Haluk Ulusoy, İstanbul`da gayrimenkul işine girdi

Haluk Ulusoy, İstanbul`da gayrimenkul işine girdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy, gayrimenkul sektöründe yatırıma başlıyor. 14 - 15 Şubat tarihlerinde seçime gidecek olan TFF'de aday olup olmayacağı henüz bilinmeyen Ulusoy, emlak projelerini hayata geçirmek için 'Ulusoy Gayrimenkul
Sermayesi 1 milyon YTL olarak belirlenen 'Ulusoy Gayrimenkul Yatırımları', bir aile şirketi karakteri taşıyor. Haluk Ulusoy'un şirketteki ortakları eşi Erengül Ulusoy, babası Saffet Ulusoy ve annesi Süreyya Ulusoy oldu. 'Ulusoy Gayrimenkul Yatırımları', bir anonim şirket olduğu için, Türkiye Futbol Federasyonu Özel Kalem Müdürü Tamer Çelik de beşinci ortak olarak şirkette yer aldı.


 Villa inşaatı olabilir


Yurtiçi ve yurtdışında her türlü inşaat ve müteahhitlik işlerini üstlenebileceği açıklanan şirketin, İstanbul'da bir gayrimenkul projesine hazırlandığı belirtiliyor. Yüzde 50'si Haluk Ulusoy'a ait olan 'Ulusoy Gayrimenkul Yatırımları'nın işe villa inşaatıyla başlayabileceği de kaydediliyor.


Haluk Ulusoy yeni kurulan şirketin başkanı olurken, babası Saffet Ulusoy da başkan vekili görevine geldi. Haluk Ulusoy, Temmuz 2005'te Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) ait 454 gayrimenkulün satışa sunulduğu müzayedede, Kemer Çamyuva'daki bir arsaya 855 milyar liraya sahip olmuştu.


(Milliyet)