Hangi şehirde kira fiyatları arttı? 

Hangi şehirde kira fiyatları arttı? Pandemi ile beraber İstanbul'dan kaçmak isteyen vatandaşların ilk tercihi Bodrum oldu. Bodrum'a olan bu yönelimlerle  ilçede kira fiyatları bir hayli arttı.


Koronavirüs nedeniyle İstanbul'u terk eden vatandaşlar sahil kasabalarına göç etmeye başladı. Göç edilen bölgelerin başında Bodrum'un tercih edilmesiyle bölgede kira ve satılık ev fiyatları arttı. Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Songül Hatısaru bugünkü köşe yazısında Bodrum'u kaleme aldı. İşte Hatısaru'nun o yazısı...

Pandeminin başında hepimizin referansı, yüzyılın başında yaşanan İspanyol gribiydi. İki yıl süren bu grip asıl yıkımı ikinci yılında yapmıştı. Pandeminin başında bir yanımız bu kâbus iki yıl mı sürecek korkusu yaşarken, diğer yanımız da en kötü senaryoda bile sonuçta iki yıl sonra bitecek diyordu. Ancak zaman geçtikçe anlıyoruz ki Kovid-19 muhtemelen daha uzun yıllar bizimle olacak.

Hangi şehirde kira fiyatları arttı? 

Virüsün sürekli mutasyona uğraması da rahat bir nefes almamızı engelliyor. Eski normallerimize kolay kolay dönemeyeceğimiz gerçeğini kabullenmiş gibiyiz.

Fiyatlar katlandı 

Biraz pandemide İstanbul’un son derece sıkıcı bir şehir haline gelmesi, biraz da insanların, teknolojiyle işlerin aslında uzaktan da yürüdüğünü görmeleri, “bir sahil kasabasına yerleşme” hayalini gerçekleştirmek için vesile oldu. İnsanların Ege sahillerinden dönmediğini, Bodrum, Marmaris, Ayvalık, Assos’a yerleştiğini görüyoruz. Kimi ev aldı kimi kiraladı. Kimi de teknesinde yaşıyor.

Hangi şehirde kira fiyatları arttı? 

Bodrum’da geçen yıl bu zamanlar 700 bin TL’ye satılan evler iki katına çıkmış durumda. Bitez tarafındaki evlerin kiraları Nişantaşı’nı aratmıyor. Sıradan evlerin kirası 5 bin TL’den başlıyor. İnsanlar artık Marmaris, Fethiye, Bodrum’da yaşarken zaruri işleri için İstanbul’a gelip gitmeye başladılar.

BEYAZ YAKALILAR HAZIR 

Şunun şurasında yaza ne kaldı. Yakında beyaz yakalılar da bölgeye akın eder. Hedef kitle giderse işletmeciler durur mu! İstanbul’un kült mekânlarından Papermoon ve Sunset Bodrum’a şube açıyor.

Sunset’in sahibi Barış Tansever, Bodrum Loft’a Sunset’in suşi bar bölümünü açıyor. Pandemi bize daha neler gösterecek...

Tabii bunda ne var, Bodrum’a ne markalar gitti diyeceksiniz. Gitti, gitti evet ama bu iki fenomen marka, gelen onca teklife karşın İstanbul’da dahi şube açmamıştı.

Konutta sahillere ilgi devam edecek!