İngiltere'deki lanetli eve alıcı çıkmıyor!

İngiltere'deki lanetli eve alıcı çıkmıyor!

İngiltere'de 1880'li yıllarda yapılan iki hektar üzerine kurulu beş yatak odalı şato gibi ev, içinde 7 yıl önce işlenen cinayet nedeniyle satılamıyor

Hollywood tarzı korku filmlere konu olan lanetli ev, İngiltere'de gerçek oldu. Oakleigh'de bulunan 2 hektar üzerine kurulu 5 yatak odalı, yüzme havuzu ve tenis kortu bulunan ev, 7 yıl önce işlenen cinayet nedeniyle alıcı bulamıyor. 2005'te evde meydana gelen olayda avukat olarak çalışan 53 yaşındaki Christopher Lumsden, 24 yaşındaki eşi Alison'u 30 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Polis tarafından yakalanarak mahkemeye çıkarılan avukat Lumsden, soğukkanlı bir şekilde cinayeti anlattı. Eşinin kendisini aldattığını mahkeme önünde söyleyen Lumsden, "Eşim beni işadamı 58 yaşındaki Roger Flint ile aldatıyordu. Bana boşanmak istediğini söyledi. Bir gün yatak odasındayken, karım sevgilisinin yanından geldi. Bana 'Arızalı' deyince tartıştık" dedi.

İZLERİ SİLİNMEYECEK
Çekmecedeki bıçağa uzandığını anlatan Lumsden, sonrasını hatırlamadığını söyledi. Mahkemece cinayetten suçlu bulunan avukat Lumsden sadece 2.5 yıl hapis yattıktan sonra 2007'de akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesi ile serbest bırakıldı. Karısını öldürdüğü eve dönmek istemeyen Lumsden, 1880'li yıllarda yapılan tarihi evi satmaya karar verdi. Yapılan görüşmelerin ardından tarihi belalı ev, 1.4 milyon sterline bir emlakçıya satıldı. Şimdi bakımsız olan ev 2 milyon sterlin (yaklaşık 6 milyon lira) bedelle satışa sunuldu. Ancak uzun zaman geçmesine karşın evin korkutucu geçmişi nedeniyle alıcı çıkmadı. Cinayetin işlendiği kentte yaşayan Lumsden'in komşuları ise evin satılamamasına şaşırmıyor. "Ev çok güzel ama içinde işlenen cinayetin izleri asla silinmeyecek" diyen komşuları, tarihi evin bakıma alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Sabah