İdealistkent'in sarnıcı TOKİ'ye model olacak

İdealistkent'in sarnıcı TOKİ'ye model olacak

Ümraniye Çekmeköy'de 333 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilen İdealistkent'te çatılardan toplanan yağmur suyu, bahçe sulamasında kullanılacak.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Hektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ekşi, "Küresel ısınma nedeniyle zaten yağmur yağmıyor, yağdığı kadarı da boşa gitmesin diye 4 bin tonluk su deposu yaptık. Çatılara düşen yağmur, kanallarla bu depoda toplanacak. Toplanan suyu bahçe sulamasında kullanacağız" dedi.


Gölde balık avı


İbrahim Ekşi, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın, yağmur suyu toplama sistemini inceledikten sonra çok beğendiğini ve "Bu sistemi diğer  TOKİ  inşaatlarında da uygulatacağız" dediğini aktardı.
İdealistkent'in 250 villa ve 633 daire olmak üzere toplam 883 konuttan oluştuğunu kaydeden Ekşi, villa fiyatlarının dekorsuz olarak 550 bin ile 1.5 milyon YTL arasında, daire fiyatlarının da 195 bin ile 450 bin YTL arasındaki değiştiğini söyledi. Ekşi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün villasının da yer aldığı İdealistkent'te sitenin ortasına yapılacak 6.5 dönümlük gölde balık avlamanın dahi mümkün olacağını söyledi.
Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) bağlı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın arsasına hasılat paylaşımı yöntemiyle inşa edilen İdealistkent'te kişi başına 70 metrekare yeşil alan düştüğünü belirten Ekşi, siteye toplam 100 bin adet bitki ve ağaç dikileceğini kaydetti.


(Milliyet)

pus