Zeki Toçoğlu

Zeki Toçoğlu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, "Sürdürülebilir kalkınmadan ve çevreye duyarlı sanayileşmeden yana tavır almalıyız. İnsan, doğa ve çevre odaklı teknolojilere yatırım yapmalıyız. " dedi.

Sakarya'daki 375 milyon TL'lik 39 proje Eylül'de hazır!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ramazan Bayramı vesilesiyle yaptığı değerlendirmede hayata geçirilen ve planlanan projelere ilişkin bilgiler verdi.

Zeki Toçoğlu’ndan Kaynarca’nın 41 mahallesine müjde!

Kaynarca’nın 41 mahallesine Sapanca Gölü’nün suyunu ulaştıracaklarının müjdesini veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, projede çalışmaların 22 Nisan'da gerçekleştirilecek temel atma töreni ile başlayacağını duyurdu

Akyazı spor tesislerinin saha kısmı tamamlandı!

Akyazı Spor Tesisleri Projesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Kısa sürede tamamlanacak çalışmaların ardından, Akyazı’ya modern bir tesis kazandırmış olacağız” dedi.

Konutta yükseklik ne kadar önemli?

Sakarya’nın tüm bölgelerinin 2,5 milyon nüfusa hitap edecek şekilde planlandığını belirten SBB Başkanı Toçoğlu, “Artık kimse konutta yükseklik beklememeli. Bu şehir efsanelerini bırakmalıyız” dedi.

Sakarya Kongre Merkezi Projesi hazır!

AFA Kültür Merkezi’nin yıkılarak yerine şehrin ilk kongre merkezi’nin inşa edileceği proje hakkında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yeni merkezde en az bin kişi kapasiteli geniş bir salon olacak” dedi.

Sakarya Ankara Caddesi yenileniyor!

Başkan Toçoğlu, “Ankara Caddesi’nde kapsamlı bir yenileme çalışması başlatıyoruz. Caddeyi baştan aşağı yenileyeceğiz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Geyve'de birçok yatırım projeleri uygulanacak!

İlçe ziyaretlerini sürdüren Başkan Toçoğlu, Geyve’de içmesuyundan altyapıya, asfalttan köprülere, SGM’den daha bir çok yatırıma varan hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Sakarya Yeni Hal projesi ihaleye çıkıyor!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Yeni Hal ihaleye çıkıyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu hal kompleksi yapım ihalesine 24 Mart Perşembe günü çıkacaklarını duyurdu.

Sakarya Mithatpaşa'da dönüşüm başladı!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Milli Egemenlik Caddesi Mithatpaşa Karakolu karşısında bulunan atölyelerde çalışma başlatıldığını sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı. Toçoğlu'nun açıklaması şöyle...

Sakarya Akyazı içmesuyu hattı inşa çalışmaları başladı!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Kuzuluk mahallesinde içmesuyu hattı inşa çalışmalarının başladığının müjdesini verdi.

Sakarya Yenikent MYO projesi için ihaleye çıkılacak!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent bölgesine müjdesi verilen Meslek Yüksek Okulu Projesi ile ilgili son gelişmeleri sosyal medya hesabından paylaştı. İşte Başkanın açıklamaları...

Sakarya'da yeni itfaiye binası hızla yükseliyor!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından projesi açıklanan yeni İtfaiye Binası’nda çalışmalar devam ediyor. Projede 1. kat işlemlerinde sona yaklaşıldı.

Kocaeli Sahil Parkı ve Rekreasyon alanlarına bir yenisi daha eklenecek!

Sahil Parkı ve Rekreasyon Projelerinin bir yenisini Kocaali’ye kazandıracaklarını müjdeleyen Başkan Toçoğlu, “Sahillerimizi birer cazibe merkezi haline getireceğiz.

Sakarya Akçay Barajı inşaatı ne aşamada?

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova Eskiyayla havzasında inşa edilen Akçay Barajı yapım çalışmalarıyla ilgili olarak, 43 kilometrelik bağlantı hattının 20 kilometresinin tamamlandığını söyledi.

Zeki Toçoğlu: Yatay mimaride Türkiye’ye örneğiz!

AK Parti seçim manifestosunun içerisinde yer alan başlıklardan birinin de yatay şehirleşme olmasından büyük heyecan duyduklarını belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yatay mimarinin en güzel örnekleri bizim şehrimizde var." dedi.

