İnanç Kabadayı: Stoklar bitince fiyatlar artar!

İnanç Kabadayı: Stoklar bitince fiyatlar artar! İnanç Kabadayı: Stoklar bitince fiyatlar artar!

EgeYapı Grup Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı yaptığı açıklamada "Son dönemde maliyetlerde oluşan artış ve mevcut yüzde 1 KDV'li stokun tükenmesi ile ev fiyatları yükselir" dedi.

EgeYapı Grup Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, "Son dönemde maliyetlerde oluşan artış ve mevcut yüzde 1 KDV'li stokun tükenmesi ile ev fiyatları yükselir" dedi. Kabadayı, Bağcılarda yer alan 3 bin 266 konutluk Batışehir projesiyle, Kartal'da konumlanan 200 konutluk Pega Kartal projelerinde KDV avantajlı satışların devam ettiğini dile getirdi. 


Yaklaşık 800 milyon TL'lik yatmmla 818 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Batışehir Projesi'nde, daire fiyatlan 188 bin TL'den başlıyor, 1 milyon 369 bin TL'ye kadar yükseliyor. Proje kapsamında konutların yanı sıra otel rezidans ve ofislerin yer alacağı Batışehir Premium ile çok sayıda önemli markanın da bulunacağı bir açık hava çarşısı bulunacak. Batışehirli olmak isteyenler, dilerlerse yüzde 1 peşinat vererek konut sahibi olabiliyorlar. 

Teslimlerin başladığı projenin tüm etapları 2015'de tamamlanacak. 


TABANDAN TAVANA CAM 

32 katlı rezidans bloğu ve 5 katlı Ofis bloğundan oluşan Pega Kartal'da 1+1, 2+1,3+1,4+1 ve dubleks daire seçenekleri bulunuyor. 40 metrekareye varan salonlar, 3.20 metre tavan yüksekliği, tabandan tavana kadar cam yüzeyleri ile dikkat çeken proje Sabiha Gökçen Havalimanı'na 15 dakika mesafede yer alıyor. Pega Kartal'da konut sahibi olmak isteyenler yüzde 1 peşinat vererek daire tutarının yüzde 25'ini 12 ay sonra, yüzde 24'ünü 18 ay sonra ve kalan yüzde 50'lik kısmını banka kredisi ile ödeyebiliyorlar. 


İkinci alternatifte ise yüzde 15 peşinat ödeyerek, yüzde 25'lik ara ödemeyi 2 yıl sonra yapıyorlar. Kalan yüzde 60'lık kısmı için cazip oranlarla banka kredisi kullanabiliyorlar. 2013'te başlanan projenin 2015'te tamamlanması hedefleniyor. Hürriyet