Hilton'dan beş yılda 40 yeni otel

Hilton'dan beş yılda 40 yeni otel

Hilton grubu, Türkiye'nin 10 şehrini kapsayan yeni yatırım planını açıkladı.


ABD'li Hilton Hotels, Türkiye'de, büyük kentlerin  yanı sıra Anadolu'da yeni gelişen merkezlerde otel anlaşmaları yapacaklarını açıkladı. Bu kapsamda Türkiye'de beş yılda 40'dan fazla otel açılması planlanıyor.

Hilton'un Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Didier Martin, Türkiye'nin uluslararası yatırımcılar için çok pozitif olduğunu, "DoubleTree" gibi diğer Hilton markalarının da Türkiye'ye geleceğini söyledi.
Hilton'un Kuzey Avrupa Bölgesi Genişlemeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Collini ise konuyla ilgili şunları söyledi:

"Yanlış bir zamanda bu yatırımları yaptığımız söylenemez. Aksine, doğru bir zamanda Türkiye'de büyüme perspektifi geliştirdiğimizi düşünüyoruz. Bu projeleri hayata geçirerek kriz sonrasına hazır çıkacağız" dedi.

Collini, Türkiye'deki yatırımlarını 2 yılda 2 katından fazla arttırmayı, gelecek beş yılda da Türkiye Hilton ailesine 40'ın üzerinde otel eklemeyi planladıklarını açıkladı.

Collini, Amplio Group ve Kosifler ile birlikte gerçekleştirecekleri otel projelerinin İstanbul, Bursa, Kütahya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Çorlu, Çorum'un da aralarında bulunduğu 10 ilde gerçekleştirileceğini söyledi.

2009'da Dalaman Hilton açılıyor

Hilton Hotels'in Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, büyüme stratejisi doğrultusunda, Göçay Turizm ile Dalaman'da 2009'da, yeni bir Hilton Worldwide Resort açılacağını açıkladı.
Büyüme stratejisinde, her biri için yatırım maliyeti 15 milyon dolar olarak hesaplanan Hilton Garden Inn otellerinin genişlemede ön plana çıkacağı da vurgulandı.

Milliyet