İBB Üsküdar'daki binayı satamayınca fiyat indirdi!

İBB Üsküdar'daki binayı satamayınca fiyat indirdi!İBB Başkanlığı birisi Üsküdar Ayazma Mahallesi'nde 2 katlı konut ve diğeri Bağcılar'da olmak üzere iki taşınmazı satışa çıkardıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı birisi Üsküdar Ayazma Mahallesi'ndeki  2 katlı konut ve diğeri de Mahmutbey Taşocağı Yolu üzerindeki arsa olmak üzere iki taşınmazı satışa çıkardı.

İBB'den yapılan açıklamalara göre Üsküdar Ayazma Mahallesi'nde satışa çıkarılan 920 metrekare büyüklükteki arsanın üzerinde 2 katlı bina bulunuyor. Üsküdar Kız Kulesi'nin karşısındaki arsanın tali ticaret alanı ve park alanı imarı bulunurken bu arsa için İBB daha önceki ihalelerde 13 milyon TL tahmini bedel ve 390 bin TL'de geçici teminat belirlerken 9 Haziran 2010 tarihinde yapacağı ihale için arsanın fiyatında büyük bir indirim yaparak tahmini bedeli 9 milyon 800 bin TL olarak belirledi. İBB'nin yeni fiyatı ile arsanın geçici teminatı da 294 bin TL oldu.

İhale İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümen Salonu Saraçhane/İstanbul adresinde 9 Haziran 2010 tarihinde saat 14.00'te gerçekleştirilecek. Arsa daha önce 31 Mart ve 28 Nisan'da da da ihaleye çıkarılmıştı.

İBB Emlak Müdürlüğü'nün sattığı bir diğer taşınmaz ise Mahmutbey Taşocağı Yolu'nda bulunuyor. İmar planlarında prestij hizmet alanı olarak işaretlenen 9 bin 585 metrekare büyüklükteki arsa için İBB 23 milyon 962 bin TL tahmini bedel ve 718 bin 878 TL'de geçici teminat tayin etti. Arsanın ihalesi Üsküdar'daki konut satışı ile aynı tarih, yer ve saatte gerçekleştirilecek.
Hüseyin BELİBAĞLI/emlakkulisi.com


YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar, ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

--

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Üsküdar ilçesinde 920.15 metrekare arsa ve üzerindeki 2 katlı binayı satmak üzere ihale açtı.

Muhammen bedeli 9 milyon 800 bin lira olarak belirlenen taşınmazın satışında katılımcılardan 294 bin lira tutarında geçici teminat alınacak.

İhale, 9 Haziran 2010 tarihinde saat 12.00'de belediyede kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilecek.

İhaleye ait şartname aynı yerden temin edilebilecek.
AA

--

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ayrıca Bağcılar ilçesinde bulunan 9 bin 585 metrekare arsayı da satışa çıkardı.

Muhammen bedeli 23 milyon 962 bin 600 lira, geçici teminatı ise 718 bin 878 lira olarak belirlenen taşınmazın satışı, 9 Haziran 2010 tarihinde saat 12.00'de belediyede yapılacak.

Şartname bedeli mukabili belediyeden satın alınabilecek.
AA