İlker Aycı: Los Angeles seferleri artırılacak!

İlker Aycı: Los Angeles seferleri artırılacak!

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Miami'ye haftalık 7seferle girdik. Amerika'da haftalık 70 sefere çıkıyoruz. Yakında Atlanta seferleri başlayacak, Los Angeles seferleri artırılacak" dediTürk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkam İlker Aycı, ABD'nin Miami şehrine haftalık 7 frekansla uçmaya başladıklarını belirterek, "Böylelikle Amerika'da haftalık 70 frekansa çıkıyoruz. Yakında inşallah Atlanta'yı devreye alınca buna Los Angeles'taki artışımız da eklenecek" dedi. Aycı, Miami'den İstanbul'a gelen THY uçağında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni hattın THY'nin ABD'ye açılan önemli bir kapısı olacağını ifade eden Aycı, Miami'nin kargo, ilaç, turizm ve finans sektöründe dünyanın önemli merkezlerinden biri olduğunu anımsattı. Aycı, Miami'de çok ciddi kruvaziyer gemi trafiği olduğun, uçakla gelen yolcuların ABD'nin diğer bölgelerine kolaylıkla ulaştırıldığını aktardı. 


Yeni yolcu salonları 

Aycı, Washington ile New York'ta yeni yolcu salonlarını hizmete açacaklarını söyledi. THY yolcularını sadece uçak içinde ağırlayamayacaklarını ifade eden Aycı, "Artık havaalanına girer girmez yolcumuza hakim olup, onu en güzel şekilde THY'nin hizmet kalitesinden, konfor kalitesinden yararlandıracağız. Yani müşteriyi girer girmez pamuklara saracak hizmet anlayışını da beraberinde getireceğiz" ifadelerini kullandı. THY'nin sponsorluk çalışmalarından da bahseden Aycı, gelecek hafta Avrupa Rugby Ligi ile sponsorluk anlaşmasına imza atacaklarını belirtti. 


Kumdan Kale rekoru 

Aycı, Miami'deki Virginia Key Beach Park'ta inşa ettirdikleri dünyanın en uzun kumdan kalesinin Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiğini hatırlatarak, "Bunun içerisinde sizlerin de gördüğünüz gibi bütün dünyada bizim uçtuğumuz destinasyonlardaki önemli ülkelerin, önemli şehirlerinin kolajı, önemli sembolleri vardı. Bizim de sembollerimiz vardı. Kız Kulesi gibi, Galata kulesi gibi, Boğaz Köprüsü gibi, Oıtaköy camiyi gibi" dedi. 


2016'da 49 yeni uçak 

İlker Aycı, uçaklarda yeni konfigürasyonlar üzerinde çalıştıklarını belirterek, şunları anlattı: "Mesela şu anda 49 business (koltuk) ile (Boeing) 777'lerle buraya uçmaya başlayacağız. Artık şimdi bu işi genişletiyoruz. Planladığımız, siparişini verdiğimiz uçaklar 2013 yılından itibaren peyderpey gelmeye başladı. 49 uçak gelecek yıl gelecek. Düşünebiliyor musunuz? Bundan 12-13 yıl önce

uçak sayısına sahipli. Kayıp bagaj oranında, havalimanımızm bize sağladığı olanakların içerisinde şu anda binde dokuzlar mertebesindeyiz. Ama bizim hedefimiz, bunu daha önce biliyorsunuz, bundan 45 yıl önce, biz bunu binde 4.5-5'e indirmiştik. Avrupa'nın en iyisi olmuştuk. Dünyada en iyilerden birisiydik. Kayıp bagajda, bunun yönetiminde şu anda dokuz. O konu üzerinde arkadaşlarla çalışıyoruz. Amacımız burada da Avrupa'nın en iyisi olmak." Milliyet