Temel Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Haliç çağrısı!

Temel Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Haliç çağrısı! Temel Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Haliç çağrısı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ''İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı''nda söz alarak Haliç'te kat artırılması konusuna değindi. Karamollaoğlu, ''Haliç’in kendisi bile tarihi bir mekan. Burada kat artırmak ne demek, orayı boğmak demek'' dedi. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre;  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün partisinin eğitim merkezinde düzenlenen “İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı”nda söz aldı. 

 


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İstanbul’a ihanet edildi” dediğini aktaran Karamollaoğlu, yanlışların tekrarlanmaması gerektiğini vurgulayarak, İstanbul’da Haliç’le ilgili imar tadilatı yapıldığını kaydetti. Karamollaoğlu, “Haliç’te bina katları yükseltildi, adeta artırıldı. Bundan İstanbul’a daha büyük ihanet olmaz. Haliç o kadar büyük bir yer değil. Haliç’in kendisi bile tarihi bir mekan. Burada kat artırmak ne demek, orayı boğmak demek” diye konuştu.

 

İkinci ihalenin durdurulmasın isteyen Karamollaoğlu, Erdoğan’ın buna müdahale etmesi gerektiğini söyledi.