İnegöl'de e-belediye uygulaması ile emlak beyanı yapılabilecek!

İnegöl'de e-belediye uygulaması ile emlak beyanı yapılabilecek! İnegöl'de e-belediye uygulaması ile emlak beyanı yapılabilecek!

İnegöl Belediyesi, e-belediye uygulaması ile vatandaşların kolay bir şekilde emlâk beyanında bulunmalarını sağlayacak. E-belediye "inegol.bel.tr" adresinden belediye ile ilgili bilgi, belge, kayıt, sorgulama ve ödeme işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilecek. Artık vatandaşlar oturdukları yerden rahatlıkla emlâk beyanında bulunabilecek. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre vatandaşlar, 7 gün 24 saat interaktif hizmet platformu sayesinde şikâyet ve taleplerini de belediyenin ilgili birimlerine anında iletip, takip işlemlerini uapabilecek. E-belediye kapsamında interaktif belediyecilik hizmetleri genişletilerek, 7 gün 24 saat belediye işlemlerine ait bildirim, borç, tahakkuk, tahsilat, evrak takip, bina birim değerleri, nikah sorgulama, nikâh başvurusu, bilgi edinme başvurusu, nöbetçi eczaneler, ÇTV, emlak, ilan reklâm beyan başvuruları, meclis ve encüman kararları, imzalı belge sorgulama gibi işlemlerin yanı sıra kredi kartı ile borçlar güvenli bir şekilde ödenebiliyor. 

İnegöl Belediyesi’ne verilen beyanların görülebildiği ve yeni beyan başvurularının da yapılabildiği e-belediye uygulamasında emlâk beyanı oluşturmanın başladığını dile getiren Belediye Başkanı Alper Taban, “Vatandaşlarımız belediyeye gelmeden oturdukları yerden e-belediye inegol.bel.tr adresine girerek ara yüzde mevcut olan emlak beyanı oluştur ikonuna tuşladıklarında kolay bir şekilde emlâk beyanında bulunabilecekler” dedi.