İnşaat firmaları rotasını İncek'e çevirdi!

İnşaat firmaları rotasını İncek'e çevirdi! İnşaat firmaları rotasını İncek'e çevirdi!

Alt yapısının yeni ve düzenli olması, trafik ve otopark sorunun çözülmesi İncek bölgesini cazibe merkezi haline getirdi. İnşaat projeleri, son dönemde İncek'e ağırlık verirken, tüketicilerin tercihi de bu yönde oldu.Alt yapısının yeni ve düzenli olması, trafik ve otopark sorunun çözülmesi İncek bölgesini cazibe merkezi haline getirdi. İnşaat projeleri, son dönemde İncek'e ağırlık verirken, tüketicilerin tercihi de bu yönde oldu. 


İmar planlamasında en sona kalan Yumrutepe, Beytepe, İncek bölgeleri Çankaya Çayyolu aksını birbirine bağlayan İncek Bulvart sayesinde Ankara'nın yaşam ve ofis alanlarını birbirine bağladı. Alt yapısının yeni ve düzenli olması, hava kirliliğinin bulunmaması, trafik ve otopark sorunun çözülmesi bu bölgenin ortaya çıkmasını sağladı. TED, Atılım, Ufuk, Doğa, Bahçeşehir,  Ankara  Üniversitesi, Pi gibi eğitim kurumlarının bölgede yer alması sebebiyle ailelerin bu bölgeyi yeniden keşfettiğini belirten Endpoint Satış Koordinatörü Kalgayhan Dönmez, "Güney cepheli ve bin 200 metre rakımdaki,tamamen Ankara çanağının dışında olması ve Oran Şehri'ne 6 kilometre, Çayyoluna 8 kilometre, Bilkent'e 5 kilometre uzaklıkta olması cazibesini bir kez daha artırdı. Bölgenin gelecekte, yeni Çankaya ve Gaziosmanpaşa olacağı ve çok kıymetleneceği inancı da bunlara eklenince hem yatırım hem de oturma amaçlı talebi artırdı. Bu da 80 civarında yapımcı firmanın bölgeye hücum etmesini ve çok farklı ve üst gelir grubu için konut üretmesini getirdi" dedi. 


KONUTTA SON TRENDLER 

Konuttaki son trendlerin ise talep ve ihtiyaca göre şekillendiğini kaydeden Dönmez, şunları söyledi: "Tüketiciler artık daha seçkin ve ayrıcalıklı bir yaşam arıyor. Yeni trend, tüketici ev sahibi değil kendi evinde misafir olmak istiyor. Profesyonel çalışma hayatı, çalışan insanların evle uğraşacağı zamanı azaltıyor. Bu da tüketicilerin ihtiyaçlarını değiştiriyor. Talep, 1 +1 ve 2+1 büyük metrekareli dairelerde, 40-50 metrekare salon, giyim odaları, 300-325 santimetre tavan yükseklikleri, 260 santimetre üzerinde kapılar, yere kadar uzanan cam doğramalar şekilleniyor. 


Otel lobisi gibi bina girişleri ve resepsiyon, toplantı oyun ve sinema odaları, kişisel bakım merkezleri ve kat, araç, çamaşır temizlik hizmetleri gibi bir otelin verdiği resepsiyon hizmetleri aranıyor. Küçük dairelerde bile 2 adet kapalı garaj ve şoför odaları bekleniyor . Hatta sosyal ve kültürel olarak misafirlerin zamanlarının planlanması gibi hizmetleri tercih sebebi oluyor." 


Hürriyet Ankara İnşaat eki