Hüseyin Aslan: Kemeraltı 24 saat yaşayan eğlence ve turizm merkezi olacak!

Hüseyin Aslan: Kemeraltı 24 saat yaşayan eğlence ve turizm merkezi olacak! Hüseyin Aslan: Kemeraltı 24 saat yaşayan eğlence ve turizm merkezi olacak!

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Kemeraltı Çarşısı'nı gezdi. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ve yönetim kurulu üyelerini de ziyaret eden Aslan, Kemeraltı Çarşısı'nın, 24 saat yaşayan bir yer haline getirilmesi gerektiğini söyledi.


CHP  İzmir  Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Kemeraltı Çarşısı'm gezdi. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ve yönetim kurulu üyelerini de ziyaret eden Aslan, Kemeraltı Çarşısı'nın, 24 saat yaşayan bir yer haline getirilmesi gerektiğini söyledi. Büyükşehir Başkan aday adayı Hüseyin Aslan, Kemeraltı'nın 24 saat yaşayan bir merkez haline getirilmesine yönelik düşünce ve projelerini açıkladı. Dernek yetkilileriyle çarşıyı gezerek esnafın sorun ve sıkıntılarını da dinleyen Aslan, "Kemeraltı, İzmir'in kalbidir. Alışveriş hayatının merkezidir. Burasının, alışverişin dışında, 24 saat yaşayan bir eğlence ve turizm merkezi haline getirilmesi gerekir. Bu kalp hep atmalı Bu kalp, hep atmalı. Ben buna yönelik projelerin ve esnafın sorunlarının İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde oluşturulacak özel bir birim veya daire başkanlığı bünyesinde kısa sürede çözüleceğine inanıyorum. Büyükşehir'de tarihi çarşı ile ilgili örgütlenme şart. Kemeraltı'nı 6 ayda yeniden yapılandırırız. Burada on tane binayı restore edelim, akşam burası cıvıl cıvıl olur" diye konuştu.


Milliyet Egeli