Heidelberg, Sabancı'yla büyüyecek

Heidelberg, Sabancı'yla büyüyecek Heidelberg, Sabancı'yla büyüyecek

Sabancı grubu ile olan ortaklığını daha da ileri götürmeyi hedeflediğini kaydeden HeidelbergCement 2008'de iş hacmindeki büyümenin sürmesini de amaçlıyor.


Sabancı grubunun çimento sektöründeki ortağı HeidelbergCement, 2007'de, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çok sayıdaki ülkede toplam 12 milyar 774 milyon euro tutarında yatırım yaptı.
Bir önceki yıla oranla 2007'de karını yüzde 113 artırarak, 951 milyon euro'dan 2 milyar 22 milyon euro'ya yükselten HeidelbergCement'in 2008'de de "muazzam bir büyüme" beklentisi içinde olduğunu bildirdi.
HeidelbergCement geçen yıl İngiliz Hanson PLC'yi 15.8 milyar dolar gibi rekor bir bedelle devralmıştı. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bernd Scheifele, yaptığı yazılı açıklamada, HeidelbergCement'i çimento faaliyetlerinin yanı sıra, hazır beton, agrega gibi ana faaliyet konularında piyasada lider hale getirerek global konuma sahip bir yapı malzemeleri grubuna dönüştürdüklerini kaydetti.
Açıklamada, entegrasyon ve büyümenin rekor rakamları beraberinde getirdiği, 2007'nin HeidelbergCement için başarı dolu istisnai bir yıl olduğu vurgulandı.

(Milliyet)