18 / 08 / 2022

İflas eden Cevdet Caner'in evi açık artırmaya çıkıyor

İflas eden Cevdet Caner'in evi açık artırmaya çıkıyor

Cevdet Caner'in, Londra Mayfair'deki 20 milyon sterlinlik evine geçen perşembe günü el konduğu ve bu hafta 20 milyon sterline Sotheby's tarafından satışa sunulacağı açıklandıAlmanya'da son 15 yılın en büyük iflasına imza atan Avusturya doğumlu 36 yaşındaki işadamı Cevdet Caner'in, Londra Mayfair'deki 20 milyon sterlinlik evine geçen perşembe günü el konduğu ve bu hafta 20 milyon sterline Sotheby's tarafından satışa sunulacağı açıklandı.

The Times gazetesi, Türkiye'den Avrupa'ya göç eden bir ailenin çocuğu olan milyarder işadamının kısa süre önce 1.2 milyar sterlinlik şirketini iflasa sürükleyerek son yılların en büyük iflasına imza attığını ve lüks evinin de satışa çıkarıldığını yazdı.

Londra'nın gözde semtinde
Gazete, Caner'in sahip olduğu `Level One' grubunun Almanya'da 1.85 milyar dolar değerinde, 28 bin özel konut ve 403 ticari gayrimenkul işinin geçen yıl iflas ettiğini, elinden alınan ve satışa çıkarılan Londra'daki evinden ise iki hafta önce taşındığını söyledi.
Londra'nın en değerli ve tarihi binalarından biri sayılan binanın tamiri için Caner'in 6 milyon sterlin harcadığı belirtildi. Ünlülerin yaşadığı Mayfair'deki evin bahçe ve garajlar dahil yüz ölçümü 1.050 metrekare.
İş yaşamı gereği Londra ve Avusturya arasında gidip geldiği ifade edilen Cevdet Caner, 2005'te kurduğu ve iflasına neden olan `Level One' ile emlak piyasasında hızla büyümüştü.
Aynur TATTERSALL/Milliyet

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Emlak kralının evi hacizden satışta 

Almanya'da 28 bin konutu olan Level One'ın sahibi Cevdet Caner, batınca, 20 milyon sterlinlik malikanesine haciz geldi. 1.2 milyar sterlin borcu olan Caner'in evi Londra'nın en pahalı konutlarından

Almanya'da toplam 28 bin konut ve 403 dükkan satın alarak emlak impatorluğu kuran Türk kökenli Avusturya vatandaşı Cevdet Caner, 1.2 milyar sterlin borçla batınca, malikanesine haciz geldi. Caner'in, Londra'nın merkezindeki muhteşem malikanesi İngiltere'nin haciz edilen en pahalı evi oldu. 35 yaşındaki Avusturya vatandaşı Caner'in, Londra'nın en gözde semti Mayfair'deki 6 katlı ve bin metrekarelik malikanesinde, yüzme havuzu, 7 yatak odası bulunuyordu.

CANER EVDEN ÇIKACAK

İngiltere'nin en saygın gazetelerinden The Times gazetesinde yer alan habere göre, Londra ve Avusturya'nın Linz kentinde yaşamını sürdüren Cevdet Caner, 2005 ve 2006 yılları arasında Almanya'da 28 bin konut ve 403 ticari işyerini satın aldı. Almanya'da sosyal konutları satın alan Caner'e ait Level One adlı şirket, emlak piyasasındaki kriz nedeniyle geçtiğimiz eylül ayında kayyumların yönetimine girdi. Cevdet Caner'in 2 yıl önce Londra'da 16 milyon sterline satın alıp, içine 6 milyon harcadığı göz kamaştırıcı malikane, üzerindeki borçlar nedeniyle aralık ayında satışa çıkartıldı. Ancak, yatırım bankası Investec evin satılmasını beklemeden eve haciz kararı çıkarttı ve Caner'in evden çıkması istendi.

LONDRA'NIN EN DEĞERLİ EVİ

Londra'nın en prestijli emlak şirketlerinden Hamptons International ve Sotheby's, binayı 20 milyon sterline satışa çıkarttı. Emlakçılar `Bundan önceki en değerli haciz edilen emlak 11 milyon sterlinliktwi. Böylesi bir emlağı ilk kez görüyoruz. Mayfair'in en gözde yerinde ve içi muhteşem' dedi.

Teklifi kabul etseler şirket kurtulurdu

İngiltere'nin emlak imparatoru işadamı Cevdet Caner, Bloomberg Haber Ajansına yaptığı açıklamada ise evinin haciz edilmesini önlemek ve mortgage'ını ödemek için İnvestec ile iki kez görüşme teşebbüsünde bulunduğunu söyledi. Bankanın, Level One adlı emlak şirketinin kayyumlara geçisinden sorumlu tutan Caner `Onlara götürdüğüm teklifle tüm paralarını geri alacaklardı. Ancak teklifimi reddettiler' diye konuştu.
Mihrişah SAFA/Star

İngiltere'nin en büyük ev haczi Cevdet Caner'e geldi

Küresel finans krizinde 2 milyar doları batırarak Avrupa'nın en çok aranan adamı haline gelen Cevdet Caner'in İngiltere'deki lüks evi Steven Swinford Bankası'nca haczedildi

Avusturya vatandaşı olan 36 yaşındaki Caner'in Londra Myfair bölgesindeki 31 milyon dolarlık lüks evi İngiltere'nin en büyük ev haczi olarak tarihe geçti. Caner'in bin 100 metrekarelik alana sahip evi, bu hafta ünlü müzayede evi Sotheby's tarafından 31 milyon dolar fiyattan satışa çıkarılacak. Caner, yüzme havuzu, sauna ve spor salonu olan altı odalı evi, 2007'de 26 milyon dolara kendi parasıyla aldığını söyledi.
Vatan