Günlük 1 TL’den başlayan fiyatlarla konut sigortası yaptırın!

Günlük 1 TL’den başlayan fiyatlarla konut sigortası yaptırın!

Mapfre Sigorta Konut Sigortaları Servis Yöneticisi Müge Büyükkarakaş, Çağdaş Güvence Sigortası’nın yangın, hırsızlık ve daha pek çok olumsuz durumu teminat kapsamına aldığını belirterek," Mapfre Sigorta olarak günlük 1 TL’den başlayan avantajlı fiyatlar ile konut sigortası yapıyoruz” dedi...


Mapfre Sigorta’nın konut ürünü olan Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası’nın yangın, hırsızlık ve daha pek çok olumsuz durumu teminat kapsamına alıyor. Mapfre Sigorta Konut Sigortaları Servis Yöneticisi Müge Büyükkarakaş, “Konut sigortası primi binanın yapı tarzı, brüt metrekaresi, kullanım şekli, yapının bulunduğu il ve ilçeye bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Mapfre Sigorta olarak günlük 1 TL’den başlayan avantajlı fiyatlar ile konut sigortası yapıyoruz” diye konuştu.

Milliyet'te yer alan habere göre; Mapfre Sigorta’nın, Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası kapsamında evinizi olumsuz durumlara karşı güvence altına alabilirsiniz. Mapfre Sigorta Konut Sigortaları Servis Yöneticisi Müge Büyükkarakaş, konut binalarını ve içindeki eşyaları tam olarak güvence altına almak için Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) ile birlikte konut sigortası yaptırılması gerektiğine de dikkat çekti.

Zorunlu Deprem Sigortası ile konut sigortası arasındaki farkın yeterli düzeyde bilinmediğini belirten Büyükkarakaş; “Zorunlu Deprem Sigortası ile binanızda, depremin ve deprem sonucu meydana gelebilecek yangın; infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararlar, poliçenizde belirtilmiş limitler dâhilinde teminat altındadır. Bunların dışında kalan tüm teminatlarda oluşan riskleri minimuma indirmek için; deprem teminatı eklenmiş konut sigortalarının tercih edilmesi gerekir” dedi.

Konut sigortasına eklenen deprem teminatının, bina ve eşya olmak üzere iki gruba ayrıldığının aktaran Büyükkarakaş; “Bina teminatı, deprem kaynaklı olarak binada oluşan yıkılma ya da kısmi hasarın tazmini için kullanılır ve Zorunlu Deprem Sigortası ile bütünleşik çalışan bir teminattır. Hasar anında öncelikle ZDS’nin limitleri doğrultusunda hasar ödemesi gerçekleşir, kalan tutar konut poliçesinin deprem teminat limitleri çerçevesinde karşılanır. ZDS poliçesi olmayan konutlarda bina teminatı kullanılamaz. Eşya teminatı ise herhangi başka bir poliçeye bağımlı değildir. Depremden kaynaklı evin içinde eşyalara gelen zarar poliçe limitleri çerçevesinde karşılanır” diye konuştu.

MAPFRE Sigorta’dan deprem sonrası güvence uyarısı!

Deprem sigortası, afet sonrası mali yükü azaltıyor!