Hollywood ve iş dünyasının gözde adaları satılığa çıktı!

Hollywood ve iş dünyasının gözde adaları satılığa çıktı! Hollywood ve iş dünyasının gözde adaları satılığa çıktı!

Zenginler arasında yeni moda ada sahibi olmak. Son dönemde özellikle ABD kıyısında ve Akdeniz’de birçok ada satılığa çıkarken Hollywood ve iş dünyasının öne çıkan isimleri tatillerini bu özel adalarda geçiriyor.


İrlanda’da yaşayan işadamı Nadim Sadek de yıllardır sahibi olduğu adayı satışa çıkardı.  Mısırlı işadamı Nedim Sadık'ın İrlanda'da 10 yıl önce satın aldıktan sonra bir servet daha harcayarak ütopik  bir cennet adaya dönüştürdüğü Inish Turk Beg adası şimdi 2.85 milyon pounda satılık. Sadek, 10 yıl önce adayı satın aldıktan sonra ev, helikopter pisti ve bir liman yaptırdı. 65 hektarlık bir alana sahip adadan şehre ulaşım ise tekneyle 5 dakika sürüyor. Elektriğin denizin altından geçen kablolarla sağlandığı adada sinema, spor salonu ve ısıtmalı kapalı yüzme havuzu bulunuyor. İki katlı evde 6 yatakodası, 3 tuvalet, bir gözlem odası, sauna ve bir toplantı odası bulunuyor. Sadek adayı 2 milyon euroya satın almıştı. Adada viski de üretiliyor. Üretilen 2.888 şişe İrlanda malt viskisi bu yıl piyasaya sunuldu. 

  
Venedik Gölü bölgesindeki Poveglia Adası


 Venedik ve Lido arasında güney lagünde bulunan ada gizemli bir geçmişe sahip.

£ 9.600.000 (15 milyon $) fiyatı ile listedeki en pahalı ada.
Kopenhag Limanı’na 20 dakikalık mesafede bulunan Middelgrundsfortet Adası 
1890-94 yıllarında dönemin Danimarka Kralı 9’ncu Cristian’ın imar ettirdiği ve Kopenhag’ın denizden savunması için kullanılan ada turistlerin de uğrak yerlerinden.

Fiyatı £ 8.000.000 (12.500.000 $)

Kaptan Willy`s Adası 


 (Belize) £ 226,386 (355,000 $)

Little Island (Ontario) 

62.624 £ (98.000 $) olarak, satılık adalar listesinin en ucuzlarından.

Milliyet