GYODER'de patronlar darbesi! Aziz Torun başkan!

 GYODER'de patronlar darbesi! Aziz Torun başkan!         GYODER'de patronlar darbesi! Aziz Torun başkan!

Konut seköründe bugüne kadar profesyonellerin yönetimde olduğu Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYODER) seçimleri 24 Ocak'ta gerçekleştiriliyor
Konut seköründe bugüne kadar profesyonellerin yönetimde olduğu Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYODER) seçimleri 24 Ocak'ta gerçekleştiriliyor.

Dernek başkanlığına GYODER'in 15 yıllık tarihinde ilk defa bir patron başkan olacak. Derneğin daha önceki başkanlarının tamamı profesyonellerdi.

Dernek başkanlığı için üstünde uzlaşılan isim Torunlar GYO'nun Başkanı Aziz Torun oldu.

 Torun başkanlığındaki yeni yönetimde KONUTDER Başkanı ve SİNPAŞ GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu gibi isimler yer alacak.Yönetimde yer alacak diğer isimler şunlar: Ersun Bayraktaroğlu, Özlem Gökçe, Dr. Emre Çamlıbel, Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Akmet Akbalık.

Mevcut başkan Işık Gökkaya ile Hakan Kodal'a da teklif götürüldü. Kabul edip etmeyecekleri genel kurula kadar belli olacak. Bugüne kadar GYODER yönetimi 11 üyeden oluşuyordu.Bu dönemde üye sayısı 13'e çıkacak.


Patronlar neden darbe yaptı?


Emlak ve konut kulislerinde patronların GYODER yönetiminde darbe yapmasına gerekçe olarak derneğin finansal açıdan zor durumda olması gösteriliyor. GYODER'in mevcut borçlarını kapatabilmek için patronların yönetimine alınmasına ihtiyaç duyuldu.