'İnşaatta daralma 3. çeyrekte hızlandı'

'İnşaatta daralma 3. çeyrekte hızlandı'Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin başkanı Fethi Hinginar'a göre ekonomideki durağanlık ve ülkedeki güvenlikle ilgili endişeler inşaat sektöründeki düşüşü yüzde 2,5'lara çıkarabilir. İşte ayrıntılar...


Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin başkanı Fethi Hinginar'a göre ekonomideki durağanlık ve ülkedeki güvenlikle ilgili endişeler inşaat sektöründeki düşüşü yüzde 2,5'lara çıkarabilir. 


"Bu durumda, yıl sonu hedeflerimizi de aşağı çekmemiz gerekecek." diyen Hinginar, 4 ay önce de sene başında inşaat ve inşaat malzemeleri sanayi için yüzde 4,5-5 olarak öngördüğü 2015 büyüme beklentisini yarı yarıya düşürmüştü. 


Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Fethi Hinginar, seçim öncesi oluşan beklegör dönemi sebebiyle ekonomide devam eden durgunluk, inşaat faaliyetlerinde gözlenen yavaşlama ve döviz kurlarındaki oynaklığın etkisiyle, ekonominin lokomotifi konumundaki inşaat sektöründeki daralmanın üçüncü çeyrekte hızlandığını söyledi. 


Haber Vaktim