İBB yatırımlarını Doğu'ya çevirdi!

İBB yatırımlarını Doğu'ya çevirdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), hizmetlerini ve yatırımlarını Doğu ve Güneydoğu illerine de götürmeye başladı. İBB, toplam bedeli yaklaşık 80 milyon lirayı bulan 3 ayrı ihale düzenledi.İBB tarafından Doğu ve Güneydoğu illerinin altyapı ihtiyaçları için, toplam bedeli yaklaşık 80 milyon lirayı bulan 3 ayrı ihale gerçekleşti.


İBB Meclisi, kasımda, oy çokluğuyla aldığı kararla, kayyum atanan Hakkâri, Silopi, İdil, Cizre, Sur, Silvan ve Hani belediyeleri ile uygulanacak “Kardeş Şehir” protokolünü onayladı.


Potokole göre İBB, kayyumlu belediyelerle teknolojik ekipman, araç, iş makinesi gibi ihtiyaçlarda ve tarihi, kültürel, sosyo-ekonomik çalışmalarda işbirliği sağlanacak.


İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Doğu ve Güneydoğu İlleri Kamu İhtiyaçları Ortak Altyapı, Cadde ve Yayalaştırma Alanı Düzenleme İşi” ihalesini İBB’nin bir şirketi olan Ağaç A.Ş, “Doğu ve Güneydoğu İlleri Kamu İhtiyaçları Asfalt Kaplama Yapım İşleri” ihalesini ise Asfalt A.Ş. üstlendi. 


İBB Yapı İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği üçüncü ihaleye göre, “Doğu ve Güneydoğu İlleri Kamu İhtiyaçları 1. Kısım Bakım-Onarım İnşaatı” adı altında açıldı. “Pazarlık” usulüne göre yapılan ihaleyi Ermit Mühendislik Şirketi üstlendi.Hürriyet