16 / 08 / 2022

İnegöl'de e-imar uygulamasını 1 ayda 12 bin kişi kullandı!

İnegöl'de e-imar uygulamasını 1 ayda 12 bin kişi kullandı!

Bursa İnegöl Belediyesi tarafından 2020 yılının Nisan ayında hizmete açtığı e-imar uygulaması, kısa süre içerisinde vatandaşlarca sıkça kullanılmaya başladı. Uygulamayı Mart ayında 12 bin ziyaretçinin kullandığı açıklandı.Bursa İnegöl Belediyesi, dijital dönüşümün meyvelerini de alıyor. Pek çok alanda vatandaşa oturduğu yerden işlem yapabilme, başvuru ve bilgi alabilme imkanı sunulurken, 2020 yılı Nisan ayında başlayan e-imar uygulaması da 1 yılda binlerce vatandaşın kolayca işlemlerini yapmasına imkan sundu.

Milliyet'te yer alan habere göre; geçtiğimiz yıl hizmete açılan e-imar uygulamasıyla vatandaşlar internet üzerinden sıra beklemeden doğrudan taşınmazlarıyla ilgili imar bilgilerini erişebiliyor. Uygulamanın kısa süre içerisinde açıklanmasıyla beraber 1 yılda toplamda 97 bin 176 kişi siteyi ziyaret edip işlemlerini buradan tamamladı.

İnegöl de e-imar uygulamasını 1 ayda 12 bin kişi kullandı!

7/24 İŞLEM YAPABİLME İMKANI

E-imar uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Göreve geldiğimiz günden bu yana yeni nesil belediyecilik hizmetleri kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu alanda hedeflerimiz, hayallerimiz var. Her geçen gün de bu hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. İnegöl Belediyesi olarak internet üzerinden sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz arasında olan e-imar sorgulama sayfası da bunlardan biri. Sayfamız her geçen gün daha çok ziyaretçi ağırlıyor. Yaptığımız son güncellemelerle de e-imar üzerinden yapılan işlemlerimiz 7/24 kesintisiz olarak vatandaşımızın hizmetine sunuldu” diye konuştu.

İnegöl de e-imar uygulamasını 1 ayda 12 bin kişi kullandı!

SON 1 AYDA 12 BİN KİŞİ FAYDALANDI

E-imar uygulamasının güç geçtikçe daha çok tercih edildiğinden bahseden Taban, “Hizmete alındığı Nisan 2020 tarihinden itibaren aylık en yüksek sayfa görüntülenme sayısına Mart 2021 döneminde 12 bin 08 ile ulaşan e-imar uygulamamız, dönem itibari ile bakıldığında ise son bir yıl içerisinde 97 bin 176 sayfa görüntülenme sayısına erişti. Günlük 100’e yakın vatandaşımızın ortalama 390 sorgulama yaptığını düşünecek olursak; belediyemize gelmeden bilgi alabildiği bir platformun daha etkin kullanılması halinde vatandaşlarımız oturdukları yerden, sıra beklemeden taşınmazları ile ilgili imar bilgilerine erişebilmektedirler. http://webgis.inegol.bel.tr/imardurumu/index.aspx uzantısı üzerinde sağlanan erişim ile ister ada parsel, isterseniz de adres bilgileriniz ile taşınmazın imar durum bilgilerini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ilgili planın plan notlarını da görüntülüme imkanı veren bu hizmetimizin zamanla daha fazla kullanılacağını umuyoruz. Tüm ilçe halkımıza imarla ilgili konularda internet üzerinden işlemlerini kolaylıkla yapabilecekleri e-imar uygulamamızı tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.