Hakan Yusuf Güner Afyonkarahisar Spor Kompleksi'ni gezdi!

Hakan Yusuf Güner Afyonkarahisar Spor Kompleksi'ni gezdi! Hakan Yusuf Güner Afyonkarahisar Spor Kompleksi'ni gezdi!

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan spor kompleksini gezdi. Vali Güner, " Bundan böyle Afyon, sporun adresi olacak " dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş'tan spor kompleksinin tanıtılması için çalışma yapılmasını isteyen Vali Güner, "Burada yapılması gereken, otellerle görüşülüp otel müşterilerinin de bu alanı tanımasını sağlamak. Burayı sıradan bir kamu yatırımı gibi yönetmemek lazım. 

Buradan kamunun para kazanmasını sağlamak gerekiyor" diye konuştu. 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da spor kompleksinin birçok önemli spor organizasyonuna ev sahipliği yapacağını belirtti. 

Maliyeti 60 milyon lira olan projede, 15 bin kişilik stadyum, 500 kişilik kapalı spor salonu, 1000 kişilik veya 3000 kişilik kapalı spor salonu, tenis kortu, su kayak tesisi, yarı olimpik yüzme havuzu, kamp eğitim merkezi, 2 açık tenis kortu, 2 portatif tribün, atletizm sahası, 8 doğal çim yüzeyli futbol sahası, 2 sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 2'li soyunma odası, 1 lojman ve idari bina yer alıyor. Milliyet Akdeniz