Zeki Toçoğlu: Şehrin altyapı geleceğini garanti altına aldık!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Maltepe Park'ta gerçekleştirilen etkinlikte Adapazarı muhtarları ile bir araya geldi. 

Zeki Toçoğlu: Yatay mimari ısrarımız devam edecek!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sakarya yatay mimari anlayışıyla yeşilin ve toprağın şehri olmaya devam edecek. Sakarya; yatay mimarinin en güzel şehridir” dedi.

Zeki Toçoğlu: Yatay mimari Sakarya'nın vazgeçilmezi!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yaptığı açıklamada yatay mimarinin Sakarya'nın vazgeçilmesi olduğunu söyledi.

Zeki Toçoğlu: Arifiye’ye değer katan yatırımlar yapıyoruz!

Arifiye’de gençlerle bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “İlçemizin geleceğine yönelik yatırımlar gerçekleştirdik” dedi.

Zeki Toçoğlu: Arsa sorunu çözülürse tribün yaparız!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, spor tesislerine tribün talepleri için konuştu. Başkan Toçoğlu, “ Arsa konusunda birtakım adımların atılması gerek. Yer sorunu çözüldüğü takdirde tribün için gereken adımı atarız” dedi.

Zeki Toçoğlu: Yatay mimaride Türkiye’ye örneğiz!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Kurban Bayramı vesilesiyle bazı değerlendirmeler yaptı, Toçoğlu, "Yatay mimaride Türkiye’ye örneğiz" dedi.

Zeki Toçoğlu: Az katlı yapılardan yanayız!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Biz betondan değil, yeşilden yanayız. Yüksek katlı yapılardan, gökdelenlerden değil, az katlı yapılardan yanayız” dedi.

Zeki Toçoğlu: Yatay mimaride kararlı bir duruş sergiledik!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, başta yatay mimari konusu olmak üzere Sakarya’da yürütülen çalışmalar hakkında çeşitli açıklamalar yaptı.

Zeki Toçoğlu: Sakarya’da yatay mimariyi benimsedik!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sakarya’da yatay mimariyi hem deprem için bir hazırlık hem de şehir estetiği açısından benimsedik.” dedi. 

Zeki Toçoğlu: İmarın geri dönüşü olmaz!

İmar konusundaki hassasiyetlerini de dile getiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, imarda yapılan hatadan geri dönüşün olmayacağını belirtti.

Zeki Toçoğlu: Kat sınırlamasından taviz vermedik!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu şehirde devam eden çalışmalar ve projelere dair önemli açıklamalar yaptı. İşte Toçoğlu'nun o açıklamaları...

Zeki Toçoğlu: 200 milyon TL değerinde 12 yeni proje başlayacak!

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yaptığı açıklamada “Yaklaşık 200 Milyon TL değerinde 12 yeni projemizin başlangıcını yapıyoruz” dedi.

Zeki Toçoğlu

Zeki Toçoğlu Zeki Toçoğlu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Sürdürülebilir kalkınmadan ve çevreye duyarlı sanayileşmeden yana tavır almalıyız. İnsan, doğa ve çevre odaklı teknolojilere yatırım yapmalıyız. Politikalarımızda insanı merkeze koymak, tüm alanlarda erişilebilirliği, ulaşılabilirliği, işlevlerin uyumunu esas almalıyız." dedi.  


Toçoğlu, Marmara Belediyeler Birliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tarafından Sapanca ilçesindeki bir otelde düzenlenen "4. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu"nun açılışında yaptığı konuşmada, yerel ve ulusal konuları küresel konulardan bağımsız olarak değerlendirmenin mümkün olmadığını söyledi.


Küreselleşmiş bir dünyanın nimetlerinden yararlanıldığını, külfetlerine de katlanmak durumunda kalınıldığını ifade eden Zeki Toçoğlu, "Özellikle iklim değişikliği, maruz kaldığımız külfetlerin başında gelmektedir. İklim değişikliğinin ortaya çıkardığı tehdit, tüm insanlığın öncelikli sorunlarından biri haline gelmiş durumda. Dünyamız, ülkemiz ve kentlerimiz küresel ısınma tehdidi ile yüz yüzedir. Fakat ne acıdır...