecek olan zammın netleşmesi bekleniyor. Peki asgari ücrete ne kadar zam gelecek? İşte asgari ücretle ilgili son dakika gelişmeleri…

Asgari ücretle ilgili flaş açıklama! İşveren yeşil ışık yaktı

Son dakika haberi: Türkiye İşveren Sendikası, asgari ücret zammı için açıklama yaptı. TİSK'ten yapılan açıklamada, işveren tarafı da asgari ücret zammına yeşil ışık yaktı.

Dört ilde ekmeğe rekor zam! İşte zam sonrası ekmek fiyatları

Bütün şehirlerde ekmeğe zam devam ediyor. Ekmeğe dört ilde daha zam yapıldı. İşte detaylar…

Temmuz asgari ücret zammı ne kadar 2022? Asgari ücrete ne zaman zam gelecek? İşte son durum!

Temmuz asgari zammının ne zaman yapılacağı ve ne kadar olacağı merak ediliyor. Peki 2022 temmuz asgari ücret ne kadar? İşte merak edilen detaylar!

Akaryakıt zamları o sektörü bitirdi! Tek tek iflas ediyorlar

Benzin ve motorine gelen art arda fahiş zamların ardından otobüs, nakliye ve servis esnafları dışında sürücü kursları da ağır yara aldı.

Enflasyon arttı, ara zam geliyor! İşte şirketlerin çalışanlarına yaptığı zam oranları

Hızla artan enflasyon karşısında çalışanını korumak isteyen birçok şirket, yılbaşını beklemeden ara zam için harekete geçti. Zam oranları yüzde 50’e kadar çıkıyor.

Asgari ücrete zam gelecek mi? Ara zam ne kadar olacak? Bakan Bilgin tarih verdi!

Asgari ücret zammına dair çeşitli formüller öne çıkarken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammı için tarih verdi. İşte detaylar….

Ekmek ve et fiyatlarıyla ilgili taahhüt açıklaması! 2023'e kadar sürecek! İşte detaylar...

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, “un ve yem regülasyonu” yürütebilmek için 411 un işletmesiyle taahhütleri alarak regülasyon programı yaptıklarını söyledi. İşte programın detayları...

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuz emekli zam oranı belli oldu mu?

Temmuz ayı yaklaşırken, gözler emekli maaşlarına yapılacak zamma çevrildi. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuzda emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu mu? İşte detaylar...

Asgari ücret artacak mı? İşverenden açıklama geldi

Temmuz ayında asgari ücrete ara zam iddialarının ardından işverenler de asgari ücretin yetersiz olduğunu savundu.

Hepsi peş peşe! Bir okkalı zam da hazır giyime

Son dönemde artan enflasyon nedeniyle birçok ürüne yüksek zamlar geldi. Bu zamlarda hazır giyim de nasibini aldı. Hazır giyime yüzde 70 oranında zam gelmesi bekleniyor.

Kamu işçilerinin ek ödeme tarihleri belli oldu mu?

Kamu işçilerinin ek ödeme tarihi vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki kamu işçilerinin ek ödeme tarihi açıklandı mı? İşte detaylar!

Bakan Bilgin'den emekli ve memuru heyecanlandıran flaş açıklama

Son dakika gelişmesi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, emekli ve memurlara müjde verdi. Bakan Bilgin "Emekli ve memurlara temmuz ayında enflasyon farkının üzerinde zam yapacağız." dedi.

İzmir'de doğalgaza zam geliyor!

Yeni bütçe çalışmalarına bakılırsa yeni dönemde bir zam dalgasının gelmesi muhtemel. İlk zam da İzmir'in doğalgazına geldi. Tarife düzenlemesi sonucunda 1 Ekim'den itibaren fiyatların yüzde 2-8 arasında artması bekleniyor.

Ev sahibi ne zaman zam yapabilir?

Ev sahibinin yasal hakları arasında kiracıya yıllık olarak belli bir oranda zam yapma hakkı bulunuyor. Bu oran her ayın 3'ünde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanıyor. Peki, ev sahibi ne zaman zam yapabilir?

Elektrik ve doğalgaza zam kapıda!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kurun önemli bir tehdit edici unsur olduğunu belirterek, 29 Eylül Pazartesi akşamına kadar vakitlerinin olduğunu söyledi. Eğer bir zam kararı alınacaksa 30 Eylül itibariyle alınmak zorunda.

