Historia Fatih Alışveriş Merkezi açılıyor

Historia Fatih Alışveriş Merkezi açılıyor

Tarihi Yarımada'nın kalbinden yepyeni bir yaşam merkezi yükseliyor.


Historia Fatih Alışveriş Merkezi Tarihi Yarımada'da Vatan Caddesinde açılıyor. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Fatih Halkına kazandırdığı ve Fatihlilerin büyük bir ihtiyacına cevap verecek Alışveriş Merkezi, 1 Ağustos 2008 Cuma günü kapılarını halka açıyor.

52 bin m2 inşaat alanı bulunan, 20 bin m2 kiralanabilir alanı olan 500 araç kapasiteli kapalı otoparkıyla 8 kata sahip Historia Fatih Alışveriş Merkezi ulaşım kolaylığı açısından da tüm komşu ilçelerden müşteri almayı hedefliyor.

Fatih'in çehresini değiştirecek olan Merkez, Türkiye ve dünyanın en prestijli markalarını da çatısı altında topluyor. Bünyesinde 76 Mağazanın yer aldığı Merkez'in markalarından bazıları şöyle;
"  Zara, Mango, Vakko, İpekyol, LCWaikiki, Adidas, C&A, Park Brawo, Koton, Kığılı, Network, Levis gibi giyim mağazalarının yanı sıra market olarak da Tansaş,  Teknosa  gibi büyük mağazalar yer alıyor. Historia Fatih Alışveriş Merkezi, Mars (Cinebonus) Sinemaları'nın 8 adet salonuyla Tarihi Yarımada'nın en kapsamlı sinema ünitesine de sahip olacak. Çocuk Eğlence Merkezi, Terzi, Oto Yıkama, Kuru Temizleme ve 500 araç kapasiteli 3 katlı kapalı otopark alanıyla müşterilerine dörtdörtlük bir yaşam merkezi rahatlığı sunuyor.

Fatih Belediyesi'nin, Tarihi Yarımada'nın dokusuna uygun bir mimari anlayışla projelendirdiği yapı, cephe karakteri ile de dikkatleri çekiyor.
 
Projesi Proses Mimarlık tarafından yapılan, Gül&Keleşoğlu Group ve Ortak Girişimi tarafından yapımı gerçekleştirilen Alışveriş Merkezi'nin % 50 hissesi Fatih Belediyesi'ne ait.

31 Temmuz Perşembe günü kendi bünyesinde yapılacak bir kokteylle, Perakende Sektörünün Temsilcileriyle buluşacak olan Historia Fatih Alışveriş Merkezi, açılıştan bir gün önce sektörün önemli marka temsilcilerini ağırlamış olacak.