İncekaya Kanyonu'ndaki Cam Teras ihale edildi!

İncekaya Kanyonu'ndaki Cam Teras ihale edildi! İncekaya Kanyonu'ndaki Cam Teras ihale edildi!

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, İncekaya Kanyonu üzerine yapılan 11 metre uzunluğundaki cam teras aylık 47 bin liraya ihale edildi. Cam Teras ihalesine 15 firma teklif verdi.


Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, 3 yıl önce 80 metre derinliğindeki İncekaya Kanyonu üzerine yapılan 11 metre uzunluğundaki cam terasın ihalesi gerçekleştirildi.


Yılda yaklaşık 100 bin turistin ziyaret ettiği terasın işletmesini almak için Karabük İl Özel İdare Müdürlüğünde düzenlenen ihaleye 15 firma katıldı. 14 bin liradan başlayan ve açık artırma usulü ile yapılan ihaleyi KDV hariç, aylık 47 bin 600 lira veren Galaksi Basın Yayın Turizm şirketi kazandı.


İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, terasın turizme önemli katkı sağladığını söyledi.


Sorunsuz bir ihale gerçekleştirildiğini dile getiren Uzun, "Yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan cam terasın ihalesine ilgi büyük oldu. 15 firma katıldı. 14 bin liradan başlayan açık arttırmada en yüksek fiyat olarak aylık 47 bin 600 lira verildi. Hayırlı olsun" diye konuştu.


AABu haber Milliyet Gazetesi'nde şöyle yer aldı:Karabük’ün dünyaca ünlü Safranbolu ilçesinde aylık 3 bin lira kira bedeliyle hizmet veren kristal cam teras, 56 bin 168 liraya yeniden ihale edildi.

3 yıl önce 80 metre yükseklikte, 11 metre genişliğinde olarak Tokatlı Kanyonu üzerine kurulan ve her yıl yaklaşık 100 bin ziyaretçisi olan kristal cam seyir terasın işletmeciliği için yeniden ihaleye çıkıldı.

Karabük İl Özel İdare Müdürlüğü’nde bugün açık arttırma usulüyle gerçekleştirilen ihaleye 15 firma katıldı. 14 bin TL olarak ihaleye çıkan cam teras aylık 47 bin 600 TL + KDV fiyat veren Galaksi Basın Yayın Turizm Ltd. Şti. isimli firma kazandı.

Toplamda aylık kira bedeli 56 bin 168 TL ödenecek olan cam teras, yapıldığı günden itibaren ihalesiz olarak, doğrudan temin yoluyla ve 3 bin TL aylık kira bedeli ile hizmet veriyordu.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, 3 yıl önce hizmete giren yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken kristal terasın ihalesine ilginin büyük olduğunu söyleyerek, “Yıl sonunda işletme süresi dolacak olan kristal cam terasının ihalesine 15 firma katıldı. 14 bin TL’den başlayan açık arttırma ihalesinde en yüksek fiyat olarak 47 bin 600 TL artı KDV’ye verildi. Hayırlı olsun” dedi.