Elektrik ve gazda zam ne zaman olacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dolardaki yükselmeden dolayı elektrik ve doğalgaz fiyatlarında zam yapılacağı sinyali verdi.Elektrik ve gazda zam ne zaman olacak?

İZSU 1 Temmuz'dan itibaren suya yüzde 10 zam yaptı!

İZSU, 1 Temmuz'dan itibaren suya yüzde 10 zam yaptı. Ancak faturaları 30 günlük dönemde okumadı. Böylece su tüketimi 20 metreküpü geçen vatandaşın faturası katlamalı tarifeye girdi.

Adana’da toplu taşımaya yüzde 35.7 zam!

ADANA’da toplu taşıma ücretlerine yüzde 35.7’ye varan oranda zam yapıldı. Belediye otobüsleri 1.40 liradan 1.90 liraya, dolmuş ücretleri 1.75 liradan 2.25 liraya, özel halk otobüsleri 1.60 liradan 2 liraya yükseldi...

Kira zam oranı 2014 nasıl belirlenecek?

Konutlarda kira artış hesaplaması, Borçlar Kanunu madde 344 gereğince dönemin Üretici Fiyat Endeksi oranları ile yapılıyor. Peki, kira zam oranı 2014 nasıl belirlenecek? İşte kira artış hesapları..

Eylül ayında kiracıya en fazla ne kadar zam yapılacak?

Meskenlerde kiracıya yapılacak zamlar, Borçlar Kanunu ile ÜFE oranlarına bağlanmış olup; işyeri kiralamalarında 2020 yılına kadar böyle bir sınırlama bulunmuyor. Peki, Eylül ayında kiracıya en fazla ne kadar zam yapılacak?

Elektriğe zam mı geliyor?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte Kayseri Valiliğini ziyaret etti. Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte geldiği Kayseri’de, elektriğe zam yapılacağı yönündeki haberleri değerlendirdi.

İstanbul'da okul servis ücretlerine zam!

İstanbul'da okul servis ücretlerine yaklaşık yüzde 8 oranında zam yapıldı. Zamla birlikte en yakın mesafe 151 TL, en uzak mesafe (23-25 km) 370 TL oldu.

Kira zam oranları nasıl hesaplanır?

Kira zamları, taşınmaz mal sahibi tarafından kiracısına belli bir oranda yapılıyor. Peki mesken kirasına ne kadar zam yapılır? İşyeri kirasına ne kadar zam yapılır? Kira zam oranları nasıl hesaplanır?

İşyeri kirasına ne kadar zam yapılır?

Taşınmaz kiralamalarında, yenilenen kira döneminde kiracıya nasıl zam yapılması gerektiği, Borçlar Kanunu kapsamında açıklanıyor. Peki, kanuna göre, işyeri kirasına ne kadar zam yapılır? İşte işyeri kira zam hesapları..

Ev kirasına ne kadar zam yapılır?

Kiracı ve ev sahibi yasal haklar, Borçlar Kanunu kapsamında düzenleniyor. Ev sahibi, kira döneminin yenilenmesi halinde kiraya zam yapabiliyor. Peki, ev kirasına ne kadar zam yapılır?

zam Haberi

zam

Son on gün içinde İstanbul, Iğdır, Kocaeli, Elazığ, Kayseri, Van ve Erzincan’dan ekmeğe zam haberleri geldi. Peki ekmek fiyatlarındaki artış devam edecek mi? En son hangi şehirde, ekmeğe kaç para zam geldi?

Un, elektrik ve maya başta olmak üzere birçok kaleme gelen zamların etkisi ekmek fiyatlarında da kendini gösterdi. Her geçen gün başka bir şehirden ekmeğe zam haberleri gelmeye devam ediyor. Son on gün içinde İstanbul, Iğdır, Kocaeli, Elazığ, Kayseri, Van ve Erzincan’dan ekmeğe zam haberleri geldi.

Peki ekmek fiyatları artmaya devam edecek mi? En son hangi şehirde ekmeğe kaç liralık zam geldi? İşte detaylar haberimizde…

Ekmek fiyatlarına birçok ilde zam yapılmaya başlandı. Son olarak ekmeğe bir zam haberi de İzmir’den geldi. İzmir'de toplanan komisyon üyeleri, ekmeğe zam kararını oy çokluğu ile aldı. Karar,...