İncesu OSB Bölgesi’ne Meslek Yüksekokulu kurulacak!

İncesu OSB Bölgesi’ne Meslek Yüksekokulu kurulacak! İncesu OSB Bölgesi’ne Meslek Yüksekokulu kurulacak!

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ), Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin ardından İncesu OSB Bölgesi’ne de Meslek Yüksekokulu kurulması için çalışmalar başladı. 

KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun ve Genel Sekreter Doç. Dr. Semra Aksoylu ile birlikte, İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Baktır’ı yerinde ziyaret etti.

Milliyet'te yer alan habere göre İncesu OSB yönetim binasında gerçekleşen ziyarette, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Üniversitesi olarak “sahada eğitim” sloganıyla OSB Bölgelerine yönelik başlattığı işbirliği ziyaretlerini İncesu OSB ile sürdürdüklerini dile getirdi. 

Meslek Yüksekokulu eğitiminde sahadaki okulun daha faydalı olduğuna dikkat çeken Rektör Karamustafa, “Biz Kayseri Üniversitesi olarak meslek okullarının sahada olmaları ve öğlencilerinin de sahadaki işletmelerde bizzat yer alarak yetişmelerini amaçlıyoruz. Bu çerçevede ilk girişimimizi Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde başlattık. Kayseri OSB’ye Meslek Yüksekokulu kurulması için Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile protokol imzaladık. Ardından Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesine MYO kurulması için girişimlerimiz oldu. Son olarak İncesu OSB’de MYO çalışmaları için buradayız. Sayın İncesu OSB yönetim Kurulu Başkanı Ali Baktır’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün burada İncesu OSB arsası için alternatifleri değerlendireceğiz. İnşallah buradaki ortak çalışmalarımız olumlu sonuç verir ve İncesu OSB’ye bir MYO kurarız” diye açıklama yaptı. 

İncesu OSB’ye Meslek Yüksekokulu için belirledikleri arsaları Rektör Karamustafa’ya sunduklarını dile getiren Baktır, “Önerdiğimiz arsa uygun görülür, gerekli şartları da taşırsa, İncesu OSB’ye Meslek Yüksekokulu kurulması için elimizden gelen her türlü desteği vermeyi hazırız” dedi.