Çukurova Balkon

Hürriyet Mahallesi'nin yolları Bağcılar Belediyesi tarafından yenileniyor!

Hürriyet Mahallesi'nin yolları Bağcılar Belediyesi tarafından yenileniyor! Hürriyet Mahallesi'nin yolları Bağcılar Belediyesi tarafından yenileniyor!

Bağcılar ilçesi artık yeşil parkı, bahçeleri prestij yolları ve Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yenilenen yollarıyla da ayrıca dikkat çekiyor. Hürriyet Mahallesi'nin yolları Bağcılar Belediyesi tarafından yenileniyor...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Bilgi Evi'nin üzerinde bulunduğu Hürriyet Mahallesi'nin yolları Bağcılar Belediyesi tarafından yenileniyor. 


Bakırköy'den ayrılarak ilçe statüsü kazandığı 1992 yılında yetersiz alt yapısı, plansız gelişimi ve kalabalık nüfusu ile büyük bir köyü andıran Bağcılar ilçesi artık yeşil parkı, bahçeleri prestij yolları ve Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yenilenen yollarıyla da ayrıca dikkat çekiyor. 


Kurucu Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık ın mücadelesi sonucu kapatılan Evren Mahallesi'ndeki İÇDAŞ ve ORPAŞ demir çelik fabrikaları ile mandıraların yerine planlı yerleşim alanlar her türlü önemli toplantıya ev sahipliği yapan Halk Sarayı inşa edildi. 


Bağcılarda hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında had safhaya gelmiş otopark sıkıntısı ve oyun alanı yetersizliği nedeniyle daracık sokağa hapsolmuş çocuklar için her türlü sosyal donatıların yer aldığı yaşam alanları inşa ediliyor. 


Sokaklar yenileniyor Hayata geçirilen önemli projelerden olan Prestij Caddeler dostluklara açılıyor. Bu kapsamda Bağcılar da şu ana kadar Fatih Mahallesi Eski Pazar. Sancaktepe Mahallesi Çarşı ve Güneşli Mahallesi Evren caddelerini prestij caddeler haline dönüştürüldü. Yine Yenigün Mahallesi 10. Sokak'ta da aynı şekilde düzenleme yaparak prestij cadde haline getirildi. Yeni prestij caddelerinin inşa edilmesiyle ilçe sakinleri rahat ve geniş. Hürriyet Mahallesi peyzaj çalışmalarına devam Bilgi Evi inşaatının da tamamlandığı Hürriyet Mahallesi göz alıcı ve kullanışlı bir prestij caddeye kavuşuyor. Parke ve kaldırım taşlarının döşendiği Hürriyet Mahallesi Menderes Caddesi'ndeki peyzaj çalışmaları da büyük bir hızla devam ediyor. Parke ve kaldırım taşlarının yerleştirildiği cadde'yeşil bir görünüme de kavuşuyor. Caddede incelemelerde bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı çalışmaları yerinde takip ederek bilgi aldı. 


Projeleri ihtiyaçlara ve önemine göre belirlediklerini ifade eden Çağırıcı, geniş kaldırımların ve estetik parke taşların döşendiği prestij yolları kurduklarını kaydetti. İnşa ettikleri planlı ve düzenle caddeleri çevreleyen mağazalardan daba rahat alışveriş yapılabileceğini belirten Çağırıcı, 'daha yeşil bir Bağcılar'a kavuşmak amacıyla çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti. 


Çağırıcı şunları söyledi: "İlçemizin dört bir tarafındaki meydanları, park ve bahçeleri. refüjleri ve yol kenarlarını çiçeklerle donatıyoruz. Geçtiğimiz yıl başından itibaren ilçemizdeki 13 bin 682 metrekarelik alanı çimlendirdik. Peyzaj çalışmaları kapsamında pşrk ve bahçelere 744 ağaç fidanı 'ile 414 bin 929 adet çiçek diktik. Her türlü çevre düzenlemesi çalışmasında dokuya zarar vermemeye dikkat ediyoruz." 


Son Saat